Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latvijas pāris Malaizijā Pasaules kausā Standartdejās 4.vietā

Latvijas pāris Malaizijā Pasaules kausā Standartdejās 4.vietā
Fināla sešinieka apbalvošana. Foto: Itālijas Sporta deju federācija.

Malaizijā notiekošajās sacensībās Pasaules kausā Standartdejās (ST) ļoti labu rezultātu uzrādījuši dejotāji Edgars Līnis un Elīza Ancāne, 27 pāru konkurencē finālā izcīnot 4.vietu. Par kausa ieguvējiem kļuva pasaules rangā ceturtajā vietā esošie itāļi Frančesko Galupo un Debora Pačīnī.

Pasaules kauss, tāpat kā nozīmīgās sacensības – pasaules čempionāts – notiek reizi gadā. Vienīgi atšķirībā no pasaules čempionāta kausā piedalās tikai viens pāris no valsts. Uz Malaizijas dienvidu pilsētu Džohorbahru bija devušies 27 valstu pāri. Dejotāji pārstāvēja arī tādas eksotiskas valstis kā Vjetnama, Taivāna, Filipīnas, Honkonga un Koreja.

Pagājušajā gadā Pasaules kausā Itālijā Edgars Līnis un Elīza Ancāne palika tūdaļ aiz fināla 7.vietā, bet, ņemot vērā dalībnieku sastāvu šogad, Malaizijas sacensībās Latvijas ranga līderiem bija ļoti labas izredzes tikt labāko sešiniekā. To viņi arī pārliecinoši paveica. Pēc šī gada Grand Slam turnīru rezultātiem trīs izteiktāki favorīti uz godalgām bija Itālijas, Austrijas un Krievijas pāri. Savukārt šogad Eiropas čempionātā pusfinālā dejojušajiem Līnim ar Ancāni izdevās revanšēties par zaudējumu pirms divām nedēļām Grand Slam turnīrā Štutgartē konkurentiem no Dānijas un Vācijas. Līdz ar to mūsu pāris ieguva 4.vietu, kas ir abu labākais sasniegums.

Ieņemot pirmās vietas visās piecās dejās, uzvaru izcīnīja pasaules čempionāta finālisti Galupo un Pačīnī no Itālijas. Otro vietu ieguva Austrijas čempioni Vasilijs Kirins un Jekaterina Prozorova, bet bronzas medaļas nopelnīja Krievijas ceturtais pāris Jevgēņijs Ņikitins un Anastasija Miļiutina.

Jau pēc divām nedēļām Edgars un Elīza, kā arī otrs Latvijas pāris Vadims Šurins un Anastasija Meškova piedalīsies Ķīnā notiekošajā pasaules čempionātā ST dejās.