Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Boričičs pārvēlēts uz četriem gadiem par CEV prezidentu

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Boričičs pārvēlēts uz četriem gadiem par CEV prezidentu
Aleksandrs Boričičs. Foto: CEV

Par Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) prezidentu uz turpmākajiem četriem gadiem pārvēlēts līdzšinējais prezidents Aleksandrs Boričičs, 36 no 55 iespējamām delegātu balsīm notiekošajā Ģenerālā asamblejā Vīnē. Konkurenci Boričičam izrādīja Igaunijas Volejbola federācijas prezidents Hanno Pevkurs, saņemot 19 balsis.

Par CEV prezidentu Aleksandrs Boričičs kļuva 2015. gadā un piecu gadu laikā stiprināja volejbola pozīcijas Eiropā un pasaulē. Ir tikusi apvienota volejbola saime un veiksmīgi organizēti lielākie volejbola notikumi - Eiropas un Pasaules čempionāti, tikmēr sponsoru piesaiste ļāvusi samērā gludi tikt galā ar Covid-19 izraisītās pandēmijas izaicinājumiem. 

CEV Ģenerālā asamblejā Austrijas pilsētā Vīnē notika prezidenta vēlēšanas, tiekot pārvēlētam Boričičam ar 36 delegātu balsīm no 55 iespējamām. 19 balsis saņēma otrs kandidāts uz prezidenta amatu, Igaunijas Volejbola federācijas vadītājs Hanno Pevkurs. Pēc ievēlēšanas Boričičs pateicās delegātiem par atbalstu: ''Kad mani ievēlēja pirms pieciem gadiem teicu, ka mums nepieciešams veikt daudz pārmaiņu. Lai arī daudz ko esam uzlabojuši, joprojām ir vieta progresam un mums jāstrādā vēl smagāk, lai ātrāk sasniegtu jaunas virsotnes. Primāri, esam sporta organizācija un mums ir jāceļ mūsu sporta pasākumu līmenis. Jāmodernizē sevi un jāatrod jauni veidi, kā palīdzēt klubiem un nacionālām federācijām. Mūsu vēlme ir palielināt komandu skaitu čempionātos jauniešu grupās, kā arī to valstu skaitu, kas organizē čempionātus. Mēs plānojam investēt skolās, izglītībā un treneru apmācībā, kā arī nogādāt aptuveni 1 miljonu volejbola bumbu bērniem. Mēs vēlamies palielināt iespējas pludmales un ziemas volejbolam - ziemas iekļaujot 2026. gada Ziemas olimpiskajās spēlēs.''

Tāpat asamblejā tika apstiprināta CEV un FIVB valdes. Pirms tam Boričičs no 1992. līdz 2016.gadam vadīja Dienvidslāvijas, Serbijas un Melnkalnes, kā arī Serbijas volejbola federācijas. Šoreiz valdē un CEV vadībā netika izvēlēts neviens no Latvijas pārstāvjiem. Iepriekšējos piecus gadus viens no CEV viceprezidentiem bija Māris Pēkalis.

Informāciju sagatavoja:
Eiropas Volejbola konfederācija (CEV)