Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 0

Igaunijas basketbola federācija: "Valgas latviešu spēlētājiem nepienākas izņēmuma statuss"

Igaunijas basketbola federācija: "Valgas latviešu spēlētājiem nepienākas izņēmuma statuss"

"Alexela" Igaunijas basketbola līgas logo
Foto: Alexela KML

LBL starpsezona 2017

Igaunijas basketbola federācija (EKL – Eesti Korvpalliliidu) un Igaunijas basketbola līga (Alexela KML) trešdien, 5. jūlijā, publicēja kopīgu paziņojumu, kurā noraidīja "MTÜ Valga Spordiselts Kalev" (Valga-Valka) lūgumu piešķirt latviešu leģionāriem vietējo spēlētāju statusu.

Lēmuma pieņemšanā piedalījās EKL padome, EKL ģenerālsekretārs un “Alexela KML” pārstāvji: Harijs Lembergs (Tartu Universitātes Akadēmiskais sporta klubs), Kārels Sibuls (Kalev/Cramo), Jāks Karps (Raplas basketbola skola), Raits Kābins (Tallinas Tehniskās Universitātes basketbola klubs) un Maits Kābins (Pērnavas basketbola klubs).

Valde noraidīja “Valga-Valka” lūgumu neuzskatīt Igaunijas-Latvijas apvienotās komandas latviešu spēlētājus par ārzemniekiem. Ja lūgums tiktu apmierināts, klubam būtu jāveic mazāki maksājumi par latviešu basketbolistu piesaisti nekā citām virslīgas komandām.

“Basketbola federācijas vadība un klubi atbalsta komandu dabisku attīstību, dodot priekšroku darbam ar jaunatni,” teikts izplatītajā paziņojumā. “Esam ievēlējuši jaunu valdi, kura skaidri izvēlējusies atbalstīt ilgtermiņa, atklātus un pārskatāmus projektus. Tos, kuri pierādījuši sevi neatlaidīgā, patiesā kluba un jaunatnes darbā.”

"Mums nav jāattīsta Latvijas basketbols ar saviem lēmumiem un mums nav jāpieļauj tālāks parādu pieaugums! Jāuzsver, ka šeit mēs nerunājam par parādiem Igaunijas basketbola federācijai, bet spēlētājiem, treneriem un sadarbības partneriem," atzīmēts paziņojumā.

Valde noraidīja arī “MTÜ Viru Bull” lūgumu izveidot virslīgas komandu bankrotējušās “Rakvere Tarva” vienības vietā, norādot, ka tas radītu izņēmuma situāciju. “Visi klubi-projekti, kuri paaugstināti ar īpašiem nosacījumiem vai mākslīgi tikuši virzīti reģionos, ir izgāzušies vai atstājuši tikai ēnu no sākotnējās ieceres.”

"Uzskatām, ka pilnvērtīgiem klubiem ir jāattīstās dabiskā ceļā, sportiskos principus apvienojot ar jaunatnes darbu (kluba piramīdas izveidi – Sportacentrs.com). Ja būs jāpieņem sāpīgi lēmumi, mēs esam tiem gatavi un noteikti neizturēsimies vieglprātīgi," teikts paziņojumā.

“Gribam, lai Igaunijas basketbola līgā spēlētu stipri un ilgspējīgi klubi, nodrošinot plašu ģeogrāfiju. Rakverei ar tās stingrajiem pamatiem, sabiedrības, sponsoru un pašvaldības atbalstu, ir ļoti spēcīgs potenciāls atgriezties spēcīgākai nekā tā bija iepriekšējos divos gados. Tam nepieciešama mērķtiecīgāka sadarbība nekā pagātnē.”

Izmantotie resursi:
Uudised - EKLi ja Alexela KMLi klubide ühisavaldus

  +3 [+] [-]

, 2017-07-05 15:37, pirms gada
Arī Latvijā nav jābūt izņēmumiem šim veidojumam.

  +3 [+] [-]

, 2017-07-05 18:29, pirms gada
lol man patika tas teksts, ka Igaunijai nav jāuzņemas Latvijas basketbola attīstība Igaunija laikam ir tik tālu ar degunu mākoņos, ka jau neatšķir kur attīstības ziņā basketobls atrodas Igaunijā un kur Latvijā! Jau sen esmu teicis, ka jāizbeidz šī muļķošanās ar to Valgu - vai nu taisa BK Valka, kas spēlē tikai LBL, vai arī Valkas stafeti pārņem cita Latvijas pilsēta.

  +1 [+] [-]

, 2017-07-05 19:04, pirms gada
Arī Vef un Ventspils vai nu spēle Eiropas kausos, vai nu pilnvērtīgi spēlē visas sezonas spēles Latvijas čempī.

  -2 [+] [-]

, 2017-07-05 19:08, pirms gada
Un vispār, LV čempī spēlē drīkst piedalīties 2 arzemnieki

  +1 [+] [-]

, 2017-07-05 23:44, pirms gada
"Uzskatām, ka pilnvērtīgiem klubiem ir jāattīstās dabiskā ceļā, sportiskos principus apvienojot ar jaunatnes darbu (kluba piramīdas izveidi – Sportacentrs.com)

Man visvairāk patīk šis teksts.

     [+] [-]

, 2017-07-06 09:51, pirms gada
Celerons rakstīja: Ventspils vai nu spēle Eiropas kausos, vai nu pilnvērtīgi spēlē visas sezonas spēles Latvijas čempī.
Neesi lietas kursā, cik apļus BKV spēlē LBL.

Tev jābūt autorizētam,