Sirmais: "Gaidu zaļo gaismu. Tas var notikt gan pēc nedēļas, gan gada beigās"

Sirmais: "Gaidu zaļo gaismu. Tas var notikt gan pēc nedēļas, gan gada beigās"

Latvijas šķēpmetēji Zigismunds Sirmais un Līna Mūze turpina atgūties pēc sarežģītām operācijām.
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Vieglatlētikas sezona 2017

Pagājušā gada 7. jūlijā šķēpmetējs Zigismunds Sirmais kļuva par Eiropas čempionu. Kopš tā laika bijusi neveiksmīga olimpiāde, sarežģīta pleca operācija un ilgstoša rehabilitācija, kas joprojām liedz mest šķēpu ar pilnu jaudu. Tomēr Zigis šo sezonu vēl pilnībā nenoraksta un cer, ka varētu pat aizbraukt uz pasaules čempionātu Londonā.

"Gaidu, kad dakteri atļaus mest," vaicāts par pašreizējo stāvokli, norāda Sirmais. "Gaidu, kad varēšu strādāt uz pilnu slodzi. Tas var notikt gan nākamnedēļ, gan gada beigās. Katru nedēļu dakteriem par to apjautājos. Nesen tika veiktas pārbaudes, viss bija kārtībā, bet plecs vairs nav tik lokans, kādu to biju padarījis pēdējo sešu septiņu gadu laikā. Vairs nav tāda kustību apjoma. Uzturu sevi fiziskajā formā. Katrs treniņš ir citāds, pēc metieniem dažreiz sāp vairāk, citreiz mazāk."

Zigismunds atzīst, ka šķēps šobrīd nelido pietiekami tālu, taču pašlaik tam neesot nozīmes. Svarīgāka mērvienība ir sajūtas, kādas rodas plecā. "Sāpes joprojām ir, bet tās vairs nav tik lielas kā iepriekš. Esmu jau samierinājies ar to, ka metot un cilājot svarus sāpēs būs arī turpmāk. Tas ir vienkārši jāpieņem."

Pēc pleca operācijas nedaudz nācies mainīt arī mešanas tehniku, jo tagad plecs nav tik labi ielocīts kā agrāk. "Ne jau gluži metu ar kritienu kā Tero Pitkemeki, bet no malas ir redzams, ka metu citādāk. Mērķis gan ir dabūt atpakaļ to metienu, kāds bija pirms operācijas. Tā bija sarežģīta operācija. Optimistiskās prognozes liecināja, ka varēšu startēt pēc deviņiem mēnešiem, bet rehabilitācija var ieilgt līdz pat diviem gadiem. Ir svarīgi neko nesabojāt. Jāizturas ar atbildību pret ārstu, fizioterapeitu un paša ieguldīto darbu. Viss jāizdara perfekti, lai plecs īstajā brīdī izturētu. Šobrīd ir nogaidīšanas periods, kamēr plecs "nosēžas"."

Par spīti pašreizējam stāvoklim Zigis vēl cer, ka šī sezona nav pilnībā norakstāma. Pagaidām tikai atlikts atgriešanās datums. Ja tomēr šosezon līdz mačiem tikt neizdosies, būs iespēja labi sagatavoties nākamajai sezonai. "Negribas arī atgriezties un kā Eiropas čempionam izmest 75-77 metrus. Tas traumētu morāli. Līdz 23. jūlijam vēl ir laiks izpildīt normatīvu (83,00 metri). Ņemot vēra, ka ir valstu kvotas, visi vācieši tāpat neaizbrauks. Līdzīga ir situācija ar čehiem. Domāju, ka ar 81-82 metriem varētu pietikt. Varbūt pat izdosies to paveikt, ja dakteri dos zaļo gaismu."

Kā Eiropas čempions Sirmais šogad ir Latvijas Olimpiskās vienības A sastāvā, bet par nākamo gadu skaidrības vēl nav. "Protams, būtu labi palikt A sastāvā. Tā būtu motivācija nākamajam gadam, ja šogad tomēr nesanāk atgriezties. Varu jau mest un plēst, bet domāju, ka arī LOV svarīgākais ir četrgades mērķis, tātad 2020. gada Tokijas olimpiskās spēles. Tāpat jau tā ir Olimpiskā vienība, nevis pasaules čempionāta vienība. Plāns ir uz četriem gadiem."

  +1 [+] [-]

, 2017-06-30 12:38, pirms 10 mēnešiem
Galvenais veselība,neko nesasteigt,un gan jau pēc tam šķēps lidos gana tālu!

     [+] [-]

, 2017-06-30 18:04, pirms 10 mēnešiem
Vai tā ir tikai sakritība,vai arī mūsu Mūze un Sirmais nebija gatavi treniņiem pie somu speciālista, ka abi divi pēc viena trenēšanas gada tik drausmīgi ir notraumējušies un izoperējušies?

  +1 [+] [-]

, 2017-06-30 22:41, pirms 10 mēnešiem
Skatoties uz googles bildēm Sirmais, jau 2012 gadā bija noteipots ,kā ziemasvētku eglīte! Palasot arhīvus visi kas pabijuši pie šķēpmetēju mātes pēc tam mokās ar ielaistām traumām! Nu jau arī jaunā Kociņa sāk vilkt uz egīti. Pamatu pamats vispārējā fiziskā sagatavošana ,a rekordi un medaļas paši atnāks. Bet ja grib tikai rekordus un slavu ,tad jaunajiem tas beidzas ātri un bēdīgi!

     [+] [-]

, 2017-07-01 04:27, pirms 10 mēnešiem
lai tik ciinaas un lai ir weseliiba!!!

Tev jābūt autorizētam,