Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Jānis Baumanis: ''Pierādījām, ka slapjā trasē varam būt ļoti konkurētspējīgi''

Jānis Baumanis: ''Pierādījām, ka slapjā trasē varam būt ļoti konkurētspējīgi''
Jānis Baumanis
Foto: McKlein Photograph

Jānis Baumanis Beļģijas RX posmā spēja iekļūt pusfinālā, kur diemžēl tika izcīnīta ceturtā vieta, kas liedza mūsu sportistam iekļūt finālā.

JĀNIM LIELISKS PROGRESS OTRAJA DIENĀ
Miglainos un mitros apstākļos tika uzsākta noslēdzošā sacensību diena Metē trasē, Beļģijā. Trešajā kvalifikācijas kārtā Baumanis lieliski apliecināja savu talantu, veicot četrus ātrus apļus, kas ļāva uzrādīt piekto vietu kopējā ieskaitē. Neraugoties uz perfektu reakciju, startā mašīnas palaišanas sistēma pilnībā sevi vēl neattaisnoja.
Pēdējā kvalifikācijas kārtā lielu lomu spēlēja laikapstākļi. Iepriekšējā brauciena konkurentu sadursmes dēļ brauciena sākums aizkavējās, līdz ar to žūstošo trasi no jauna pārsteidz lietus mākoņi. Sadursme pirmajā aplī ar Johanu Kristofersonu un tai sekojošais izpūtēja sistēmas defekts neapturēja Jāni no vēl viena tīra un stabile brauciena, kas ļāva ieņemt devīto vietu kopējā ieskaitē.

Četru braucienu summā Jānis Baumanis pakāpās uz desmito pozīciju un nopelnīja vietu World RX of Belgium pusfināla braucienā.

Tajā padevās ļoti labs starts un pirmo apli 25 gadus vecais sportists veica trešajā pozīcijā. Spraigajās cīņās ar konkurentiem gan pamatīgi cieta automašīna – riteņu ģeometrija tika izsista, kā arī tika saņemti vairāki triecieni pa sāniem. Tā rezultātā pozīciju nosargāt no Timija Hansena uzbrukumiem neizdevās, līdz ar to finiša līnija tika šķērsota ceturtajā vietā, paliekot uzreiz aiz finālistu loka.

Pateicoties 10. vietai kvalifikācijā un 4. vietai savā pusfināla braucienā Jānis Baumanis World RX of Belgium noslēdza septītajā vietā un kopvērtējumā izcīnīja 10 punktus, kas pēc pirmajiem trim posmiem ļauj ieņemt astoto vietu sezonas ieskaitē.

“LIELS PRIEKS PAR VISAS KOMANDAS DARBU”
Jānis Baumanis: “Paldies laikapstākļiem, jo jau atkal pierādījām, ka lietainā un slapjā trasē varam būt ļoti konkurētspējīgi. Bija iespēja iekļūt arī sacensību finālā, tomēr šoreiz pievīla paša pieredzes trūkums un pāris kļūdiņas. Starts pusfinālā sanāca izcils, bet džokera aplī manu trajektoriju izbojāja Timijs Hansens. Pēc tam viņš ar apbrīnojamu manevru tika man garām, pirms tam pieveicot Timerzjanovu un Šišerī. Katrā ziņā liels prieks par komandas darbu un pierādījām savu ātrumu. Vakardien sausā trasē nācās mazliet ziedoties, lai vēlāk uzvarētu. Šobrīd vēl nav atrasti perfektie regulējumi sausam laikam, tomēr ceram pie tiem tikt jau pavisam drīz, lai atrastos vismaz turpat, kur esam slapjā trasē. Liels prieks par visas komandas darbu, kā arī jāpateicas tēvam, ģimenei un atbalstītājiem!”

Informāciju sagatavoja:
Aldis Putniņš