Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:346, Did:0, useCase: 0

Tīms sagrauj Nišikori un gaida pusfinālā tikušā Andersona palīdzību

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Tīms sagrauj Nišikori un gaida pusfinālā tikušā Andersona palīdzību
Dominiks Tīms. Foto: AFP/Scanpix

Par pirmo spēlētāju ar zaudētām cerībām tikt "ATP Finals" turnīra pusfinālā kļuva Kei Nišikori, kurš grupu turnīra pēdējās kārtas ievadā ar 1:6, 4:6 zaudēja Dominikam Tīmam. Austrijas tenisists vakarā gaidīs Kevina Andersona palīdzību mačā pret Rodžeru Federeru. Andersons pēc Tīma uzvaras pār Nišikori iekļuva pusfinālā.

Dominiks Tīms startēja ar 3:0 izrāvienu, kurā ietilpa amizants breiks otrajā geimā. Tiesnesis trešā punkta izspēlē pēc šaubīgas japāņa otrās serves nosauca Kei Nišikori 40:0 pārsvaru. Tīms nolēma pārbaudīt "Hawk-Eye" sistēmu, bumbiņa piezemējās aiz līnijas. Tas nozīmēja Nišikori dubultkļūdu. Kei tūlīt vēl viena dubultkļūda, pēc tam "forehand" auts, un Tīms dabūja breikbumbu. Austrietis neveiksmīgi atsita otro servi, bet pēc tam ar spēcīgu "forehand" ieguva otro breikbumbu. Nišikori "forehand" auts.

Nišikori piektajā geimā bija tuvu tam, lai atspēlētos, taču Tīmam izdevās uzvarēt 8,5 minūšu ilgā cīņā ar četrām breikbumbām. Tīms visas pats atspēlēja – trīs ar jaudīgiem uzbrukumiem, kas piespieda Nišikori kļūdīties, un vienu ar veiksmīgu eisu, bumbiņai nedaudz no ārpuses aizskarot sānu līniju. Tīms spēja izvirzīties vadībā ar 4:1, nepieļaujot 3:2 rezultātu. Nišikori vairāk atspēlēšanās iespēju šajā setā nebija.

Tūlīt bija ļoti līdzīgs geims, kad servēja Nišikori. Arī viņš pārdzīvoja četras breikbumbas (divas paša atspēlētas, divas Tīma izniekotas), bet nespēja uzvarēt geimā. Nišikori pēc ceturtās breikbumbas atspēlēšanas pieļāva trīs kļūdas pēc kārtas – sitiens autā un tīklā, pēc tam piektās breikbumbas izspēlē dubultkļūda. Tīms pie 5:1 izservēja setu, pēc kura beigām Nišikori aizsvieda raketi, to pacēla un vēlreiz trieca zemē. Nišikori bija pamats būt niknam uz sevi, jo setā ar tikai septiņiem geimiem sakrātas 24 nepiespiestās kļūdas.

Nišikori 2. setā spēlēja nedaudz precīzāk, taču pēc saturīga sākuma atkal nokļuva nepiespiesto kļūdu varā. Tīms piektajā geimā ar pārāk vāji izpildītu apvedošo sitienu neizmantoja breikbumbu, bet aiznākamajā geimā vēl vairākas kļūdas pieļāvušo Nišikori sodīja. Tīms breikbumbas izspēlē spēcīgi uzsita ar "backhand" sitienu pa kreiso līniju, un Nišikori tik vien spēja, kā bumbiņu atsist tīklā. Tas bija vienīgais breiks setā, dodot Tīmam seta un 4:3 pārsvaru. Tīms nākamajā geimā ar servi Nišikori pielaida līdz "vienādi", bet aiznākamajā, servējot par uzvaru mačā, bija perfekts.

Tīmam tā ir pirmā uzvara pret Nišikori uz "hard" seguma (1-1). Abi pagājušajā mēnesī tikās austrieša mājās Vīnē, kur Nišikori ceturtdaļfinālā uzvarēja ar graujošu 6:3, 6:1. Tīms līdz šim vienīgo uzvaru pret Nišikori bija guvis uz sev ērtā māla seguma, jūnijā ar 6:2, 6:0, 5:7, 6:4 esot pārāks "French Open" astotdaļfinālā.

