Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 0

Jēkabsone-Žogota: "LBS prezidentam jākalpo biedriem"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Jēkabsone-Žogota: "LBS prezidentam jākalpo biedriem"
Anete Jēkabsone-Žogota 2019. gada 20. decembrī, iesniedzot pieteikumu un programmu LBS prezidenta vēlēšanām

"Ģenerālsekretāra un ģenerālmenedžera amatiem jābūt nodalītiem," LBS prezidenta amata kandidāte Anete Jēkabsone-Žogota telefonsarunā ar Sportacentrs.com pastāstīja par savas komandas pirmajiem dalībniekiem un norādīja, ka potenciālajam ģenerālsekretāram jākoncentrējas vienam uzdevumam.

WNBA un divkārtējās Eirolīgas čempiones dzīvē 2019. gadā bija divi lieli notikumi. Februārī pasaulē nāca Anetes pirmdzimtā meita Patrīcija, bet septembrī viņa paziņoja par nodomu kandidēt LBS prezidenta vēlēšanās. Oficiālais pieteikums tika iesniegts 20. decembrī.

Kā aizritējusi gadu mija? “Sagaidījām Jauno gadu mazā lokā – pirmo reizi ar meitu. Saka, ka Ziemassvētkos iestājas miers – šogad mājās gribējām tieši to. Parasti svētkos kopā sanāk mana un brāļa ģimene, mana vecmāmiņa. Ne mani, ne (vīra) Edgara vecāki šoreiz nebija Latvijā.”

Meitas piedzimšana devusi Anetei jaunus impulsus. “Laiks skrien ātri. Nākamajā mēnesī Patrīcijai būs pirmā dzimšanas diena. Viņas atnākšana vairojusi prieku gan man, gan Edgaram. No rīta ceļos ar prieku. Patrīcija liek smaidīt un rada laimi.”

Vai meita naktī prasa ēst? “Patrīcija ir ļoti labs bērns. Man pašai miegs vienmēr bijis svarīgs – sportistes karjeras laikā vienmēr skaitīju miegam atvēlētās stundas. Ja nebiju pienācīgi izgulējusies, jutu to visas dienas garumā. Arī, būdama stāvoklī, gulēju, minimums, astoņas stundas dienā. Deviņas vai desmit stundas ir perfekti. Meitai patīk ilgi gulēt.”

Kā notiek meitas barošana? “No krūts daudz nebaroju. Patrīcija ātri saprata, ka pudeles izmantošana ir vieglāka. Sākumā izmantojām piena maisījumu. Tagad viņa sāk ēst putras, dārzeņus un gaļu – pārtikas izvēle bērniem ir ļoti liela. Protams, pati iemācīsies ēst vēlāk.”

LBS ir 51 biedrs. Cik biedrus kandidāte satikusi klātienē? “Gandrīz ikvienu. Ar pārējiem tikšos tuvākajās nedēļās – daži cilvēki atrodas Jaungada atvaļinājumos. Tikšanās secību noteica gan mans, gan viņu kalendārs. Ja tikšu ievēlēta, vēlos būt sasniedzama un sazvanāma katram biedram. Manuprāt, tas ir viens no svarīgākajiem uzstādījumiem LBS prezidenta darbā.”

Jēkabsone-Žogota paspējusi viesoties Latgalē, Vidzemē, Kurzemē un Zemgalē. “Tālākais brauciens, šķiet, notika maršrutā Jēkabpils – Daugavpils – Krāslava. Vienā braucienā apmeklēju Alūksni un Gulbeni. Liepāja man nešķiet tālu – tas ir ierastais ceļš pie vecmāmiņas. Bauska, Iecava, Valmiera, Cēsis – tāla nav neviena. Ļoti daudz biedru ir Rīgā un apkārtnē. Sarakstā palikusi Kandava.”

“Tikšanās ar biedriem bija pirmais un svarīgākais darbs (priekšvēlēšanu laikā). Gribēju visus satikt, saprast un uzklausīt. Saprast problēmas. Programma tapa pēc aktualitāšu izrunāšanas. Programmā nevarēju ierakstīt katru ierosinājumu – ir mazās lietas, kuras jārisina tāpat.”

“Programmu veidoju kopā ar ģenerālsekretāru – precīzāk, ģenerālsekretāra amata kandidātu gadījumā, ja tikšu ievēlēta. Piederu cilvēkiem, kuri – iesaistīšanās gadījumā – nāk ar pārmaiņām. Kā nākamo ģenerālsekretāru redzu Artūru Štālbergu.”

