Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2739, Did:0, useCase: 0
Rolands Norietis

Anglija sēro. Anglija sēro?

Esot Londonā, nevarēju nepievērst uzmanību, kā Anglijā fani seko Pasaules kausam futbolā. Pēc zaudējuma pusfinālā Horvātijas izlasei viss notika mierīgāk, nekā biju gaidījis.

Anglija sēro. Anglija sēro?
Anglijas fani pārdzīvo izlases zaudējumu Pasaules kausa pusfinālā
Foto: Reuters/Scanpix

Redzot, ka pēc Francijas izlases iekļūšanas Pasaules kausa finālā Parīzē simtiem tūkstošu fanu piepildīja Elizejas laukus, prātoju, ka Anglijas panākuma gadījumā Londonā var gaidīt ko līdzīgu. Īpaši, zinot, ka futbola dzimtenes pārstāvji pēdējoreiz Pasaules kausa finālā spēlēja pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem.

Biju gaidījis, ka ažiotāža ap Pasaules kausu Anglijā būs lielāka. Jā, daudzās mājās uz balkoniem izkārti Anglijas karogi; ielās redzamas mašīnas ar karodziņiem. Protams, sākoties mačam ar Horvātiju satiksme kļuva brīvāki, metro vagoni - patukšāki.

Prasīju vietējiem, kur Londonā gaidīt lielākās svinības. Prātīgākie angļi, tostarp viens no Vimbldonas turnīra komentatoriem stāstīja, ka Anglijas izlases mačus izvēlas skatīties mājās, jo to bardaku viņi pieredzēt nevēlas. Saņēmām ieteikumu doties uz Pikadīlijas laukumu (Picadilly Circus). Ierodoties tur īsi pirms otrā puslaika, pārņēma neliela izbrīna - veikaliņi bija vaļā un arī dzīve uz ielas turpināja iet ierastajā ritmā. Bars cilvēku bija sapulcējies, lai vērotu breikdansa priekšnesumu. It kā nemaz nebūtu futbola... Tālumā gan ik pa brīdim varēja dzirdēt emocijas, kas liecināja, ka spēle notiek. Tie bāri (tādu nebija daudz), kas rādīja futbolu, tiešām bija pārpildīti un pie ieejas darbinieki stāstīja, ka iekšā vairs nelaižot. Patiesībā pat negribējās tur spraukties... Beigās ar kolēģi tikām pie galdiņa kādā itāliešu restorānā, kur valdīja mierīga atmosfēra, un lielākā daļa personāla un publikas juta līdzi... Horvātijai.

Pēc mača devāmies ielās, un neko īpašu nenovērojām. Uzvaras gadījumā droši vien būtu citādāk. Jā, redzēju kādu fanu raudam draugam uz pleca, bet pārējie līdzjutēji Anglijas izlases kreklos lēnām izklīda pa mājām. Autobusā uz Patniju gan sakāpa vairāki apdzērušies fani, izraisot bardaku un mudinot vadītāju ar skaļruņa palīdzību ieviest kārtību.

Anglijas laikraksti ceturtdien iznāca ar virsrakstiem "Pasaules (kausa) gals", "Spēriens Balkānos", "Kauss nebrauks mājās" ("It's not coming home"). Citādi dzīve turpinās. Nav sajūtas, ka kāds dikti pārdzīvotu, ka kārotā trofeja gājusi gar degunu.

 

2018-07-12 14:47

Nākamais: Teksta tiešraide: Ostapenko - Kerbere 3:6, 3:6 (spēle galā)