Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Divi Latvijas pāri desmitniekā Eiropas čempionātā jauniešiem Standartdejās

Divi Latvijas pāri desmitniekā Eiropas čempionātā jauniešiem Standartdejās
V.Pečens/A.Bahusheviča. Foto: Rom photogrpahy.

Latvijas jauniešu un junioru grupas dejotāji nedēļas nogalē ļoti labi nostartējuši Eiropas un pasaules čempionātos Standartdejās (ST), kas norisinājās Slovākijā. Jauniešiem (16-18 g.) Eiropas čempionātā 57 pāru vidū ļoti līdzīgu rezultātu uzrādīja abi mūsu pārstāvji, augstāk ierindojoties 8.vietu ieguvušajiem Vladislavam Pečenam ar Aleksiandru Bahusheviču, bet Ričardam Šteinfeldam ar Atili Žukaiti ieņemot 9.vietu. Tikmēr Junioriem II (14-15 g.) Roberts Andersons un Jekaterina Rasimjonoka 66 pāru konkurencē ieņēma 14.vietu.

Vispirms piektdien Bratislavā labākos Eiropas čempionātā noskaidroja jaunieši, kur Latviju pārstāvēja otrais un trešais pāris – Ričards Šteinfelds/Atile Žukaite un Vladislavs Pečens/Aliaksandra Bahusheviča. Tā kā abi šie pāri rāda līdzvērtīgu sniegumu un ik pa laikam apmainās savstarpējām uzvarām, tad mūsējo vidū nebija izteiktāku favorītu, un jebkurš no viņiem varēja sasniegt augstāku rezultātu. Pamatmērķis bija iekļūt pusfināla divpadsmitniekā, bet augstākais – pacīnīties par fināla sešinieku.

Pirmajās divās kārtās abi mūsu pāri saņēma līdzīgu novērtējumu, taču ceturtdaļfinālā parādījās liela atšķirība. Pečens ar Bahusheviču iekļuva pusfinālā ar 5.rezultātu, piesakoties fināla kandidātiem, kamēr Šteinfeldam ar Žukaiti tikai „caur adatas aci” izdevās iespraukties divpadsmitniekā. Lai arī Vladislavs Pečens un Aliaksandra Bahusheviča pusfinālā saņēma tādu pašu tiesnešu vērtējumu kā ceturtdaļfinālā – 161,300 punkti, tomēr šoreiz tas deva 8.vietu, līdz finālam pietrūkstot pusotram punktam un palaižot priekšā Igaunijas labāko pāri Iļju Rotari un Silviju Barjabinu. Turpretī Ričardam Šteinfeldam un Atilei Žukaitei pusfināls izrādījās veiksmīga kārta, jo viņiem izdevās savu rezultātu uzlabot par 6,5 punktiem (159,700) un pakāpties uz 9.vietu. Par čempioniem kļuva Marko Bodini un Kristīna Čaritonovaite no Itālijas, bet pārējās godalgas ieguva Krievijas un Rumānijas dejotāji.

Junioru II grupā, kur Latviju pārstāvēja divi labākie pāri, arī abi mūsējie bija līdzvērtīgi, pārvarot pārliecinoši sešpadsmitdaļfinālu un astotdaļfinālu. Kaut gan Andrejs Griņevičs un Ksenija Rjazina astotdaļfinālā uzrādīja 6.rezultātu, viņiem čempionātu nācās pabeigt dalītā 19.-20.vietā. Blīvajos rezultātos tikai pāris punktus par viņiem vairāk saņēma un 14.vietā ierindojās Roberts Andersons un Jekaterina Rasimjonoka, kuriem pagājušā gadā izdevās iekļūt pusfinālā un izcīnīt 12.vietu. Latvijas dejotāji šogad 66 pāru konkurencē sasniedza labāko rezultātu no Baltijas valstīm, jo Igaunijas un Lietuvas labākie pāri ieņēma attiecīgi 21. un 23.vietu. Dubultuzvara tika Krievijai, bet trijnieku noslēdza Moldovas pāris.

Tev jābūt autorizētam,