Artūrs Štālbergs no 2019. gada jūnija veic Latvijas vīriešu basketbola ģenerālmenedžera pienākumus. Vai Jēkabsones-Žogotas ievēlēšanas gadījumā prezidente atļautu viņam savienot divus iespējamos amatus? “Pasaulē tādas metodes nav. Ģenerālsekretārs ir ģenerālsekretārs un ģenerālmenedžeris ir ģenerālmenedžeris. Šiem amatiem jābūt nodalītiem.”

Kāpēc Štālbergs kļuvis par kandidātu? Kurā brīdī radusies izvēle un vai piekrišana saņemta uzreiz? “Patīk, ka mums ir kopīgs redzējums – abi esam ambiciozi cilvēki. Uzskatu Artūru par profesionāli. Viņam ir gan spēlētāja un trenera, gan administratīvā darba pieredze. Saprot basketbola virtuvi – jūtu, ka kopā varam daudz izdarīt.”

Vai pirmā tikšanās notika Liepājā? “Sākumā tikāmies Rīgā. Vēlāk kopā gājām uz Liepājas Domi. Esam pastāvīgā saziņā – attālums neko nenosaka. Ja Artūram tiks dota iespēja, ticu, ka viņš būs ļoti labs ģenerālsekretārs. Patīk pulcēt ap sevi spēcīgus cilvēkus – Štālbergs tāds ir. Man vajadzīga spēcīga komanda.”

Kuri cilvēki vēl ir Jēkabsones-Žogotas komandā? “(“Ghetto Games” kustības līderis) Raimonds Elbakjans un (“Radio SWH” līdzdibinātājs) Jānis Šipkēvics. Uzskatu, ka Šipkēvicam jābūt LBS valdes kandidātam. Mūsdienās nepieciešami spēcīgi mediji – “Radio SWH” vienmēr bijis basketbola radio, bet Jānis Šipkēvics spēj uzrunāt cilvēkus.”

Raimonds Elbakjans būtu atbildīgs par 3x3 basketbola attīstību. “No daudziem biedriem dzirdēju, ka savienība 3x3 basketbolam nevelta pietiekamu uzmanību. Šis basketbola veids jāattīsta skolās, lai bērni varētu to apgūt no maza vecuma. Raimonds ir savas nozares profesionālis, tāpat kā pārējie manas komandas dalībnieki.”

Kuri LBS biedri ieteikuši visvairāk priekšlikumu? “(Gandrīz) visiem biedriem ir viena sāpe – Latvijas Jaunatnes basketbola līgas kalendārs. Arī spēlētāju pārejas un jaunatnes basketbola sistēma. Nepieciešamas jaunas vadlīnijas un mūsdienīga rokasgrāmata treneriem. Kalendāru aicināja pārdomāt visi.”

Biedri ir kandidātes prioritāte. “LBS prezidentam jākalpo biedriem. Nevar būt hierarhija – prezidents un biedri. Visiem jābūt vienā līmenī – sakārtotā vidē. Gribu panākt, lai katrs biedrs, uzturoties Rīgā, varētu atnākt uz biroju un aprunāties. Tas ir mans mērķis.”

Otrdien, 21. janvārī, notiks gan LBS prezidenta, gan padomes vēlēšanas. Vai kandidāte savā komandā redz vēl kādu cilvēku? “Programmā minēju lielākas uzmanības pievēršanu mārketingam, bet konkrētu cilvēku vārdā nosaukt nevaru.”

“Nebūs tā, ka manas atnākšanas gadījumā visi cilvēki tiks atlaisti. Sākumā jāiepazīst LBS darbinieki un viņu amata apraksti. Jāaprunājas par mērķiem, redzējumu, iesāktajiem darbiem,” teica Jēkabsone-Žogota. “Nevar atnākt, lai skaldītu un valdītu. Varu pateikt, ka izmaiņām jānotiek lielākās kategorijās.”

  +7 [+] [-]

, 2020-01-06 14:25, pirms 5 mēnešiem
Vai meita naktī prasa ēst?
Kā notiek meitas barošana?

Izcili jautājumi LBS prezidenta kandidātei.

