Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Džonatans Sekstons atzīts par gada labāko regbistu

Juris Miņins
Juris Miņins

Džonatans Sekstons atzīts par gada labāko regbistu
Džonatans Sekstons
Foto: AFP/Scanpix

Šovakar notikušajā "World Rugby" 2018. gada starptautiskā regbija sezonas noslēguma pasākumā, kurā tika godināti šīssezonas izcilnieki, par labāko regbistu ir atzīts Īrijas izlases spēlētājs Džonatans Sekstons.

Kā jau katru gadu, arī šogad "World Rugby", jeb Starptautiskā regbija savienība rīkoja sezonas noslēguma pasākumu, kur svinīgā ceremonijā nosauca labākos spēlētājus, trenerus, tiesnešus un komandas.

Jāsaka, ka šoreiz vislielākā uzmanība tika Īrijas regbijam. Par labāko regbistu tika atzīts īrs Džonatans Sekstons, kurš ne tikai lieliski spēlēja izlasē, palīdzot īriem ne tikai triumfēt Sešu nāciju kausā, uzvarot visās turnīra spēlēs, tiekot pie "Grand Slam" titula, kā arī pārspēt Jaunzēlandi rudens testa spēlē, bet arī klubu līmenī, pārstāvot Lensteras klubu, uzvarēja visur kur vien varēja – kā Čempionu kausā, tā Pro 14 sezonā.

Jāpiebilst, ka 33 gadus vecais Sekstons pārtrauca Bodena Bareta valdīšanu, jo divus iepriekšējos gadus tieši jaunzēlandietis tika atzīts par gada regbistu un arī šogad viņš tika nominēts.

Īrijas dominance turpinājās arī citur – par labāko galveno treneri tika atzīts Īrijas izlases vadītājs Džo Šmits un tieši Īrijas valstsvienība tika atzīta par gada labāko komandu.

Par labāko "uzlecošo zvaigzni" tika atzīts DĀR spēlētājs Apive Djantī, bet par gada piezemējumu tika atzīts Jaunzēlandes spēlētāja Broudija Retalika meistardarbs pret Austrāliju Regbija čempionāta pirmajā kārtā, kad uzbrucējs noslēdza "All Blacks" strauju ofensīvu, ko pats arī bija sācis.

2018. gada labākais piezemējums "World Rugby" vērtējumā

Par gada labāko tiesnesi nosauca austrēlieti Angusu Gārdneru, par labāko sieviešu regbija spēlētāju izvēlējās Francijas izlases pārstāvi Džesiju Tremuljē, bet labākā dāma, kas spēlē regbiju-7 2018. gadā bija Mišela Blaida no Jaunzēlandes.

ASV regbija-7 izlases līderis Perijs Beikeris izpelnījās labākā spēlētāja balvu savā regbija spēles veidā.

Izmantotie resursi:
https://www.world.rugby/