Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

"Kleistos" notiks Pasaules kausa izcīņas posms jāšanas sportā

"Kleistos" notiks Pasaules kausa izcīņas posms jāšanas sportā
Pasaules kausa 2016. gada Rīgas posma uzvarētāju Zigmantu Šarku sveic LJF prezidents Agris Blaus, LJF ģenerālsekretāre Kristīne Lisovska, Latvijas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un...

Sporta centrā „Kleisti” no 28. līdz 30. jūlijam notiks Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā Rīga–2017, kurā piedalīsies Latvijas un citu Eiropas valstu spēcīgākie jātnieki.

Paredzams, ka Rīgas posma sacīkstēs šogad kopā startēs vairāk nekā 70 jātnieku ar aptuveni 120 zirgiem. Sacensības, kam piešķirta CSI2*-W/CSIYH1* kategorija, ir svarīgākais gada notikums Latvijas jāšanas sportā, un šogad svin 25 gadu jubileju kopš pirmās norises reizes.

PK Centrāleiropas zonas Rīgas posma sacensības notiks deviņos maršrutos. Galvenais no tiem – Grand Prix Rīga – norisināsies svētdien, 30. jūlijā, un dos ieskaites punktus PK izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā, kā arī punktus pasaules jātnieku FEI „Longiness” reitingā un punktus kvalifikācijai 2018. gada Pasaules spēlēm. Sportistiem un viņu zirgiem galvenajā maršrutā būs jāpārvar līdz 160 centimetru augsti šķēršļi.

Visas trīs dienas – piektdien, sestdien un svētdien – sacensības sāksies pulksten 10. Maršrutu starplaikos skatītājiem būs iespēja vērot jāšanas disciplīnu paraugdemonstrējumus, iesaistīties atrakcijās, kas piemērotas visai ģimenei, kā arī izvizināties ar zirgiem un ponijiem.

Rīgas posma Grand Prix maršrutā 2013., 2014. un 2015. gadā uzvarēja Kristaps Neretnieks, kurš no Latvijas jātniekiem ir guvis līdz šim lielākos panākumus PK. Viņš 2014. gadā Pasaules kausa finālsacensībās Francijā izcīnīja 19. vietu spēcīgāko pasaules jātnieku konkurencē.

Pagājušogad Rīgas posmā pirmo vietu izcīnīja Lietuvas sportists Zigmants Šarka ar zirgu Aster, bet labākais no Latvijas jātniekiem bija Andis Vārna, kurš ar zirgu KS Coradina ieguva piekto vietu.

Sacensības atbalsta: Rīgas Dome, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Zemkopības ministrija, Lauku atbalsta dienests, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, Latvijas Zirgaudzētāju biedrība, Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Sporta federāciju padome, Arčers, Moduls Rīga, AS Straume, HM Agro, Kurzemes sēklas, Abora, Skimaster, Zirgu stallis, Kauguru tirgus, stādaudzētava Blīdene.

Plašāka informācija LJF mājaslapā Latvijas Jātnieku Federācija - Jaunumi

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Jātnieku federācijas Preses dienests