Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latvijas pāri otro gadu pēc kārtas iekļūst pusfinālā pasaules čempionātā standartdejās

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas abi vadošie Standartdeju (ST) pāri Vadims Šurins/Anastasija Meškova un Edgars Līnis/Elīza Ancāne Viļņā notikušajā pasaules čempionātā vairāk nekā 70 pāru konkurencē iekļuva pusfinālā, atkārtojot pagājušā gada panākumu. Šurins ar Meškovu izcīnīja 8.vietu, bet rīdzinieki Līnis ar Ancāni ieņēma 11.vietu. Par pasaules čempioniem pirmo reizi kļuva mājinieki Evaldas Sodeika un Ieva Zukauskaite.

2018. gadā Vadims Šurins/Anastasija Meškova (SDK “Mario”) un Edgars Līnis/Elīza Ancāne (SDK “Dzintars”) nodrošināja, ka pirmo reizi vēsture pasaules čempionātā pusfinālā dejo abi mūsu valsts pāri. Šogad viņi šo sasniegumu atkārtoja, iekļūstot labāko divpadsmitniekā. Vadims ar Anastasiju sasniedza labāko rezultātu no mūsējiem un izcīnīja 8.vietu, kamēr Edgars ar Elīzu ieguva 11.vietu. Tuvu pusfinālam bija Poliju pārstāvošā Latvijas dejotāja Madara Freiberga, kas ar Dariušu Micku izcīnīja 14. vietu.

Pēc četrkārtējo pasaules čempionu Dmitrija Žarkova un Olgas Kuļikovas (Krievija) pāriešanas janvārī uz Pasaules Sporta deju federācijas profesionāļu divīziju šajā sezonā par pasaules vadošo pāri kļuva Evaldas Sodeika un Ieva Zukauskaite. Lietuvieši izcīnīja uzvaru maijā Salaspilī notikušajā Eiropas čempionātā un tagad savās mājās pievienoja arī pasaules čempionu titulu. Viņi ir kļuvuši par pirmo Lietuvas pāri, kas oficiāli tiek kronēti par pasaules čempioniem pieaugušo grupā. Sudraba medaļas izcīnīja itāļi Frančesko Galupo un Debora Pačini, bet godalgoto trijnieku noslēdza Jevgēņijs Mošeņins un Dana Spicina no Krievijas. No ceturtās līdz sestajai vietai finālā ierindojās Lietuvas un Krievijas otrie pāri un igauņi.

Šī bija trešā reize, kad Viļņa noskaidroja pasaules labākos ST dejās. Iepriekš augstākās vietas mūsu dienvidu kaimiņvalstī notikušajos pasaules čempionātos sasniedza E.Līnis/E.Ancāne (18.vieta 2015.gadā) un Edgars Gasjūns/Jeļena Samuilova (21.vieta 2004.gadā).

Pēc divām nedēļām, 14.decembrī, Starptautiskā sporta deju festivāla “Baltic Grand Prix” ietvaros pasaules čempionātā ST dejās sacentīsies juniori.