Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Anglijas regbija savienība izskata Getlanda kandidatūru izlases galvenā trenera amatam

Juris Miņins
Juris Miņins

Anglijas regbija savienība izskata Getlanda kandidatūru izlases galvenā trenera amatam
Vorens Getlands
Foto: Reuters/Scanpix

Ir parādījusies informācija, ka Anglijas regbija savienība (RFU) pašlaik apsver iespējamās kandidatūras, kas varētu stāties valstsvienības galvenā trenera amatā pēc tam kad to atstās Edijs Džonss. Viens no kandidātiem esot Vorens Getlands.

Pašlaik Anglijas regbija valstsvienību trenē austrālietis Edijs Džonss un tieši šī trenera vadībā komanda gatavosies 2019. gada Pasaules kausam. Vēl vairāk, šogad Džonss pagarināja līgumu līdz pat 2021. gadam.

Tiesa, Anglijas regbija savienība nevēlas palikt "pie sasistas siles", tāpēc jau pašlaik, trīs gadus pirms iespējamās treneru maiņas, ir sākusi domāt par "B plānu", kas, ļoti iespējams, var tikt realizēts, jo 2021. gadā Džonss būs nostrādājis ar Anglijas izlasi jau sešus gadus.

Kā viens no iespējamajiem kandidātiem uz Anglijas izlases trenēšanu tiek minēts pašreizējais Velsas izlases treneris Vorens Getlends, kurš iepriekš ir vadījis arī "Britu un īru lauvu" komandu. Getlanda līgums ar Velsas regbija savienību noslēdzas līdz ar 2019. gada Pasaules kausu un treneris jau ir paziņojis, ka neplāno turpināt darbu šajā pozīcijā.

Anglijas regbija savienības pagaidu vadītājs Naidžels Melvils gan norāda, ka viņš nav runājis ar Vorenu Getlandu, taču viņš to noteikti izdarīs tuvākajā laikā, lai noskaidrotu trenera tālākos plānus. Tāpat Melvils arī norādīja, ka viņš neizslēdz iespēju, ka Anglijas izlases galvenā trenera amatam tiktu intervēts Stjuarts Lankasters, kura vadībā angļi izgāza savās mājās notikušo 2015. gada Pasaules kausu, neizkļūstot no apakšgrupas.

Pašlaik Lankasters strādā vienā no spēcīgākajām Eiropas komandām, Īrijas Lensterā, kas ir gan Pro14 čempioni, gan Čempionu kausa ieguvēji un viņa priekšrocība pār citiem kandidātiem ir izcelsme, proti, RFU pie valstsvienības stūres vēlas redzēt vietējo speciālistu.

Izmantotie resursi:
https://www.planetrugby.com/