Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Latvijas dueti medīs olimpiskās atlases punktus Brazīlijas pludmalē

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Latvijas dueti medīs olimpiskās atlases punktus Brazīlijas pludmalē
Aleksandrs Samoilovs. Foto: FIVB

Brazīlijas dienvidu mazpilsētā Itapemā šodien sāksies Pasaules tūres četru zvaigžņu posma pamatturnīrs, kur iespējams nopelnīt vērtīgus punktus Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā. Dienvidamerikas posmā startēs arī trīs Latvijas dueti - Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš (pirmā spēle plkst. 16.30), Mārtiņš Plaviņš/Edgars Točs (plkst. 18.10) un Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka (plkst. 15.40).

Organizatoriem ir tiesības savu spēcīgāko duetu izlikt ar pirmo numuru. Sieviešu turnīrā tas noticis, taču vīriešu sakarā rīkotāji sakautrējušies - pirmais numurs piešķirts "bīčvolejbola vikingiem" un pasaules ranga līderiem Andersam Molam/Kristiānam Serumam (Norvēģija). Itapemā šodien sola 23 grādus un nelielu lietu, spēlētājiem problēma varētu būt brāzmains vējš.

Ar trešo numuru izsētie Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš nokļuvuši salīdzinoši labajā C grupā, kur figurē arī brazīlieši Andrē/George (#14), austrieši Robins Zeidls/Filips/Vallers (#19) un argentīnieši Hulians Azāds/Nikolass Kapogroso (#30). Mūsu līderu pirmā spēle pret augumā pārāko Argentīnas duetu.

Ar septīto numuru izliktie Mārtiņš Plaviņš/Edgars Točs spēlēs G grupā, kur cīnīsies arī pieredzējušie austrieši Klemenss Doplers/Aleksandrs Horsts (#10), summāri vēl vecākie amerikāņi Teo Bruners/Reids Prīdijs (#23) un salīdzinošie jaunie nīderlandieši Stevens van de Velde/Kristiāns Vārenhorsts (#26). Latviešu pirmais duelis pret krietni garākajiem Nīderlandes spēlētājiem.

Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka izsētas ar 22. numuru un ir F grupā, kas nav pateicīga, ja pirmajā mačā nāksies zaudēt. Te nonākušas arī brazīlietes Marija Antonelli/Karola (#6), amerikānietes Kellija Larsena/Emīlija Stokmena (#11) un amerikānietes Britānija Hočevara/Karlija Vopeta (#27). Pirmais mačs pret rangā augstāk esošajām ASV pludmales volejbolistēm.

Samoilovs/Šmēdiņš šogad aizvadījuši jau trīs 4* posmus (piektā, devītā un 25. pozīcija), savukārt Plaviņš/Točs spēlējuši vienā tādā turnīrā (17. vieta). Graudiņa/Kravčenoka šādā līmenī nav startējušas kopš pērnā gada oktobra, kad ierindojās 17. pozīcijā. Domājot par olimpisko atlasi, 4* posmā vajadzīga vismaz devītā vieta.

Olimpiskajā kvalifikācijā tiek veidots olimpiskais rangs. Šajā atlasē katram duetam tiks ieskaitīti 12 sekmīgāk aizvadīto turnīru punkti, skaitot no 2018. gada septembra līdz 2020. gada jūnijam. Lai kvalificētos pēc ranga, būs jātiek starp 15 labākajiem (gan vīriešiem, gan sievietēm var kvalificēsies ne vairāk par diviem duetiem no valsts), taču tiek lēsts, ka faktiski varētu pietikt ar 18nieku. Ja neizdosies kvalificēties pēc olimpiskā ranga, tad vēl varētu būt iespēja triumfēt Kontinentālajā kausā, bet tas vairāk attiecas uz mūsu dāmām.

Izmantotie resursi:
worldtour.2019.fivb.com
bvbinfo.com

     [+] [-]

, 2019-05-16 16:18, pirms 5 mēnešiem
Ar tādu ,,sniegumu,, mūsu siev. duetam šajā posmā nav ko darīt , ja nu vienīgi uzjautrināt sakatītājus. Kronis visam , kad servētāja ar bumbu ,,trāpa,, partnerei pa galvu....Kravčenokai uzbrukumā ir tikai viens virziens-virsū pret. aizsardzei.Un tas tikai tajā gadījumā ,kad nav n-to reizi nobloķēta...Aizsardzībā galīgi nav nekādās sapratnes , ko īsti darīt, krīt , kad bumba vēl pavisam tālu.Brīžiem spēlē pavīd arī tizluma elementi....