Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Par "Force India" īpašnieku varētu kļūt Maikls Andreti

Par "Force India" īpašnieku varētu kļūt Maikls Andreti
Maikls Andreti un Fernando Alonso
Foto: AP/Scanpix

Amerikāņu autosportists un sacīkšu komandas īpašnieks Maikls Andreti pagājušās nedēļas nogalē apmeklēja Kanādas "Grand Prix" izcīņu "Formulā 1". Lai gan sākotnēji tika ziņots, ka viņš vēlas pierunāt Fernando Alonso startēt "IndyCar" čempionātā, vēl svarīgāk, ka Andreti veicis pārrunas par iespējamo "Force India" komandas pārņemšanu.

"Tas ir skaidrs, ka Alonso nebija vienīgais iemesls, kāpēc Maikls ieradās Monreālā," vēsta pieredzējušais F1 eksperts Džo Savards.

Viņš raksta, ka kopā ar Andreti F1 sacensībām Kanādā devies arī Andreti piederošās komandas viceprezidents un operāciju direktors Džejefs Tormans, kā arī Pīters Rosi, bijušā F1 pilota, tagadējā "Andretti Autosport" komandas braucēja un 2016. gada "Indy 500" uzvarētāja Aleksandra Rosi tēvs.

"Viņi apmeklēja "Liberty Media" un "Force India" birojus, lai noskaidrotu, vai iespējams darījums par problēmu nomocītās komandas pārņemšanu," atklāj Savards. "No vairākiem avotiem zināms, ka finansiālais risinājums "Force India" nepieciešams ļoti ātri, lai tā izvairītos no problēmām ar naudu un likumu. Tas būtu grandiozi, ja "Formulā 1" startētu Andreti komanda, sevišķi ņemot vērā, ka čempionāta īpašnieki mēģina popularizēt šīs sacīkstes ASV."

Jau ilgāku laiku "Force India" vienības sakarā pavīd daudz negatīvas informācijas. Zināms, ka tai var pietrūkst līdzekļu, lai turpinātu dalību čempionātā, kas tiešā mērā saistīts ar komandas īpašnieka Vidžaja Maljas nedienām. Kā zināms, uzņēmējs nonācis nopietnās problēmās ar likumu dzimtajā Indijā.

Nesen Malja arī paziņoja, ka atkāpjas no komandas prezidenta amata, lai gan turpinās būt tās galvenais vadītājs.

Šobrīd 55 gadus vecais Maikls Andreti savulaik aizvadīja veiksmīgu karjeru "CART" seriālā, kas nosacīti ir "IndyCar" priekšgājējs. Kopumā viņš tur guva 42 uzvaras un 1991. gadā arī izcīnīja titulu. 1993. gadā Andreti arī izmēģināja spēkus "Formulā 1", taču nesekmīgi. Viņam piederošā "Andretti Autosport" komanda šobrīd startē tādos čempionātos kā "IndyCar", Indy Lights" un "Formula E", bet iepriekš arī "Global RallyCross" seriālā.

Izmantotie resursi:
F1, Formula 1: GPToday.com - Hottest News - All...