Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:369, Did:0, useCase: 0

Latvijas Golfa Izlase

Latvijas Golfa Izlase

Latvijas Golfa Federācija

Līdz ar Latvijas Golfa federācijas lēmumu spēcīgāko golferu astoņnieks sezonas sākumā ticis apstiprināts nacionālās izlases sastāvā. Taču četru šobrīd spēcīgāko meiteņu un puišu vārdi nav akmenī iekalti, un atkarībā no konkurentu panākumiem sezonas gaitā var mainīties gan galvenā izlase, gan arī sekot izmaiņas B sastāvā, kur iekļauti tikai juniori līdz 18 gadu vecumam.

Nav grūti uzminēt, ka nacionālajā izlasē meiteņu konkurencē iekļāva Lauru Jansoni, Kristu un Māru Puisītes, kā arī Lindu Dobeli. Savukārt pie Kārļa Brodera un Reinholda Pīrāga piepulcējās Roberts Tiļuks un Gustavs Jankavs. Taču puišiem jo īpaši jāielāgo, ka robeža starp galveno izlasi un B sastāvu ir ļoti slidena, tādēļ situācija vasarā var mainīties pat mēneša laikā, ja tuvākie sekotāji spēs kādu no pirmā četrinieka izkonkurēt.

LGF treneru komisija reizi mēnesī izvērtēs izlašu dalībnieku veikumu, paturot tiesības ieviest sarakstos izmaiņas, ja kāds no esošā sastāva būs palicis zaudētājos konkurences cīņā.

Vieta valsts izlasē ar visām no tā izrietošajām privilēģijām un pienākumiem nevienam netiek uztiepta, tādēļ LGF sagaida, ka abu sastāvu golferi nopietni un apzinīgi attieksies pret darbu treniņos un nemitīgi tieksies pēc arvien augstākiem sasniegumiem. Tieši sportiskās izaugsmes veicināšana ir izlases darbības mērķis, un labākajiem jaunajiem spēlētājiem jāapzinās, ka viņi golfu ir izvēlējušies kā sporta veidu, nevis iespēju labai laika pavadīšanai un panākumu gūšanai stableford turnīros.

Lai veicinātu izlasēs iekļauto spēlētāju meistarības izaugsmi, visi trīs Latvijas klasiskie laukumi - "Ozo Golf Club", Saliena un "Viesturi" nodrošina viņiem iespēju spēlēt bez maksas, kā arī saņemt bezmaksas bumbu žetonus treniņlaukumā. Jāņem vērā, ka bezmaksas spēlei laukumā laicīgi jārezervē starta laiks. Piedaloties laukumu rīkotajos atklātajos turnīros, izlases spēlētāju dalības nosacījumi būs minēti nolikumā.

LGF finansēti turnīri izlasēm šogad ir pasaules amatieru komandu čempionāts, Eiropas zēnu (U-18) komandu čempionāts, "The Junior Open", kā arī junioru sacensības Lietuvā un Igaunijā. Iespēju robežās LGF valsts izlases vadošos golferus finansiāli atbalstīs arī individuāli, ja tiks iesniegti attiecīgi pamatoti pieteikumi.

Iespēju izlašu golferiem izmantot viņiem pienākošās priekšrocības veicina arī LMT konsekventais atbalsts junioru golfam.

Jaunajiem golferiem tajā pat laikā jāapzinās, ka vietu izlasē var zaudēt ne tikai sportisko rezultātu krituma vai progresa trūkuma dēļ, bet arī par nesportisku un valstsvienības vārdu diskreditējošu rīcību, amatiera statusa un golfa etiķetes pārkāpumiem. Protams, arī treniņu kavējumi un nepamatoti atteikumi piedalīties turnīros veicinās vakanču rašanos izlasēs.

Taču galvenais, ka iekļūšana izlasē, it īpaši junioru vecuma spēlētājiem, ir vērtīga iespēja progresēt golfa meistarībā un būtiski palīdz ceļā uz arvien augstāku līmeni. Atliek nebaidīties izvirzīt sev augstus mērķus un darīt visu iespējamo to sasniegšanā.

Latvijas golfa izlase - 2010

A sastāvs

Laura Jansone Kārlis Broders
Krista Puisīte
Reinholds Pīrāgs
Māra Puisīte
Roberts Tiļuks
Linda Dobele
Gustavs Jankavs

B sastāvs

Elīza Vilde
Rihards Tiļuks
Ieva Čače
Svens Ermansons
Anna Švanka
Roberts Vanags
Indra Eniņa
Harijs Bariss
Alise Burkāne
Kristaps Tunsts
Dana Zālīte
Kristaps Opits
Annija Šleitere
Rūdolfs Ķelle
Krista Čače
Edgars Bariss

Klāvs Andersons

Daniels Henilans

Roberts Bišs

Sastāvi var tikt mainīti ar LGF lēmumu.

golfs.lv

Tev jābūt autorizētam,