Guntis Atars: "Atradām vājāko stīgu viņu servju uzņemšanā"

Guntis Atars: "Atradām vājāko stīgu viņu servju uzņemšanā"

Par rezultatīvāko spēlētāju Rīgā kļuva "Parnu VK" kluba spēlētājs Edvarts Buivids.
Foto: Mārtiņš Zilgalvis, f64

0:3

Bigbank Tartu - Poliurs/Ozolnieki

Pēc 0:3 zaudējuma savā laukumā viesos pret Baltijas līgas pamatturnīra uzvarētāju volejbolā "Bigbank Tartu" ar to pašu atbildēja "Poliurs/Ozolnieki". Sensāciju pa plauktiņiem saliek "ožu" treneris Guntis Atars, bet Raimonds Vilde un Edvarts Buivids dalās iespaidiem par deviņu latviešu spēli Rīgā.

Cerības ir vienmēr, taču tik pārliecinošu uzvaru (trijos setos) arī es negaidīju,” sensāciju komentēja Poliurs/Ozolnieku treneris Guntis Atars. “Viegli gan negāja. Viņiem ir labi nokomplektēta komanda un labs statiskais bloks, taču šodien atradām vājāko stīgu viņu servju uzņemšanā. Pamainījām mūsu servju upuri un dabūjām viņus nost no tīkla. Garais cēlājs (Roberts Vībers. - D.Ā.) ir labs ar labu servju uzņemšanu, bet, kad ir jāpaskrien pēc bumbām, sāk kļūdīties un nervozēt, un jaunie Tartu spēlētāji sāk lūzt. Pašiem mums izdevās noturēt servi, kaut ko pieķērām blokā un pareizi nospēlējām aizsardzībā, paceļot bumbas, kā arī sabakstījām svarīgās bumbas. Noturējām pāris punktu pārsvaru un likām nervozēt pretiniekiem, no kuriem tika gaidīta tikai uzvara.

Attaisnojās Mārtiņa Pļaviņa ielikšana par libero un Aivja Āboliņa spēlēšana par malējo uzbrucēju. Man nav pretenziju pret Uģa Dombrovska sniegumu libero pozīcijā, bet Mārtiņam tomēr ir milzīga pieredze, kas palīdzēja stabilizēt servju uzņemšanu, kā arī aizsardzībā.

Par rītdienas spēli gan ir grūti prognozēt. No vienas puses, spiediens būs uz mājiniekiem, jo mēs jebkurā variantā neesam favorīti, no otras, - viņiem vairs nav kur atkāpties. Abas komandas gribēs uzvarēt.”

Izšķirošā spēle rīt, pulksten 17:00, Tartu Universitātes sporta namā.

Tikmēr Rīgā Parnu VK ar trim latviešiem laukumā otro reizi pieveica RTU/Robežsardzi. Par mača rezultatīvāko spēlētāju ar 16 punktiem kļuva Edvarts Buivids, kurš ar rezultatīvu darbību arī pielika punktu mačam. “Pieturējāmies pie pirmās spēles plāna, kad izdevās labi uzservēt,” stāsta mača galvenais varonis. “To izdevās atkārtot, un bija vieglāk spēlēt blokā un aizsardzībā, kā arī nedot daudz iespēju labiem uzbrukumiem pretinieku pirmajiem tempiem. Tomēr pretinieki nospēlēja labāk nekā pirmajā mačā Pērnavā. Pašam otrajā setā aizgāja spēle, cēlājs uzticējās, un tā turpināju līdz pat beigām.”

Patika, ka cīnījāmies,” par cīņassparu komandu uzteica rīdzinieku treneris Raimonds Vilde. “Trešajā setā gan nedaudz ielūzām. Tāpat pa brīdim tas notika arī Pērnavā. 2. setu nevajadzēja atdot. Ieplīsām tur, kur vismazāk biju gaidījis. Uzvarētāju noteica kļūdas un paviršības it kā elementārās situācijās. Pietrūkst stabilitātes, kaut epizodiski spēlējam labi. Šodien arī servju uzņemšana bija labāka nekā pirmajā mačā, taču tablo liecina, ka zaudējām. Neizmantojām savas iespējas un priecīgi būt nevaram. Tagad jāsaprot kļūdas un jāmēģina tās labot līdz Latvijas čempionātam.”

Izmantotie resursi:
volejbols.lv

     [+] [-]

, 2017-03-12 11:54, pirms gada
2 treneri, bet viens tomēr gudrāks, bet otrs izlasē

Tev jābūt autorizētam,