Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Marcinkeviča un Sasnoviča Prāgā nespēj izmantot piecas mačbumbas

Marcinkeviča un Sasnoviča Prāgā nespēj izmantot piecas mačbumbas
Diāna Marcinkeviča
Foto: Ralf Reinecke

Diāna Marcinkeviča kopā ar Baltkrievijas tenisisti Aleksandru Sasnoviču Prāgas WTA "International" sērijas dubultspēļu turnīra 1. kārtā piedzīvoja ļoti sāpīgu zaudējumu Slovākijas un Rumānijas duetam Viktorija Kužmova/Elena Gabriela Ruse – 6:4, 1:6, 12:14.

Marcinkevičai šonedēļ dubultspēļu rangā 176. vieta, bet Sasnoviča šobrīd rangā nav, jo koncentrējas vienspēlēm. Viņas rekords dubultspēlēs ir pirms pieciem gadiem sasniegtā 142. vieta. Diāna ar pārinieci bija favorītes mačā pret "wild card" saņēmušajām Slovākijas un Rumānijas tenisistēm. Kužmovai rangā 298. vieta, bet Rusei 268.

Latvijas un Baltkrievijas duetam supertaibreikā bija piecas mačbumbas, ieskaitot četras pēc kārtas pie rezultāta 9:5. Piektā mačbumba bija pie 10:9, kad Marcinkeviča pie tīkla nospēlēja neprecīzi ar "volley" sitienu, bumbiņu raidot pāri gala līnijai. Turpinājumā izdevās atspēlēt divas mačbumbas, bet mača pēdējās divās izspēlēs uzvarēja Ruse, nodrošinot savai komandai ceturtdaļfinālu.

Sasnoviča Marcinkevičai ir laba draudzene, agrāk abām kopā piecas reizes startējot ITF turnīros (viens tituls 2013. gadā), bet dažos pēdējos gados tikties sanācis retāk, jo Baltkrievijas tenisiste spējusi pacelties uz WTA līmenī, kamēr Diānai tas nav pa spēkam.

Tā kā Sasnoviča šonedēļ spēlē Prāgā, kur Marcinkevičai nedēļas nogalē bija neveiksmīgs vienspēļu kvalifikācijas mēģinājums, abām bija iespēja otro reizi kopā uzspēlēt dubultspēlēs WTA līmenī.

Pirmais turnīrs bija 2014. gadā "Premier" sacensībās Štutgartē, kur izdevās pārvarēt vienu kārtu jeb tikt līdz ceturtdaļfinālam. Latvijas un Baltkrievijas komanda toreiz Vācijā pieveica Anastasijas Pavļučenkovas un Katarinas Srebotnikas duetu (5:7, 6:3, 10:8), otrajā cīņā zaudējot Jeļenai Jankovičai un Aļisai Kļeibanovai (3:6, 0:6). Pirms četriem gadiem kopā ar Sasnoviču Vācijā gūtā uzvara 1. kārtā Diānai arvien ir vienīgā uzvara WTA pamatturnīros dubultspēlēs.