Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource616 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1459, Did:0, useCase: 0

Fiziski aktīvs un vesels: fitnesa apziņas evolūcija

Mēs dzīvojam pasaulē, kurā būt fiziski aktīvam ir stilīgi, trenēti augumi ir modē, un saikne, kas pastāv starp veselu ķermeni un trenētu ķermeni, ir vispārzināma patiesība. To varētu dēvēt par fitnesa apziņu: priekšstatu, ka manas fiziskās aktivitātes ietekmē to, vai būšu vesels, cik ilgi un kvalitatīvi nodzīvošu savu dzīvi. Kā esam nonākuši pie šīs apziņas?

Vidējas intensitātes fiziskas aktivitātes. Ko tas īsti nozīmē?

Lai nodrošinātu optimālu fizisku slodzi, veselības speciālisti rekomendē nedēļā veikt vismaz 150 minūtes vidējas intensitātes fiziskas aktivitātes. Bet ko tas īsti nozīmē?

Kas kopīgs tenisam, peldēšanai un dejām?

Labi zināms, ka fiziskām aktivitātēm ir pozitīva ietekme uz sirds un asinsvadu veselību. Lai fiziskā slodze būtu pietiekama, ārsti rekomendē nedēļā sportot ne mazāk par 75 minūtēm augstā intensitātē vai arī virs 150 minūtēm vidējā intensitātē. Bet vai ir kādi sporta veidi, kas sirds un asinsvadu veselību iespaido īpaši pozitīvi?
Haralds Silovs
Foto: Romāns Kokšarovs/F64

"Rīgas sporta naktī" sestdien Esplanādē varēs aizvadīt kopēju treniņu ar Haraldu Silovu

Pasākumā "Rīgas sporta nakts", kas sestdien, 1. septembrī, notiks pašā Rīgas centrā, Esplanādē, būs iespējamssportot kopā ar pazīstamiem sportistiem, vērot populāru mūzikas grupu priekšnesumus, iepazīt dažādus sporta veidus, kā arī redzēt sportistu hobijus ārpus sporta trasēm. “Rīgas sporta nakts” notiks no plkst. 15.00 līdz 22.00, apmeklētājiem dodot iespēju pie vairāk nekā 30 sporta veidu organizācijām, federācijām un klubiem izmēģināt savus spēkus visdažādākajās sportiskajās aktivitātēs.

Svētdien Lucavsalā notiks MyFitness Madness Race šķēršļu skrējiens

Nedēļas nogalē, 12.augustā, Daugavas upes krastā, Lucavsalā, norisināsies MyFitness Madness Race, kas vienuviet pulcēs aktīva dzīvesveida cienītājus, sporta entuziastus un atpūtas baudītājus.

Reklāma: Sporta uzturs – kā to saglabāt veselīgu un sabalansētu!

Katra cilvēka uzdevums ir rūpēties par sava organisma labklājību un nav noslēpums, ka liela un varētu teikt pat galvenā loma tajā ir tieši uzturam un fiziskajām aktivitātēm. Jo kas gan cits, ja ne uzturs palīdzēs organismam pilnvērtīgi pildīt nepieciešamos uzdevumus? Vasara vairs nav aiz kalniem, taču vai esi tai jau sagatavojies? Uzzini, kāds ir pareizs sporta uzturs katram slodzes veidam.
Veselības nedēļas ietvaros notiks arī Latvijas nūjošanas čempionāta posms
Foto: sportsvisiem.lv
1

Nākamnedēļ visā Latvijā norisināsies Veselības nedēļa

No 28. maija līdz 3. jūnijam visā Eiropā un arī Latvijā norisināsies Veselības nedēļa jeb "Move Week". Visas nedēļas garumā iedzīvotāji tiks mudināti piedalīties dažādās veselīgās fiziskajās aktivitātēs. Latvija šajā kampaņā piedalās jau septīto gadu un dalībnieku skaits ar katru gadu pieaug.

Projekta "Sporto visa klase" 4. sezonas finālsacensības notiks Jelgavā

Trešdien, 16.maijā “Zemgales Olimpiskajā centrā” Jelgavā risināsies Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā projekta "Sporto visa klase" 4. sezonas finālsacensības.

Iepazīsimies - “Basketbola klase”

Bērnu un jauniešu basketbola klubs "BASKETBOLA KLASE" ir neatkarīgs un ar savu filosofiju veidots basketbola projekts bērniem un jauniešiem, neatkarīgi no viņu fiziskā, etniskā vai kāda cita stāvokļa.

Reklāma: Kā ietaupīt uz riteņbraukšanas izdevumiem?

Šis ir gada labākais laiks, kad sēsties atpakaļ velosipēda sēdeklī un izbaudīt ātru un veselīgu pārvietošanos ne tikai pilsētas drūzmā, bet arī ārpus tās. Lai arī velosipēds tiek uzskatīts par vienu no lētākajiem pārvietošanās līdzekļiem, ja saskaita kopā tā iegādes, uzturēšanas un dažādu aksesuāru izmaksas, kopā savācās paprāva summiņa. Tāpēc, lai velosipēds patiesi attaisnotu savu slavu kā nelielu ieguldījumu transportlīdzeklis, esam apkopojuši dažus padomus, kā ietaupīt uz riteņbraukšanas izdevumiem, lai diennakts kredīts nekļūst par risinājumu, kad radusies ķibele.

