Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Ostapenko: "Beidzot atgriezīšos uz māla seguma"

Ints Megnis
Ints Megnis

Ostapenko: "Beidzot atgriezīšos uz māla seguma"
Aļona Ostapenko. Foto: Raimonds Volonts

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko uzskata, ka, lai sāktu gūt labākus rezultātus, viņai nepieciešams atgūt pārliecību, spēlētājai esot pārliecinātai, ka tas notiks māla sezonas laikā, jo tas ir viņas mīļākais segums.

Neveiksmīgi izlases pirmā numura funkcijas pildījusī Ostapenko (WTA 29.) sestdien "Arēnā Rīga" ar 4:6, 3:6 zaudēja Vācijas komandas rezervistei Monai Bārtelai (WTA 90.), un Latvija "Fed Cup" Pasaules pirmās grupas "play-off" mačā Vācijai piekāpās ar rezultātu 1-3. Vienīgais punkts tika gūts neko neizšķirošā dubultspēlē, kurā Ostapenko spēlēja kopā ar Danielu Vismani.

Neskatoties uz zaudējumu Vācijai, abas sestdien spēlējušās Latvijas tenisistes uz preses konferenci ieradās ļoti labā noskaņojumā un daudz smējās, nepārdzīvojot par neveiksmi.

"Mana pretiniece nospēlēja vienu no saviem labākajiem mačiem, labi servēja, atsita daudzas bumbas. Arī es kopumā spēlēju labāk nekā vakar, tomēr tāpat bija epizodes, kuras vēl varu uzlabot," par spēli ar Bārtelu teica Ostapenko, kura par to, ka jāspēlē būs pret šo pretinieci uzzinājusi vien pusstundu pirms mača, pirms tam gatavojoties duelim ar šīs Vācijas izlases pirmo numuru Jūliju Gērgesu. "Bet vismaz uzvarējām dubultspēli!"

Dubultspēlē kapteiņa Adriana Žguna vietā uz spēlētāju soliņa bija izlases ceturtais numurs Patrīcija Špaka. Uz jautājumu vai Špaka labi pildījusi kapteiņa pienākumus, abas mača dalībnieces sāka skaļi smieties. "Vienubrīd viņa ļoti daudz runāja un nevarēja apstāties. Viņa bija sajūsmā, ka ir laukumā un tas mums arī palīdzēja spēlē," stāstīja Ostapenko, Žgunam piebilstot, ka viņš pats aicinājis Špaku sēsties viņa vietā.

Ostapenko šosezon joprojām nav spējusi vienā turnīrā gūt divas uzvaras, bet Latvijas tenisiste ir noskaņota optimistiski. Neveiksmju sēriju viņa varēs pārtraukt nākamnedēļ Štutgartes "Premier 700" turnīrā, kurā pirmās kārtas mačs Latvijai būs ļoti simbolisks, jo Ostapenko pretim stāsies Anastasijai Sevastovai, kura šonedēļ traumas dēļ nebija spējīga palīdzēt izlasei. "Būs tāda pat spēle kā visas citas," Ostapenko uzsvēra, ka maču neuztvers īpaši. "Beidzot varēšu atkal spēlēt uz māla, Štutgartē ir diezgan ātrs laukums. Būs labs mačs."

"Likās, ka viņai ir nopietna trauma, bet izskatās, ka viss tomēr ir kārtībā. Labi, ka viņa ir atveseļojusies, bet žēl, ka nebija šeit," par Sevastovu teica Žguns, arī paužot nelielu pārsteigumu, ka Latvijas šī brīža pirmais numurs tik ātri spējis atgriezties.

"Man vienmēr ir liels gods pārstāvēt Latviju," uzsvēra Ostapenko, kura nekad nav atteikusies no Latvijas izlases pārstāvēšanas. "Šajās dienās es nespēlēju tik labi, bet tāpat man vienmēr izlasē ir ļoti liela motivācija, jo nespēlēju tikai par sevi."

Ostapenko atklāja, ka tuvākajos turnīros atkal viņu trenēs vienīgi mamma. "Pagaidām strādāšu ar mammu, ar citiem treneriem nejutos pārāk ērti. Mēs abas zinām, ko man vajag uzlabot, lai atgūtu pārliecību." Tieši šo pārliecības trūkumu Ostapenko nosauca kā iemeslu, kāpēc šonedēļ nerāda veiksmīgu sniegumu. "Jāatgūst pārliecību! Beidzot būs māla segums, kas kopā ar zālāja, ir mans mīļākais. Uz cietā seguma šajās dienās nejutos pārāk komfortabli."

"Meitenes cīnījās," rezumēja izlases kapteinis Žguns. "Aļonai nebija viegli kā līderei, izjuta spiedienu, liels prieks par Danielas un Diānas [Marcinkevičas] sniegumu."

"Man bija liels prieks un gods aizvadīt savu pirmo maču "Arēnā Rīga"," teica talantīgā Vismane. "Esmu priecīga par šo spēli, mums neslikti gāja kopā."