Pirmajos divos mačos zaudējušajam Tīmam šodien derēja tikai uzvara ar 2:0, spējot gūt vajadzīgo rezultātu. Tas no finālturnīra turpināšanas izslēdza Nišikori, savukārt Tīmam atliek cerēt uz savas sarežģītās misijas grūtāko daļu. Lai tiktu pusfinālā, Tīmam 22:00 gaidāmajā mačā nepieciešama Kevina Andersona uzvara ar 2:0 pret Rodžeru Federeru, turklāt arī vajadzīgs graujošs Andersona panākums. Federeram pusfināla sasniegšanai vajag sakrāt tikai piecus vai sešus geimus (pietiek ar, piemēram, 4:6, 1:6 rezultātu, bet 5:7, 0:6 neder).

Gadījumā, ja Andersons uzvarēs ar 2:0, Federeram, Tīmam un Nišikori būs identiska maču un setu bilance (1-2 un 2-4), tādā gadījumā vietu secību nosakot pēc uzvarēto geimu procenta. Federeram pirms pēdējā mača ir +3, Tīmam -4, bet Nišikori -14.

Ja Federers uzvarēs vienā setā vai 0:2 zaudējuma gadījumā sakrās nepieciešamo geimu skaitu, viņš pusfinālam kvalificēsies no 2. vietas, bet 1. vietā būs Andersons. Federera uzvara mačā viņam ļautu apsteigt Andersonu, jo abiem būtu 2-1 maču bilance, bet Federers būtu augstāk, pateicoties uzvarai savstarpējā cīņā. Šis kritērijs tiek ņemts vērā divu spēlētāju izšķiršanai, bet gadījumā, ja trim spēlētājiem ir vienāda bilance, pozīcijas nosaka procentuāli pēc uzvarētajiem setiem un geimiem.

Šodienas pirmā mača rezultāts ne tikai izslēdza Nišikori no cīņas par pusfināliem, bet arī ļāva tiem kvalificēties Andersonam, kurš pirmoreiz spēlē "ATP Finals". Andersonam tādējādi vakarā mačā pret Federeru it kā neko nevajag, taču par katru uzvaru pienākas reitinga punkti un prēmija, turklāt šīs grupas uzvarētājs pusfinālā, visticamāk, izvairīsies no pasaules pirmā numura Novaka Džokoviča.

Statistika

KategorijaTīmsNišikori
Eisi30
Dubultkļūdas26
1. serves precizitāte71%59%
1. serves punkti31/4726/37
2. serves punkti12/199/26
Tīri uzvarētās izspēles1411
Nepiespiestās kļūdas2141
Spēle pie tīkla5/913/18
Breikbumbas3/90/4
Visi iegūtie punkti7158

"ATP Finals 2018" uz "hard" seguma "O2" arēnā Londonā

Leitona Hjuita grupa

SpēleRezultāts
(4) Kevins Andersons – (6) Dominiks Tīms6:3 7:6(10)
(7) Kei Nišikori – (2) Rodžers Federers7:6(4) 6:3
(4) Kevins Andersons – (7) Kei Nišikori6:0 6:1
(2) Rodžers Federers – (6) Dominiks Tīms6:2 6:3
(6) Dominiks Tīms – (7) Kei Nišikori6:1 6:4

Turnīra tabula pirms pēdējā mača

VTenisistsU-ZSetiGeimi
1.Kevins Andersons2-04-025:10
2.Rodžers Federers1-12-221:18
3.Dominiks Tīms1-22-426:30
4.Kei Nišikori1-22-419:33
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2018-11-15 20:03, pirms 7 mēnešiem
Nekādas palīdzības "nabaga" Timam te nebūs. Domāju, spēle būs interesanta un līdzvērtīga, bet Federers tomēr paņems.