Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Noslēgušās jau 44. "Siguldas Rudens" orientēšanās sacensības

Andrejs Siliņš

Noslēgušās jau 44. "Siguldas Rudens" orientēšanās sacensības
Foto: LOF

Svētdien aizvadītas vienas no senākajām orientēšanās sacensībām Latvijā – “Siguldas Rudens". Sacensības notika Inčukalna pagasta Egļupē un tajās piedalījās aptuveni 300 orientieristi. Vīriešu elites grupā uzvaru izcīnīja Kristaps Bērziņš (Taka TOK), bet sieviešu elitē – Ieva Brice (Saldus OK).

“Siguldas Rudens” ir vienas no retajām orientēšanās sacensībām Latvijā, kur distancē dalībnieki dodas ar kopējo startu. Sieviešu elitē uz starta stājās vien trīs dalībnieces un viņām bija jāmēro aptuveni sešus kilometrus gara distance. Pirmo vietu, finišējot pēc 54:34, ieguva Ieva Brice, bet otrajā vietā, atpaliekot mazliet vairāk nekā divas minūtes – Mārīte Turka (Taka TOK). Trešā – Zane Vitenberga 1:19:35 laikā.

"Distanci līdz 11. kontrolpunktam veicu kopā ar Mārīti, vairāk vai mazāk sadarbojoties. Uz 12. kontrolpunktu izvēlējāmies dažādus ceļu variantus, kur arī izdevās nedaudz atrauties, un līdz finišam pārsvaru tikai palielināju. Brīžiem distancē bija nelielas problēmas ar virziena ar noturēšanu, bet kopumā bija labi," pēc finiša stāstīja I. Brice.

Vīriešu elitē cīņa bija visai sīva, jo lielāko distances daļu konkurenti skrēja kopā. “Ieraugot karti un redzot, ka nav farstu, izlēmu, ka skriešu tik ātri, cik līderi, un beigās mēģināšu atrauties,” pēc finiša atzina zelta medaļas ieguvējs K. Bērziņš. Pēc sestā kontrolpunkta uzvarētājam distancē izdevās atrauties, taču pieļauta kļūda pēc devītā kontrolpunkta ļāva konkurentiem - Jānim Krūmiņam (Briksnis SK) un Andrim Cānam (CPSS/Meridiāns/Pārgauja) - viņu panākt.

“J. Krūmiņu pēc 14. kontrolpunkta gan vairs nemanīju. Tālāk jau skrējām divatā ar A. Cānu. Distances zaļākajā daļā no 18. līdz 22. kontrolpunktam sāku nedaudz attālināties; tur bija citu grupu jau izdzītas takas, kas atviegloja gan orientēšanos, gan skriešanu, un, paņemot 22. kontrolpunktu pirmais, jau sapratu, ka uzvarēšu. Atlikušajā distances daļā bija vienkārši jāskrien,” turpina K. Bērziņš. Viņš finišēja pēc 55:26, un A. Cānam līdz uzvarai pietrūka aptuveni 20 sekundes. Trešajā vietā, atpaliekot mazliet vairāk nekā divas minūtes, ierindojās Guntis Māliņš (Kāpa OK), bet J. Krūmiņš - ceturtais.

Jāatzīmē, ka šis “Siguldas Rudenim” bija jau 44. starts. Sacensību aizsācēji ir Maruta un Māris Mitrevici, bet pēdējos četrus gadus tās organizē biedrība “A2” un Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Siguldas novada domi.
Svētdien dalībnieki cīnījās ne tikai par uzvaru šajās sacensībās, bet arī par pēdējiem šīs sezonas Latvijas Kausa punktiem un galīgo vietu sadalījumu kausa izcīņas kopvērtējumā. Latvijas Kausa uzvarētāja sieviešu elites grupā ir Irita Puķīte (Kāpa OK), bet vīru elitē pirmo vietu un visvairāk punktu ieguvis Jānis Krūmiņš (Briksnis SK).

Latvijas kausa izcīņa ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2016. gadā sastāv no 15 posmiem un notiek no aprīļa līdz oktobrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji 34 vecuma un meistarības grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Atsevišķi tiek organizēta arī Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sprintā un stafetēs.

Ar visiem rezultātiem var iepazīties šeit:
Siguldas rudens 2016 - Results

Informāciju sagatavoja
Aija Pakalna
LOF Sabiedrisko attiecību daļa