Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Hamiltons: "Piekto titulu izcīnīju šausmīgās sacīkstēs"

Juris Grīns
Juris Grīns

Hamiltons: "Piekto titulu izcīnīju šausmīgās sacīkstēs"
Lūiss Hamiltons. Foto: Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Britu F1 pilots Lūiss Hamiltons svētdien Meksikas "Grand Prix" izcīņā jau divus posmus pirms sezonas beigām nodrošināja uzvaru kopvērtējumā, par pasaules čempionu kļūstot piekto reizi karjerā. "Mercedes" pilots atzīst, ka šobrīd vēl nespēj aptvert notikušo, reizē atzīstot, ka tas paveikts vienās no viņa šī gada sliktākajām sacīkstēm.

Hamiltons startēja no trešās pozīcijas, jau sākumā pacēlās uz otro vietu, tomēr piedzīvoja pamatīgas problēmas ar riepām, kā rezultātā palaida priekšā abus "Ferrari" pilotus un finišēja ceturtais.

"Šīs bija šausmīgas sacīkstes," atzīst Hamiltons. "Bija problēmas. Centos noturēties trasē un sasniegt finišu."

Pēc finiša Hamiltons izskatījās visai piezemēts ar emociju izrādīšanu. No vienas puses viņš bijis satraukts par to, cik smagi klājies Mehiko trasē, bet otras - vēl tagad nespēj aptvert sasniegto.

"Es sev pārāk neļauju publikas priekšā izplūst emocijās," viņš skaidro. "Izjūtu ļoti, ļoti lielu pazemību par to, ko man ir dots piedzīvot. Šobrīd vēl paveikto ir grūti aptvert. Tas ir kaut kas tāds, par ko, protams, esmu sapņojis, bet nekad dzīvē nebiju domājis, ka stāvēšu šeit un būšu pieckārtējs pasaules čempions. Es nezināju, ka tā notiks."

F1 vēsturē tikai diviem pilotiem izdevies tikt pie pieciem tituliem - otrs ir argentīnietis Huans Manuels Fanhio, kurš to paveica vēl pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Šobrīd Hamiltonam priekšā vairs tikai Mihaels Šūmahers, kurš savulaik čempionātā uzvarēja septiņas reizes.

Hamiltona komandas biedrs Valteri Botass, kurš arī mocījās ar riepu problēmām, aizvadīto sacīkšu beigu daļā piesardzības dēļ veica trešo pitstopu, finišējot piektajā vietā, apli aiz uzvarētāja, līdz ar to "Mercedes" vēl nenodrošināja uzvaru Konstruktoru kausā. Divus posmus pirms sezonas beigām "Ferrari" atpaliek 55 punktus.

"Šis viss saldums ir ar rūgtuma piegaršu," pēc Meksikas posma izteicās komandas boss Toto Volfs. "Aizvadījām ļoti sliktās sacensības un gribam saprast, kāpēc tā - tas mūsu prātos spēlē lielu lomu, taču reizē jāpriecājas par izcīnīto titulu."

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, Le Mans...