  +6 [+] [-]

, 2020-01-06 15:00, pirms 5 mēnešiem
Ja nav naudas, tad viss pārējais ir kaķim zem astes.
Arī Jaunatnes basketbola sistēmu izmainīt bez naudas ir pagrūti.

Lai veicas ikvienam, kas būs pie stūres, tikai nost ar mīksto bezmugurkaulinieku Šnepu!

  +5 [+] [-]

, 2020-01-06 15:16, pirms 5 mēnešiem
Novik tu esi pilnīgi debīls

  +5 [+] [-]

, 2020-01-06 15:40, pirms 5 mēnešiem
Noviks tik par tām krūtīm... Draiskulis.

  +8 [+] [-]

, 2020-01-06 15:42, pirms 5 mēnešiem
paldies Mārim - tagad skaidrs kā prezidente kandidāte baro bērnu, iespējams palīdzēs biedriem izdarīt izvēli

  +4 [+] [-]

, 2020-01-06 15:47, pirms 5 mēnešiem
Štālbergs grauj reputāciju ... jau kura vieta pēc kārtas, kur ierodas ar skaistu ilgtermiņa vīziju un pēc pēc neilga laiciņa jau ķer nājamo puedāvājumu... kāpēc nevar pabeigt kādu iesāktu darbu?

     [+] [-]

, 2020-01-06 15:48, pirms 5 mēnešiem
Anete nav diplomāte...ja runājam par viņu ārpus basketbola spēles, tad mums nav daudz tematu ko apspriest....varam runāt par viņas atteikšanos spēlēt izlasē, neprasmi valdīt emocijas, kas noveda pie izlases sadalīšanās vismaz divās nometnēs un rezultātā bija čiks....kā būs ar federācijas vadību, kur finanšu dēļ būs daudz lielāka mēroga konflikti kā ar Baško ?...tagad tas konflikts ir pagātnē, bet tas stāsta par cilvēku un es personīgi neuzticētu tādam cilvēkam neko vadīt, kamēr nepierāda pretējo ar kādu mazāku uzdevumu....bet sieviešu izlasi jau paspēja nogremdēt, iebilstot galvenajam trenerim Zībartam par Pediju....nu, tad kuram es uzticētos vairāk?
Zībartam vai Žogotai, kurš no viņiem labāk zināja, kas vajadzīgs dāmu izlasei??
...un tagad vadīs LBS?...nu, es pret!

  +4 [+] [-]

, 2020-01-06 16:10, pirms 5 mēnešiem
Jēkabsone-Žogota: "LBS prezidentam jākalpo biedriem" - tas rakstīts uz skaista ietināmā papīrīša ! Bet kad to attinām vaļā un izpakojam tad atklājas sūds uz kociņa ar uzrakstu "LBS prezidentam jākalpo JAUNUPAM!''

  -2 [+] [-]

, 2020-01-06 16:21, pirms 5 mēnešiem
kuklitis rakstīja: Jēkabsone-Žogota: "LBS prezidentam jākalpo biedriem" - tas rakstīts uz skaista ietināmā papīrīša ! Bet kad to attinām vaļā un izpakojam tad atklājas sūds uz kociņa ar uzrakstu "LBS prezidentam jākalpo JAUNUPAM!''
Pēc jūsu loģika, arī biedri tad kalpo Jaunupam. Ja neesi pamanījis, tad viņu var arī ātri nomainīt. Tā jūsu paranoja ar jaunupu jau nožēlojama paliek

     [+] [-]

, 2020-01-06 16:32, pirms 5 mēnešiem
Kārumnieks Noviks

  +1 [+] [-]

, 2020-01-06 18:33, pirms 5 mēnešiem
No visiem trim kandidātiem Anete ir vispiemērotākā! Aizmirstiet par kkādiem strīdiem! It kā te neviens nav nekad izdarījis izvēles par kurām pēc tam domāt gadiem. Viņai ir gan laba izglītība, gan karjeras laikā augstākā līmeņa kontakti, gan vēlēšanās kautko darīt nevis vnk sēdēt aiz direktors durvīm! Štālbergs arī ir perfekts dalībnieks!

