Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Latvijas orientieristiem 12. vieta EČ sprinta stafetē

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas orientieristiem 12. vieta EČ sprinta stafetē
Foto: Latvijas Orientēšanās federācija

Latvijas orientieristi Sandra Grosberga, Artūrs Pauliņš, Dāvis Dišlers un Irita Puķīte ceturtdien Šveicē izcīnīja 12. vietu Eiropas čempionāta jauktajā sprinta stafetē.

Pirmo etapu veica Grosberga, to noslēdzot astotajā pozīcijā, turklāt bija tikai astoņu sekunžu pozīcijā no trijnieka. Vēl otrā posma vidū Pauliņš joprojām bija astotais, tomēr tad vienā kontrolatzīmē viņš pēkšņi bija zaudējis minūti un savu posmu noslēdza vien 13. vietā.

Turpinājumā Dišlers izlasi pacēla uz 11. vietu, bet Puķīte pēdējā posmā atbīdīja uz 12. pozīciju.

Eiropas čempionātā triumfēja Šveice, kurai sekoja Zviedrija un Norvēģija, bet Latvija piekāpās par sešām minūtēm un 29 sekundēm, apsteidzot deviņas komandas.

Eiropas čempionātā iepriekš bija sadalītas medaļas sprintā un vidējā distancē, Latvijai paliekot bez augstām vietām.

Eiropas čempionātā orientēšanās sportā Latviju kopā pārstāv 13 sportisti. Tās viņiem ir pēdējās augsta līmeņa sacensības pirms vasarā Latvijā gaidāmā pasaules čempionāts. Eiropas čempionāts, tāpat kā pasaules čempionāts, šogad pēdējo reizi notiek klasiskajā formātā, ietverot gan meža, gan sprinta distances. Labākie tiks noskaidroti sprintā, vidējā distancē, sprinta stafetē, stafetē un garajā distancē.

Eiropas čempionātā šogad piedalās dalībnieki no 32 valstīm, tostarp ne tikai Eiropas, jo kontinenta čempionāts ir arī sezonas pirmais Pasaules kausa posms. Sacensībās startēs vairāk kā 300 sportisti - 172 vīrieši un 136 sievietes.