Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:369, Did:0, useCase: 0

Rekordists Kepka "PGA Championship" pēdējo dienu sāks ar septiņu sitienu pārsvaru

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Rekordists Kepka "PGA Championship" pēdējo dienu sāks ar septiņu sitienu pārsvaru
Brukss Kepka. Foto: AFP/Scanpix

Brukss Kepka "PGA Championship" pēdējo raundu šovakar "Bethpage Black" golfa laukumā Fārmingdeilā (Ņujorka) sāks ar septiņu sitienu pārsvaru pār tuvākajiem sekotiem. Tas ir lielākais pārsvars pēc trim raundiem turnīra vēsturē.

"PGA Championship" Top 10 pēc trešā raunda: -12 Brukss Kepka, -5 Herolds Vārners III, Džezs Džanevatanonds, Lūks Lists un Dastins Džonsons, -4, Hideki Macujama un Mets Volless, -3 Zanders Šofelī, Patriks Kentlejs, Adams Skots un Džordans Spīts.

Kepkam rezultāts -12 bija arī pēc otrā raunda, un arī tad tuvākie sekotāji bija septiņu sitienu attālumā. Pēc 36 bedrītēm ar rezultātu -5 bija divi golferi, bet tagad ir četru spēlētāju grupa, kurā ir arī pasaules pirmais numurs Dastins Džonsons. Viņš pēdējā bedrītē zaudēja vienu sitienu, nespējot finišēt ar -6, kas viņam būtu devis iespēju spēlēt pēdējā grupā ar Kepku. Tas gods ticis ranga 174. numuram Heroldam Vārneram, kurš tikai piekto reizi spēlē "major" turnīrā. Viņa labākais rezultāts ir 66. vieta pirms trim gadiem "Open" turnīrā. Pēdējā grupa startēs plkst. 21:35.

Ranga trešās pozīcijas īpašnieks Kepka sestdienas raunda pirmajā pusē bija ticis līdz -14, tobrīd iegūstot astoņu sitienu pārsvaru, bet turpinājumā zaudēja divus sitienus, tik un tā pēc 54 bedrītēm saglabājot milzīgu pārsvaru. Septiņi sitieni pirms pēdējā raunda ir turnīra vēsturē lielākā distance starp pirmo un otro vietu.

Vēsture saka, ka Longailendā svētdien būs tikai cīņa par otro vietu, jo ne "major", ne PGA turnīru vēsturē vēl neviens golferis nav izvairījies no titula, pēdējo raundu sākot ar septiņu sitienu pārsvaru. Kepka šonedēļ 54 bedrītēs pieļāvis tikai četrus "bogey", no kuriem puse bijusi sarežģītajā 10. bedrītē.

Ja Kepka uzvarēs, viņš izcīnīs ceturto "major" titulu pēdējos astoņos lielajos turnīros. Brukss 2017. un 2018. gadā uzvarēja "US Open" un pērn ieguva arī "PGA Championship" trofeju. Viņš var kļūt par pirmo, kurš abos turnīros uzvarējis divreiz pēc kārtas.