Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latvijas sportisti aprīlī startēs pasaules čempionātā brazīļu džiu-džitsu

Latvijas sportisti aprīlī startēs pasaules čempionātā brazīļu džiu-džitsu
Latvijas džiu-džitsu komanda ar tās vadītāju Rūdolfu Brēmani (centrā)

Jau otro gadu pēc kārtas, pateicoties uzņēmēja Rūdolfa Brēmaņa entuziasmam, savākta komanda dalībai pasaules čempionātā brazīļu džiu–džitsu (BJJ), kas no 24.-28. aprīlim risināsies Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) galvaspilsētā Abū Dabī.

Pērngad Latvijas džiu–džitsu komanda uz pasaules čempionātu devās sešu sportistu sastāvā, izcīnot trīs medaļas. Pie sudraba godalgām tika Mareks Varnelis un Aleksandrs Blins, bet bronzas medaļu mājās pārveda valsts titulētākā sieviešu kārtas cīkstone Anda Lūciņa.

“Pirms devāmies uz Lasvegasu reti kurš ticēja, ka mums izdosies tur parādīt labu sniegumu. Bet mums tas izdevās, tāpēc būtu grēks pie sasniegtā apstāties,” apgalvo Latvijas džiu–džitsu komandas vadītājs un galvenais mecenāts Rūdolfs Brēmanis.

Tā Latvijas brazīļu džiu–džitsu sporta vēsturē bija pirmā reize, kad Latvija tika pārstāvēta pasaules čempionātā. Agrāk latviešu augstākais starts bija dalība Eiropas meistarsacīkstēs, kurās, arī neiztika bez medaļām.

Šogad uz šīm prestižajām sacensībām dosies astoņi vīri – jau pieminētie Varnelis un Blins, kā arī Vladislavs Čerņavskis, Artūrs Zviedris, Dainis Barkāns, Artūrs Čerņavskis, Vadims Žogots un Jānis Eisaks.

“Pirms gada mēs iesākām tradīciju un devāmies uz ASV, lai cīnītos ar spēcīgākajiem. Gāja smagi, bet tik un tā mājās pārvedām labas emocijas un trīs medaļas. Šogad lokācijas vieta ir Arābu Emirāti. Arī šogad esam gatavi pārsteigt cīņu sporta pasauli,” piebilda Brēmanis.

Komanda uz Abu Dabī izlidos 22.aprīlī, bet pirmā sacensību diena būs 24.aprīlis. Pirms mačiem mūsu atlētiem būs jāiziet svēršanās procedūra un jāpiedalās izlozē, kurā tad uzzināsim ar ko katrs cīnīsies.

Interesants fakts - Internacionālā Brazīļu Džiu - Džitsu federācija (IBJJF) aktīvi veic pārrunas ar starptautisko Olimpisko komiteju, lai ar 2024. gada Parīzes vasaras olimpiskajām spēlēm Džiu - Džitsu tiktu iekļauts Olimpiskajā sistēmā. Baumu līmenī tiek lēsts, ka tas visticamāk notiks, jo BJJ guvis milzu popularitāti visā pasaulē.     [+] [-]

, 2018-03-28 08:19, pirms 10 mēnešiem
Lai veicas!!!

     [+] [-]

, 2018-04-02 09:35, pirms 10 mēnešiem
TAS NAV NEKĀDS PASAULES ČEMPIONĀTS,EISAKA DEPUTĀTA KUNGA KĀRTĒJĀ PĪLE