Nākamo reizi Ostapenko Latvijā varēs redzēt jūlija otrajā pusē, kad Jūrmalā notiks Latvijas vēsturē pirmais WTA turnīrs. "Ja nekas nemainīsies un viss būs kārtībā ar veselību, spēlēšu," teica sportiste.

"To, ka spēlēšu, uzzināju šodien. Esmu laimīga par šo iespēju un domāju, ka aizvadīju labu maču," pauda Ostapenko uzvarējusī Bārtela, kurai spēlēšana "Arēnā Rīga" bija ļoti negaidīta. Sākumā viņa nemaz nebija iekļauta izlasē, Rīgā ierodoties pirmdienas vakarā, kad kļuva skaidrs, ka saslimusī Vācijas zvaigzne Angelika Kerbere, visticamāk, nevarēs doties laukumā pret Latviju. "Zināju, ka esmu šeit kā aizvietotāja, bet vienmēr paturēju prātā, ka jābūt gatavai spēlēt. Federāciju kauss ir citādāks turnīrs, šādiem pavērsieniem jābūt gatavam. Teicu, ka esmu gatava braukt uz Latviju, ja kāds gūst traumu, bet, protams, negaidīju, ka tiešām mani izsauks. Man ir žēl par Angeliku, bet tajā pat laikā esmu priecīga, ka man deva iespēju."

28 gadus vecā Bārtela bija šī sasaukuma jaunākā Vācijas izlases dalībniece, bet vienspēlēs Federāciju kausa ietvaros viņa līdz šim vienīgo reizi laukumā bija devusies 2013. gadā.

"Vakar bija tiešām smagi mači. Man ir spēcīga un dziļa komanda, bet Jūlija šorīt bija nogurusi, tāpēc izlēmu likt laukumā Monu, jo mēs visi zinām, ko viņa spēj izdarīt," izmaiņas sastāvā komentēja Vācijas izlases kapteinis Jenss Gerlahs. "Jūlija varētu spēlēt, ja vajadzētu, tomēr dažreiz jāpaklausa savai sirdij un vēderam. Mona aizvadīja spēcīgu maču. Nedomāju, ka Aļona spēlēja slikti, nepavisam nē."

"Šodien ļoti labi servēju, kas bija atslēga. Tāpat mača gaitā kļuvu arvien labāka arī uzņemšanā. Spēlēt par valsti vienmēr ir citādāk. Nebiju izlasē spēlējusi sešus gadus un priecājos, ka man deva iespēju," saka Bārtela.

  -1 [+] [-]

, 2019-04-20 20:22, pirms 9 mēnešiem
Kāds tur vēl māls.. ja meistarības nav, tad nekas nepalīdzēs

     [+] [-]

, 2019-04-20 20:46, pirms 9 mēnešiem
Ticamiba uz labiem rezultatiem uz kārtām = 15%

  +6 [+] [-]

, 2019-04-20 20:55, pirms 9 mēnešiem
Nemeklē laimi segumā,
segumā tās nava

  +4 [+] [-]

, 2019-04-20 20:57, pirms 9 mēnešiem
ilgonix rakstīja: Kāds tur vēl māls.. ja meistarības nav, tad nekas nepalīdzēs
Meistarība viņai noteikti ir,bet viņai ir pilnīgs čaw galvā
Kreiviem bija tāds teicis-spēks ir,bet prāta nav

     [+] [-]

, 2019-04-20 20:59, pirms 9 mēnešiem
haha, kas būs, ja neizdosies pirmā kārta, kas tad būs vainīgs, kas sāpēs? Serve un fiziskie treniņi raud pēc darba..

  -1 [+] [-]

, 2019-04-20 21:01, pirms 9 mēnešiem
KAs viņai trenera nav kas noliek pie vietas, plus man liekas vajag mazāk tai mammai tur maisīties pa vidu, tad iespējams rezultāti būs citādāki..

  -1 [+] [-]

, 2019-04-20 21:22, pirms 9 mēnešiem
Nekas ar to mammu tur nebūs.

  +5 [+] [-]

, 2019-04-20 21:29, pirms 9 mēnešiem
ilgonix rakstīja: Kāds tur vēl māls.. ja meistarības nav, tad nekas nepalīdzēs
Kā tad TOP -30 vai TOP -100 tenisistei var nebūt meistarība?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2019-04-20 21:59, pirms 9 mēnešiem
Sākumam jāatgriežas uz zemes.... princese

  +8 [+] [-]

, 2019-04-20 22:13, pirms 9 mēnešiem
ilgonix rakstīja: Kāds tur vēl māls.. ja meistarības nav, tad nekas nepalīdzēs
Kā bez meistarības var uzvarēt GS un iekļūt cita GS pusfinālā?
Kad Aļona uzvarēja (Gan R.G., gan kaut vai izlases sastāvā Fed Cup) visi slavēja, kad problemas - nolīdzina līdz ar zemi. Kritika ir laba lieta, bet kritika un notiršana ir divas dažādas lietas. Gulbim senāk arī galva maisīja sasniegt spej maksimumu. Var tikai novēlēt Aļonai laicīgi sakārtot galvu un atgriezties virsotnē.

