Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Graudiņa: "Fokusējamies, lai USC šonedēļ uzvarētu NCAA čempionātā"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Graudiņa: "Fokusējamies, lai USC šonedēļ uzvarētu NCAA čempionātā"
Tīna Graudiņa un komanda. Foto: usctrojans.com

Alabamas kurortpilsētiņā Galfšorsā šodien sāksies NCAA izslēgšanas spēles, bet svētdien kļūs zināma jaunā čempionvienība. Latvijas pludmales volejbolistes pārstāvētā Losandželosas USC tagad izlikta ar pirmo numuru. Pērnā gada FIVB Pasaules tūres labākā debitante Tīna Graudiņa atklāj, ka mērķē uz NCAA titulu.

Kā jau ziņots, Dienvidkalifornijas Universitātes (USC) komanda "Pac-12" konferences izslēgšanas mačos izcīnīja tikai uzvaras, tostarp divas apspēlēja pagājušajās sezonas NCAA čempionvienību UCLA, kas iepriekš tika uzskatīta par izteiktu galveno favorīti. Līdz ar to USC pēc vairāk nekā 13 mēnešu pārtraukuma atgriezās ranga līderpozīcijā.

Sākot cīņu par titulu, NCAA izslēgšanas turnīrā šodien plkst. 17.00 pretī stāsies Delendas "Stetson", bet uzvaras gadījumā plkst. 23.00 būs pusfināls pret Malibu "Pepperdine" (#4) vai Batonrūžas LSU (#5). Viena zaudējuma gadījumā nāksies cīnīties zaudētāju zarā.

NCAA pludmales volejbolā pirmssezona ir krietni ilgāka nekā pati sezona, savukārt čempionāta izšķirošie mači tiek izspēlēti vien trijās dienās. "Gatavojos un trenējos astoņus mēnešus, lai sasniegtus labāko sportisko forumu uz NCAA fināliem. Gandrīz vairāk te ir mentālais aspekts, nevis kas cits, jo pretinieces iepazītas ļoti labi, jau ir sava vēsture. Spiediens uz šo nedēļas nogali veidojies daudzu mēnešu laikā," atzīst Latvijas pludmales volejboliste. Tīna Graudiņa un amerikāniete Abrila Bustamante kotējas kā čempionāta labākais duets.

Atgādinām, ka ASV studenšu mačos universitāte spēlē pret universitāti. Katrai komandai pieci pāri - pirmais ir nomināli visspēcīgākais un spēlē pret pretinieču pirmo duetu, otrais pāris nosacīti mazliet vājāks un cīnās pret pretinieču otro duetu, un tā tālāk. Tādējādi lielā mača iznākums veidojas no piecām mazajām spēlēm. "Pac-12" un NCAA izslēgšanas mačos tiek spēlēts līdz trijām uzvarām.

"Šobrīd fokusējamies, lai uzvarētu NCAA čempionātā," informē Tīna Graudiņa. "Tajā pašā laikā gatavojos atgriezties Pasaules tūrē un spēlēt ar Anastasju Kravčenoku. Mūsu mērķis ir Tokija [olimpiskās spēles]. Tur konkurence ir sīva, taču USC esmu kļuvusi par labāku spēlētāju."

Iepriekšējās sezonas "Pac-12" konferences labākās debitantes balvas ieguvēja Tīna Graudiņa nupat tika atzīta par šīs sezonas "Pac-12" labāko spēlētāju.

.

NCAA sezonas laikā studente nevar spēlēt Pasaules tūrē. Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka šogad sāks ar 15.-19. maija četru zvaigžņu posmu Brazīlijā.

Izmantotie resursi:
ncaa.com
fivb.org