  +1 [+] [-]

, 2020-01-06 19:30, pirms 5 mēnešiem
dakots rakstīja: Anete nav diplomāte...ja runājam par viņu ārpus basketbola spēles, tad mums nav daudz tematu ko apspriest....varam runāt par viņas atteikšanos spēlēt izlasē, neprasmi valdīt emocijas, kas noveda pie izlases sadalīšanās vismaz divās nometnēs un rezultātā bija čiks....kā būs ar federācijas vadību, kur finanšu dēļ būs daudz lielāka mēroga konflikti kā ar Baško ?...tagad tas konflikts ir pagātnē, bet tas stāsta par cilvēku un es personīgi neuzticētu tādam cilvēkam neko vadīt, kamēr nepierāda pretējo ar kādu mazāku uzdevumu....bet sieviešu izlasi jau paspēja nogremdēt, iebilstot galvenajam trenerim Zībartam par Pediju....nu, tad kuram es uzticētos vairāk?
Zībartam vai Žogotai, kurš no viņiem labāk zināja, kas vajadzīgs dāmu izlasei??
...un tagad vadīs LBS?...nu, es pret!
Tev nav bijusi doma nomainīt niku uz
PEDIJS

     [+] [-]

, 2020-01-07 01:44, pirms 5 mēnešiem
dakots rakstīja: ...bet sieviešu izlasi jau paspēja nogremdēt, iebilstot galvenajam trenerim Zībartam par Pediju...
Vari beidzot likties mierā ar savu Pediju? Nav un nebūs izlasēs un nevienā izlasē nekādas pedijas vai pediju,jo LV izlasēs spēlēs vietējie nevis afroamerikāņi vai pseidobalkānieši. Un ceru,ka Anete uz to turpinās pastāvēt,ja viņu ievēlēs! Un,ja neesi pamanījis, izlasē nav arī nekāda Zībarta vairs,kurš nolaida gruntē gan Pasaules Kausu,gan Eiročempi ar visu Šteinbergas konfliktu. Cienītais, paroc dziļāk un nekladzini vienu un to pašu visu laiku... Un Jaunupa aizmugure mani vispār neuztrauc.

     [+] [-]

, 2020-01-07 09:40, pirms 5 mēnešiem
ko viņa saka? Palīdzēs "biedriem" apgūt "brīvos līdzekļus"?

     [+] [-]

, 2020-01-07 10:11, pirms 5 mēnešiem
Karlo rakstīja: Vari beidzot likties mierā ar savu Pediju? Nav un nebūs izlasēs un nevienā izlasē nekādas pedijas vai pediju,jo LV izlasēs spēlēs vietējie nevis afroamerikāņi vai pseidobalkānieši. Un ceru,ka Anete uz to turpinās pastāvēt,ja viņu ievēlēs! Un,ja neesi pamanījis, izlasē nav arī nekāda Zībarta vairs,kurš nolaida gruntē gan Pasaules Kausu,gan Eiročempi ar visu Šteinbergas konfliktu. Cienītais, paroc dziļāk un nekladzini vienu un to pašu visu laiku... Un Jaunupa aizmugure mani vispār neuztrauc.
tak ne jau par Pediju es runāju...es vienkārši skaidroju, kāpēc Anete neder par LBS prezidentu, viņai nav stratēģiskas domāšanas...

     [+] [-]

, 2020-01-07 13:12, pirms 5 mēnešiem
dakots rakstīja: tak ne jau par Pediju es runāju...es vienkārši skaidroju, kāpēc Anete neder par LBS prezidentu, viņai nav stratēģiskas domāšanas...
par LBS prezi jāliek kāds reperis. tie vismaz saprot sportu un rubī fišku atšķirībā no basketbolistiem un funkcionāriem...

  +1 [+] [-]

, 2020-01-07 13:35, pirms 5 mēnešiem
Šī izskatās pēc pilnīgas avantūras. Prezidentam ir jābut vadītāja pieredzei, ar darbiem, lai varētu pierādīt savu kompetenci. Kaut vai izveidot, vadīt savu basketbola skolu, kā tas ir kaimiņos Lietuvā. Bet šeit nav nekā un tas biedē, ka būs tikai sliktāk. Jo viņai jau nebūs vairs jamet bumba grozā, bet jarisina reālas problēmas, japiesaista nauda, jasaskata un jarisina problēmas u.t.t. Un tur ir vajadzīga reāla vadītāja pieredze.

     [+] [-]

, 2020-01-07 16:42, pirms 5 mēnešiem
zaipis rakstīja: par LBS prezi jāliek kāds reperis. tie vismaz saprot sportu un rubī fišku atšķirībā no basketbolistiem un funkcionāriem...
Visus reperus prežos! Atbalstu!!