Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Vienīgi Radovska un Berga Jelgavā saglabā cerības uz "Future" turnīra kvalifikācijas pārvarēšanu

Ints Megnis
Ints Megnis

Vienīgi Radovska un Berga Jelgavā saglabā cerības uz "Future" turnīra kvalifikācijas pārvarēšanu
Monika Radovska (no kreisās) un Ieva Pope
Foto: René Lagerwaard

Monika Radovska un Una Berga ceturtdien bija vienīgās mājinieces, kuras saglabāja cerības uz Jelgavā notiekošā "Future Series" pasaules reitinga badmintona turnīra "Yonex Latvia International" kvalifikācijas pārvarēšanu vienspēlēs.

Sacensības kā pirmā no mājiniekiem sāka Jekaterina Romanova, kura kvalifikācijas pirmajā kārtā ar 11:21, 11:21 piekāpās krievietei Aļonai Jakovļevai, turklāt pēc tam otrajā kārtā Jakovļevai ar 13:21, 17:21 piekāpās arī pirmo kārtu izlaidusī Liāna Lenceviča.

Sekmīgāk dāmu kvalifikācijā gāja divām citām mājiniecēm. Ar septīto numuru izliktā Radovska pirmajā kārtā bija brīva, bet otrajā ar 21:16, 21:19 uzvarēja krievieti Anastasiju Osijaņenko. Piektdienas rītā Radovska aizvadīs kvalifikācijas izšķirošo, trešo, kārtu spēkojoties ar vācieti Terēzu Izenbergu. Savukārt Berga otrajā kārtā ar 13:21, 21:10, 21:14 pieveica dānieti Annu Bīgumu, bet trešajā spēkosies ar Mirandu Vilsoni no Vācijas.

Vīru kvalifikācijā vienu uzvaru guva Niks Podosinoviks, tomēr otrajā mačā viņš ar 12:21, 14:21 zaudēja Azerbaidžānu pārstāvošajam Adem Reskijam Dvicajo. Savukārt neveiksmi pirmajā duelī cieta Andis Bērziņš.

Vīriešu dubultspēlēs zaudējumus pirmajā mačā cieta Pauls Gureckis/Reinis Krauklis un Artūrs Ķelpe/Mairis Loiko, bet jauktajās dubultspēlēs - Reinis Krauklis/Diāna Stognija un Pauls Gureckis/Kristīne Šefere. Piektdien vēl notiks dāmu kvalifikācija, kur būs nepieciešams gūt tikai vienu uzvaru, Latviju pārstāvot Lencevičai/Romanovai.

Pamatturnīrā no mājiniekiem vienspēlēs vietu garantējusi vienīgi Ieva Pope, bet dubultspēlēs Popes un Radovskas pāris. Sacensības tiešraidē iespējams vērot portālā Sportacentrs.com.

“Yonex Latvia International” turnīram šogad bija pieteikušies 340 spēlētāji no 40 valstīm, tomēr visi pie starta netika. Pasaules reitinga badmintona turnīrs Latvijā norisinās piekto gadu pēc kārtas un trešo reizi tas tiek aizvadīts Jelgavā, jo pirmās divas reizes sacensības risinājās Rīgā. Pasaules reitinga badmintona turnīrs Latvijā notika arī 2005. un 2006. gadā Inčukalnā.