Reklāma: jaunākās fitnesa tendences 2018. gadam

Balstoties uz plaša mēroga pētījumiem un apkopotiem viedokļiem no speciālistiem, kas strādā veselības un fitnesa klubos, fitnesa aprīkojuma izplatītāju uzņēmumos un sporta izglītības organizācijās, mēs esam identificējuši dažas fitnesa tendences, kuras, iespējams, varētu kļūt visai populāras nākamo sešu līdz 12 mēnešu laikā. Ja šobrīd neesat aizrāvušies ar pētījumu par to, kuri online kredīti Latvijā ir visizdevīgākie, tad aicinām jūs pakavēties pie šī raksta un, kas zina, pat atrast savu mīļāko fizisko aktivitāti nākamajam gadam.

22. aprīlī bērni no nacionālajām kultūras biedrībām sportos Latvijas Olimpiskās akadēmijas svētkos

Lai ar sportiskām aktivitātēm veicinātu Latvijā dzīvojošo, dažādu tautību, bērnu savstarpējo komunikāciju un draudzību, svētdien - 22.aprīlī, Latvijas Olimpiskā akadēmija (LOA) rīkos ikgadējos Latvijas mazākumtautību bērnu un jauniešu sporta svētkus “Vienoti sportā”, kuru aktivitātēs iesaistīsies arī Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

LSPA ieguvusi prestižo izcilas vadības sertifikātu “Investors in Excellence”

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai (LSPA) pasniegts starptautiski prestižais izcilas vadības sertifikāts “Investors in Excellence” (Investori izcilībā) , ko piešķir Lielbritānijas kvalitātes vērtētāju organizācija “Midlands Excellence”, atbilstoši noteiktām standarta prasībām. Tas apliecina, ka LSPA ieguvusi izcilas organizācijas statusu kvalitatīvas vadības sistēmas nodrošināšanā.

Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem plāno izveidot futbola laukumu

Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem, kurā uzturas jaunieši vecumā no 14 līdz 21 gadam, 2019. gada laikā plānots izveidot futbola laukumu. Idejas iniciators ir Latvijas Futbola Federācijas prezidenta amata kandidāts Kaspars Gorkšs, bet tās īstenošanai nepieciešams gan Tieslietu ministrijas, gan Cēsu pašvaldības un UEFA Fonda atbalsts.

2.martā svinīgi noslēgsies pirmā LSPA militāro sporta instruktoru sagatavošanas programma

Šo piektdien – 2.martā, ar svinīgu apliecību izsniegšanu, noslēgsies pirmā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) īstenotā profesionālās pilnveides izglītības programma sportā, kurā 20 Nacionālo bruņoto spēku karavīri divus mēnešus pilnveidoja zināšanas vispārējā fiziskajā sagatavošanā un cēla profesionālo kvalifikāciju dienesta vajadzībām. Programmu LSPS īstenoja sadarbībā ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sporta klubu.

Reklāmraksts: Trīs sporta aktivitātes jauniešiem, kas neprasa lielus tēriņus

Daudziem jauniešiem un studentiem ir dabiski izteikta vēlme piedalīties viena vai otra sporta veida aktivitātēs, bet ar lielo noslogotību studējot un ļoti ierobežoto budžetu, nereti rodas jautājums – vai es kā jaunietis varu atļauties modernas fiziskās aktivitātes par pieņemamām cenām? Pēc garas un vienmuļas dienas sēžot auditorijā un pierakstot galvenos mācību punktus, jaunieši izjūt vispārēju ķermeņa stīvumu un nepieciešamību pēc kaut vai nelielām fiziskākām aktivitātēm.
5

Kvalitatīvas sporta preces – puse no uzvaras

Nodarbojoties ar kādu no sporta veidiem, svarīgi ir ne tikai treniņi un disciplīna, bet arī kvalitatīvas sporta preces. Šajā rakstā vari uzzināt, kā izvēlēties piemērotākos sporta apģērbus un citas preces, ja nodarbojies ar kādu no Latvijā populārākajiem sporta veidiem.
Foto: autocross.lv

Pilskalnu folkreisa un krosa sacīkstēs kupls dalībnieku skaits

Ceturtdien noslēdzies pieteikumu termiņš pirms sestdienas Pilskalnu sacīkstes, sarūpējot 39 braucēju lielus sarakstus LAF Folkreisa Ziemas kausā un LAF Krosa komisijas kausā. Gan vienā, gan otrā ieskaitē uzvarētājs neprognozējams, bet Open 4500 klasē kā favorīts uz cīņu dosies Jānis Veģeris.
3

Atklāj plašāko peldbaseinu kompleksu Rīgā

Pēc vērienīgas rekonstrukcijas atklāts Elektrum Olimpiskā centra (EOC) peldbaseinu un atpūtas komplekss. Līdztekus 50 m peldbaseinam izbūvēti divi mazie peldbaseini, rekreācijas zona ar četru veidu pirtīm un Rotaļupe. Jaunie peldbaseini primāri paredzēti bērnu peldētprasmju attīstībai un izpratnes veidošanai par drošību ūdenstilpņu tuvumā. Kompleksa modernizācijā investēti 3,2 miljoni eiro.

Reklāma. Sporta aktivitātes bērniem un to priekšrocības

Mēs visi zinām, cik enerģijas pārpilni mēdz būt bērni, šķiet, viņi varētu ikvienu darbību veikt skriešus stāvoklī. Šo un vairāku citu iemeslu dēļ, bērniem ir vajadzīgi konstruktīvi veidi, kā sadedzināt šo pārmērīgo enerģiju, un sporta nodarbības un aktivitātes ir viens no pašiem labākajiem un veselībai draudzīgākajiem veidiem, kā to izdarīt. Bērniem ir nepieciešamas daudz un dažādas kustības – tās ir labas gan viņu veselībai, gan jūsu dvēseles mieram.