Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

Māsām Tarvidām būs spēcīga konkurence pasaules reitinga turnīrā Rīgā

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Māsām Tarvidām būs spēcīga konkurence pasaules reitinga turnīrā Rīgā
Jolanta Tarvida un Inese Tarvida. Foto: tcc-friedrichshafen.de

6.-7. oktobrī "Elektrum" Olimpiskajā centrā notiks taekvondo starptautiskās sacensības Rīgas "Open", kur startēs arī Inese Tarvida un Jolanta Tarvida. Bauskas taekvondo māsas Latvijā nekad nav cīnījušās tik spēcīgā konkurencē.

Sportistu reģistrācija ir beigusies, taču līdz 30. septembrim turpinās reģistrācija un papildinājumi. Šogad turnīrā piedalīsies lielāks dalībnieku skaits nekā iepriekš. Savu dalību ir apstiprinājuši vairāk nekā 620 sportisti un 200 amatpersonas no 46 valstīm, kas sacentīsies trīs vecuma grupās (kadeti, juniori, pieaugušie). Pieaugušo vecuma grupā dalībnieku ir visvairāk - vairāk par 300 sportistiem, informē Latvijas Taeokvondo federācija.

Tiek lēsts, ka turnīrs būs ļoti iespaidīgs. Sacensībās plāno piedalīties arī taekvondo pasaules elites pārstāvji - olimpisko spēļu dalībnieki, kā arī pasaules un Eiropas čempionātu medaļu ieguvēji. Cīņas varētu būt ļoti skatāmas. Skatītājiem būs iespēja vērot klātienē arī 2017. gada Eiropas čempionāta medaļnieces Inesi Tarvidu un Jolantu Tarvidu, kuras savu meistarību slīpē Frīdrihshāfenes klubā Vācijā. Abas māsas pēdējo gadu laikā ir veiksmīgi pārstāvējušas mūsu valsti starptautiskajā arēnā.

Rīgas "Open" turnīram ir G1 statuss, līdz ar to iespējams nopelnīt punktus pasaules rangam. Piemēram, pieaugušo turnīra pirmās vietas ieguvējs saņems 10 punktus.

Visvairāk dalībnieku pieteikušies 68 kilogramu sacensībās (41), tur piedalīsies arī daugavpilietis Kirils Ivanovs. 74 kilogramiem gatavojas daugavpilietis Iļja Čemis.

Bauskas spīdekles Inese Tarvida un Jolanta Tarvida cīnīsies 57 kilogramu sacensībās. Interesanti, ka starptautiskajās sacensībās zemgalietes vairākas reizes bijušas vienā svarā, taču vienmēr nokļuvušas atšķirīgos zaros. Varbūt tieši Latvijas galvaspilsētā pirmoreiz notiks mūsu māsu savstarpējā cīņa.

57 kilogramos patlaban reģistrētas 28 dalībnieces. Var teikt, ka Tarvidas Latvijā nekad nav cīnījušās tik spēcīgā konkurencē. Galvenās konkurentes varētu būt irāņu izcelsmes Riodežaneiro olimpiādes dalībniece Rahele Asemani (Beļģija), pērnā gada pasaules čempionāta bronzas medaļniece Nikita Glasnoviča (Horvātija), serbiete Aleksandra Radmiloviča, vāciete Anna Lēna Fremminga un portugāliete Žoana Kunja.

Rīgas "Open" lielākās zvaigznes 57 kilogramos

Pasaules rangsSportisteValsts
#2 (53 kg)Inese TarvidaLatvija
#5Nikita GlasnovičaHorvātija
#8Rahele AsemaniBeļģija
#14Anna Lēna FremmingaVācija
#16Žoana KunjaPortugāle
#19Jolanta TarvidaLatvija
#20Aleksandra RadmilovičaSerbija
#25Marija MagnusaNorvēģija
#48Inese TarvidaLatvija

Izmantotie resursi:
worldtkd.simplycompete.com
Latvijas Taekvondo Federācija