  +3 [+] [-]

, 2019-04-20 22:52, pirms 9 mēnešiem
Pret Aļonu daudzas spēlētājas sāk aizvadīt karjeras labākās spēles.

  -4 [+] [-]

, 2019-04-20 23:32, pirms 9 mēnešiem
Łoti reti skatos Penko spéles, arï tad, ka viña bija top10. Jau toreiz teicu, ka viñas spéle neatbilst tam lïmenim., ka tas ir îslaicïgi. Daži tad brêca tûłît bús pirmå.
Viñas spéles arsenāls IR łoti nabadzïgs, bez bliezieniem nekã cita nav. Bet galvenais viñas uzvedîba, manieres, necieña un rupjïba padara šo kviecoś, resno bûtni par łoti nesimpãtisku cilveéku un jábrïnàs kas par viñu vél fano. Bet tádi paliek arvien mazák

     [+] [-]

, 2019-04-21 00:07, pirms 9 mēnešiem
Māls ir paurī. Nu, cik var ampelēties pie mammas pupa. Vairs nav sportiskā niknuma, tā, hobija pēc pabumbot. Nauda sapelnīta, motivācija diži kapāt, izskatās, zudusi.
Slēpts komentārs: eermss

  +3 [+] [-]

, 2019-04-21 08:58, pirms 9 mēnešiem
eermss rakstīja: Ap 150 +/- viņa ir
Nu ko tu te zīlē-rīt būs svaiga tabula!
Slēpts komentārs: gircc

  +7 [+] [-]

, 2019-04-21 10:23, pirms 9 mēnešiem
Bostonietis rakstīja: Meistarība viņai noteikti ir,bet viņai ir pilnīgs čaw galvā
Kreiviem bija tāds teicis-spēks ir,bet prāta nav
Krieviem savādāks teicies tomēr.
Spēks ir, prātu nevajag.

  +5 [+] [-]

, 2019-04-21 11:07, pirms 9 mēnešiem
Es vienkārši nesaprotu, kā normāli vīrieši var tā pļūtīt virsū meitenei, kas ir mūsējā? ...Aļona tak ir dāma un no mūsu bandas! ...kas te SC kaut kādu "zilo" salidojums un izgāzt žulti uz sievietēm?
Aļona, turies! Tu esi jauna un lielakās uzvaras vēl būs! Cīnies!

  +2 [+] [-]

, 2019-04-21 12:16, pirms 9 mēnešiem
Tādā līmenī bez trenera neiespējami..Viņa saka,ka ar treneriem nevar sadzīvot.Skatoties kā viņa savu māti lamā,tad skaidrs,ka viņa neizrāda ne mazāko cieņu pret cilvēkiem,kuri saistīti ap tenisu.Treneri neies par muļķi stāvēt pie kaut kādas iedomīgas spēlētājas.Ja ir abpusējs respekts,tad rezultāti būs,bet ja viena meitene katru dienu taisa sevi par zvaigzni un neklausas norādijumos,tad kāda jēga treneriem,lai tik ar mātes velk visu karjeru uz leju.Viņai vajag auklīti

  +3 [+] [-]

, 2019-04-21 15:19, pirms 9 mēnešiem
gircc rakstīja: Sevastova normāli noleca, trauma uzradās ne no kurienes.....un tikpat ātri izveseļojās. Govs
halle pilna, peļņa liela, jādalās ar sportistiem, tad ari traumas nebūs.......

  +3 [+] [-]

, 2019-04-21 15:22, pirms 9 mēnešiem
Jānis Derums rakstīja: Łoti reti skatos Penko spéles, arï tad, ka viña bija top10. Jau toreiz teicu, ka viñas spéle neatbilst tam lïmenim., ka tas ir îslaicïgi. Daži tad brêca tûłît bús pirmå.
Viñas spéles arsenāls IR łoti nabadzïgs, bez bliezieniem nekã cita nav. Bet galvenais viñas uzvedîba, manieres, necieña un rupjïba padara šo kviecoś, resno bûtni par łoti nesimpãtisku cilveéku un jábrïnàs kas par viñu vél fano. Bet tádi paliek arvien mazák
tavu attieksmi pret AO sen visi zin,varēji netērēt spēkus,rakstot šo murgu.

  +1 [+] [-]

, 2019-04-21 22:47, pirms 9 mēnešiem
thekurmis rakstīja: tavu attieksmi pret AO sen visi zin,varēji netērēt spēkus,rakstot šo murgu.
AO = Australian Open? aaa, Aļona Ostapenko!

     [+] [-]

, 2019-04-24 11:33, pirms 9 mēnešiem
Aļona ir stipri pārvērtējusi sevi un, par nožēlu jāteic, vēl arvien lidinās mākoņos... Kas viņai var palīdzēt pie samaņas nākt, kad traucē iedomība?? Laikam jau tikai smaga dzīves pieredze, pēc kuras novēlu, lai viņai izdodās atgūties pa īstam...
Sportiskais niknums, kas balansē uz...