Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Vorobjovs: "No ''Rally Talsi" sagaidu smaidošas meitenes trases malā''

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Vorobjovs: "No ''Rally Talsi" sagaidu smaidošas meitenes trases malā''
Jāņa Vorobjova ekipāža
Foto: go4speed.lv

Latvijas un Baltijas rallija apritē par vispieredzējušāko un vēl joprojām ralliju čempionātos regulāri startējošo rallija pilotu viennozīmīgi var uzskatīt Jāni Vorobjovu. Jau vairāk kā divdesmit gadus rallija fani nespēj iedomāties ralliju Latvijā bez Jāņa Vorobjova.

Arī ''Rally Talsi 2018'' un Čempionu Kausa izcīņa nav iedomājama bez Jāņa, kurš vienmēr priecē skatītājus ar cīņas sparu, ātrumu un filigrāno braukšanas manieri. Autorally.lv piedāvā interviju ar Vorobjovu un atmiņas spēli.

Ar ko Jums saistās rallijs Talsos?
Jānis Vorobjovs: ''Rally Talsi bija mans pirmais vasaras rallijs, un tas man saistās ar labu atmosfēru. Pēc ziemas tas vienmēr ir bijis ļoti gaidīts rallijs, jo tad atkal var atsākt braukt rallijā. Talsi ir mīļi, un liels paldies Ērikam Vīksnam, kurš ir Rally Talsi tēvs, gan Raimondam Strokšam, kurš pārņēma stafeti un to padarīja ne vien par gaidītu, bet arī par ļoti baudāmu un pārdomātu ralliju skatītājiem.”

Kurš ir Jūsu mīļākais Rally Talsi ātrumposms?
JV: ''Man nav neviena nemīļa Rally Talsi ātrumposma. Man ir bijuši nemīļi elementi un ātrumposmu fragmenti, piemēram, metāla tramplīns, bet kopumā visi ātrumposmi ir ļoti mīļi un man ļoti patīk.”

Ko šogad sagaidāt no Rally Talsi, ko vēlaties sasniegt?
JV: “Kā vienmēr sagaidu labu atmosfēru, un gribās atkal satikt visus savus paziņas un draugus rallijā. Un noteikti smaidošas meitenes trases malā.”

Ko Jūs domājat par tradīciju Čempionu Kauss?
JV: “Es domāju, ka tā ir ļoti laba tradīcija un to noteikti vajadzētu turpināt. Vienīgi, manuprāt, to vajadzētu turpināt tikai tajā klasē, kurā šī tradīcija tika iedibināta, N4 klasē. Tad tā cīņa būtu godīga un tas ir iespējams tikai vienas klases ietvaros, kā tas bija iepriekš.”

Kādi ir plāni šī gada rallija sezonai?
JV: “Mūsu plānos ir vairāk likt akcentu uz to, ka rallijam ir jābūt labi un sportiski pavadītām brīvdienām. Un tādējādi ir pilnīgi vienalga ar kādu automašīnu un kādā klasē startēju – lai ar kuru rallija automašīnu arī es brauktu, vienmēr cīnīšos par godalgotām vietām vismaz klasē, ja ne absolūtajā ieskaitē.”

Atmiņas spēle
Rally Talsi uzvarētāja, vairākkārtējā Latvijas rallija čempiona un Latvijas autosporta meistara Jāņa Vorobjova pieredze ir tik bagāta un raiba, ka daudziem no atmiņas ir izkrituši daudzi fakti. Tāpēc pirms ''Rally Talsi 2018'' starta uz īsu atmiņas spēli tika aicināts Jānis Vorobjovs.

Kurā gadā Jānis Vorobjovs sāka startēt rallijā?
Jānis Vorobjovs: “Pirmo reizi rallijā startēju 1992. gada beigās.”

Pēc skaita, kuru reizi Jānis Vorobjovs šogad startēs rallijā Talsos?
JV: "Es īsti nezinu, varētu būt, ka sešpadsmito reizi? Ja tā noteikti nav sešpadsmitā reize, tad varētu būt... (dziļa nopūta)... divdesmito - pilnīgi noteikti. Nē, pat divdesmit pirmo reizi."

Atbilde: Jānis Vorobjovs ir piedalījies visos Rally Talsi kopš 1998. gada. Rally Talsi 2018 Jāņa Vorobjova karjerā būs divdesmit pirmais rallijs Talsu novada apkārtnē.

Ar cik un kādiem dažādiem auto modeļiem esat startējuši Rally Talsi?
JV: “Talsos esmu startējis ar Audi Quattro, Opel Ascona B, Subaru Impreza, daudz un dažāda veida Mitsubishi Evo un Mirage. Vēl bija Toyota Celica. Ko es esmu aizmirsis? Ak vai, kā es varēju aizmirst savu mazo, mīļo Citroën Saxo!!! (smejas).''

Atbilde: Rally Talsi divdesmit gadu laikā Jānis Vorobjovs ir startējis ar desmit dažādiem rallija automobiļiem – Audi Quattro (1998); Toyota Celica (1999); Subaru Impreza (2000; 2002); Opel Ascona B (2001); Mitsubishi Evo VI (2003); Citroën Saxo (2004); Mitsubishi Evo VIII (2005; 2006); Mitsubishi Evo IX (2007 – 2010; 2013); Mitsubishi Evo X (2011; 2012; 2014; 2015; 2017); Mitsubishi Mirage (2016).

Ar cik un kuriem stūrmaņiem Jānis Vorobjovs ir startējis Rally Talsi?
JV: “Talsos esmu startējis ar: Agri Piegāzni, Edgaru Zveju, Intu Marcinkēviču, Džo Labuckas... Ar Līgu Kalnaču (šobrīd Stirna) es Talsos neesmu kopā startējis. Tad bija Guntis Ervalds, Guntars Zicāns, Andris Mālnieks, arī ar Ivo Pūķi esmu startējis Talsos. Kurus esmu izlaidis?”

Atbilde: Jānis Vorobjovs Rally Talsi divdesmit gadu laikā ir startējis ar desmit stūrmaņiem. Starp Jāņa nosauktajiem pietrūkst tikai Aigars Štelfs un Artūrs Žeibe.

Cik uzvaras savā klasē Rally Talsi ir izcīnījis Jānis Vorobjovs?
JV: “Nezinu! Ja man ir jāmin, tad es gribētu teikt astoņas vai deviņas reizes.”

Atbilde: Jānis Vorobjovs savā klasē ''Rally Talsi'' ir uzvarējis sešas reizes: 2000.; 2002.; 2006.; 2008.; 2012. un 2014. gadā.

Cik reizes Jānis Vorobjovs ir uzvarējis Rally Talsi absolūtajā ieskaitē?
JV: “Neatceros! Vienu noteikti.”

Atbilde: Jānis Vorobjovs Rally Talsi absolūtajā ieskaitē ir uzvarējis divas reizes – 2006. un 2012. gadā.

Cik reizes Jānis Vorobjovs ir ieguvis Rally Talsi Čempionu Kausu?
JV: “Divus, jā, divus.”

Atbilde: Jānis Vorobjovs Rally of Champions kausu ir izcīnījis divas reizes – 2012. un 2015. gadā.

Noslēdzot nelielo atmiņas spēli, Jānis Vorobjovs piebilst: "Rally Talsi pieder vēl kāds rekords manā rallija karjerā - vienā rallijā visvairāk sasisto riteņu disku rekords. Laikā, kad startēju ar Gunti Ervaldu, vienā Talsu rallijā sasitām piecus riteņu diskus. Un sasitām tā, ka tiem visiem izlūza gabali.”

Izmantotie resursi:
LRČ