Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Baltijas jaunatnes čempionātā badmintonā triumfē Igaunija

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Baltijas jaunatnes čempionātā badmintonā triumfē Igaunija
Foto: badminton.lv

Novembra sākumā jau otro gadu pēc kārtas notiek Baltijas jaunatnes komandu un individuālais čempionāts trijās vecuma grupās - U14, U16 un U18. Šogad Baltijas jaunatnes čempionāts notika Viļņā, pulcējot 122 spēlētājus ne tikai no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, bet arī no Somijas, Baltkrievijas un Polijas. Individuālajā turnīrā triumfēja Igaunijas juniori, izcīnot 10 čempiona titulus no 15 iespējamajiem. Trīs tituli arī Lietuvai, pa vienam Baltkrievijai un Somijai. Latvijas junioriem divas 2.vietas un viena 3.vieta.

Individuālajā turnīrā U18 vecuma grupā visas 1.vietas izcīnīja Igaunijas jaunieši. Turklāt Tauri Kilk un Catlyn Kruus kļuva par šī čempionāta absolūtajiem uzvarētājiem, jo abi uzvarēja vienspēlēs un dubultspēlēs, bet abi kopā arī jauktajās dubultspēlēs. Šajā vecuma grupā Latvijas meiteņu pāris Amanda Azarova & Arta Priedniece palika 4.vietā, tāpat kā jauktajās dubultspēlēs Arta Priedniece pāri ar Somijas spēlētāju Jonatan Qvisen.

Latvijas jauniešiem visveiksmīgākā bija U16 vecuma grupa. Meiteņu vienspēlēs Anna Kupča izcīnīja 2.vietu, 39 minūšu ilgā finālā trijos setos (21:23, 21:13, 15:21) zaudējot lietuvietei Perlai Murenaitei. Meiteņu dubultspēlē Latvijas pāris Anna Kupča & Annija Rulle-Titava 32 minūšu ilgā finālā trijos setos (21:13, 12:21, 16:21) zaudēja Igaunijas pārim Lisa Berik & Emili Parsim. Savukārt puišu pāris Dāvis Strazdiņš & Alens Zandovskis izcīnīja 3.vietu, bronza finālā divos setos (21:16, 21:17) uzvarot Lietuvas pāri Rapolas Grigaliūnas & Dovas Genys.

U14 vecuma grupā divus no pieciem tituliem izcīnīja jaunieši no Lietuvas, bet pa vienam titulam arī somiem, baltkrieviem un igauņiem. Šajā vecuma grupā bija īpaši liela konkurence, gatavojoties uz Eiropas U15 čempionāta, kurš notiks 2020.gada februārī, Francijā. No Latvijas U14 izlasē bija iekļauti 15 spēlētāji, kuri pārstāvēja Liepāju, Talsus, Baložus, Valku, Valmieru, Cēsis, Siguldu un Rīgu. No Latvijas spēlētājiem visaugstāk puišu vienspēles bija Toms Sala un Ričards Līdaks ar dalīto 15.vietu, meitenēm - Diāna Bespalova un Elza Zitāne, ar dalīto 13.vietu.

Baltijas jaunatnes komandu čempionāts badmintonā U14 vecuma grupā jau otro gadu pēc kārtas uzvarēja Lietuvas jauniešu komanda, bet U16 un U18 vecuma grupās uzvarēja Polijas jaunieši, kuri, atšķirībā no somiem un baltkrieviem, Baltijas čempionātā piedalījās pirmo reizi. Latvijas U16 komanda, tāpat kā pirms gada, izcīnīja 4.vietu, savukārt U14 un U18 komandas izcīnīja 5.vietu.

No Latvijas uz Baltijas jaunatnes čempionātu ir devies 31 jaunietis tai skaitā badmintonisti no Liepājas, Talsiem, Jelgavas, Baložiem, Jēkabpils, Valkas, Valmieras, Cēsīm, Siguldas un Rīgas.

Latvijas U18 izlasē iekļauti 8 juniori, tai skaitā Amanda Azarova, Arta Priedniece, Annemarija Priede, Evelīna Miltoviča, Artūrs Dzirkalis, Jēkabs Blumbergs, Mārtiņš Ķirkums un Roberts Miščenko. U18 izlases treneris - Andis Bērziņš.

Arī U16 izlasē ir 8 dalībnieki, tai skaitā Anna Kupča, Annija Rulle-Titava, Arīna Babre, Eiprila Briede, Alens Zandovskis, Dāvis Stradiņš, Patriks Kandis un Pauls Rozenvalds. U16 izlases treneris - Ainārs Gureckis.

U14 izlasē ir iekļauts maksimālais spēlētāju skaits - 15, tai skaitā Diana Bespalova, Anete Priedniece, Madara Mackēviča, Elza Zitāne, Madara Gaure, Andrejs Vilnis, Dinārs Bronka, Leonardo Golovčenko, Edgars Romka, Toms Sala, Regnārs Bajārs, Jānis Jaunslavietis, Prohors Dobrovoļskis, Ričards Līdaks. U14 izlases treneris - Pauls Gureckis.

Vienošanās par nepieciešamību atjaunot Baltijas jaunatnes čempionātu tika panākta 2018.gada maijā, Siguldā, kopā sanākot Baltijas valstu treneriem un federāciju pārstāvjiem. Pirmais atjaunotais Baltijas jaunatnes čempionāts notika 2018.gada novembra sākumā Igaunijā, Tartu. Tad tika nolemts Baltijas jaunatnes čempionātu arī turpmāk rīkot novembra sākumā.

Šogad īpaša ir dalībvalstu interese par U14 grupu, jo Baltijas jaunatnes čempionāts šiem jauniešiem ir kā sagatavošanās uz Eiropas U15 čempionātu, kas notiks Francijā 2020.gada februārī. Tāpat Baltijas čempionāts ir arī kā U18 vecuma jauniešu gatavošanās nākamgad notiekošajiem Eiropas U19 un Pasaules U19 čempionātiem.

Izmantotie resursi:
Badminton.lv