Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Gada labākais regbija tiesnesis atzīst rupjas kļūdas pieļaušanu

Juris Miņins
Juris Miņins

Gada labākais regbija tiesnesis atzīst rupjas kļūdas pieļaušanu
Anguss Gārdners
Foto: AFP/Scanpix

Par gada labāko regbija tiesnesi atzītās Anguss Gārdners ir atzinis, ka šī rudens mačā starp Angliju un DĀR ir pieļāvis rupju kļūdu, mača izskaņā nefiksējot Ovena Farela izdarīto pārkāpumu.

Mačs starp Anglijas un Dienvidāfrikas Republikas regbija izlasēm izvērtās ļoti saspringts gan spēles, gan arī rezultāta ziņā un tā izskaņā DĀR centās izraut uzvaru, taču vienā no epizodēm angļu spēlētājs Ovens Farels izpildīja neatļautu spēka paņēmienu pret Andre Esterhūzenu, t.i., Farels ietriecās savā pretiniekā, nemaz nedomājot veikt tvērienu.

Vērojot šo epizodi video atkārtojumā, kurā bija skaidri redzams pārkāpums, Gārdners vienalga nenozīmēja sodu, kā rezultātā DĀR šajā mačā arī cieta zaudējumu ar 11:12.

Pašlaik, dažas dienas pēc tam kā Anguss Gārdners tika nosaukts par gada labāko tiesnesi "World Rugby" vērtējumā, viņš ir atzinis savu kļūdu: "Pēc mača es vairākas reizes skatījos to epizodi, arī konsultējos ar citiem tiesnešiem un esmu nonācis pie secinājuma, ka šajā epizodē bija noteikumu pārkāpums."

"Anglijas spēlētājs savu pretinieku bija aptvēris tikai ar vienu roku, lai gan vajadzēja ar abām," turpināja tiesnesis, "tajos video atkārtojumos, ko man rādīja to īsti nevarēja redzēt. Visas runas par to, ka šis tvēriens bija par augstu nav patiesas, problēma ir tikai ar tvēriena tehniku."

Nobeigumā Gārdners piebilda: "Man liekas, ka tas ir labākais veids kā atzīt savu kļūdu. Jā, es kļūdījos un tāpēc par to runāju. Par laimi, man bija iespēja šo epizodi noskatīties vēlreiz un ieraudzīt pārkāpumu, tāpēc es zinu kurp virzīties tālāk."

Interesanti, ka Ovens Farels līdzīgā veidā pārkāpa noteikumus arī sezonas pēdējā mačā, kad Anglijas izlase tikās ar Austrāliju.

Ovena Farela tvēriens pret DĀR

Ovena Farela tvēriens pret Austrāliju

Izmantotie resursi:
https://www.planetrugby.com/