Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Serbi piedāvās Ivkovičam turpināt darbu

Andrejs Siliņš

Serbi piedāvās Ivkovičam turpināt darbu
Serbijas izlases galvenais treneris kopš 2009. gada - Dušans Ivkovičs
Foto: AFP/Scanpix

Serbijas Basketbola federācijas (KSS) prezidents Dragans Djilass atklājis, ka, neskatoties uz visumā neveiksmīgi aizvadīto "EuroBasket 2011", ar galveno treneri Dušanu Ivkoviču tiks runāts par Serbijas valstsvienības vadīšanu arī turpmāk.

Lai arī pirms Eiropas čempionāta serbi tika uzskatīti par vieniem no favorītiem, un arī grupu turnīru komanda aizvadīja godam, izcīnot četras uzvaras (arī pār Latviju) piecās spēlēs, tupinājumā Ivkoviča padotie piedzīvoja zaudējumus sešās no pēdējām septiņām spēlēm, ierindojoties 8. vietā. Tās arī pārvilka svītru serbu cerībām spēlēt Londonas olimpiskajās spēlēs 2012. gadā.

Ivkovičs vadījis izlasi kopš 2009. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra, kur kampaņa tika noslēgta ar izcilu un negaidītu sudraba medaļu Polijā. Gadu vēlāk pasaules čempionātā Turcijā serbi izcīnīja ceturto vietu.

Neskatoties uz neveiksmīgo šī gada čempionātu, KSS prezidents Diljass un viceprezidents Dežans Bodiroga plāno doties pie Ivkoviča, lai pārspriestu turpmāko sadarbību. Saruna būs jāveic Atēnās, kur 2008. gadā par vienu no desmit visu laiku labākajiem Eirolīgas treneriem atzītais Ivkovičs vada "Olympiacos" kluba komandu.

"Mums ar viņu ir jārunā, lai saprastu, vai viņš maz vēlas turpināt darbu kā Serbijas izlases galvenais treneris," skaidroja Diljass. "Mūsu plāns ir viņu piesaistīt ne tikai 2013. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, bet arī finālturnīram. Es būtu vairāk nekā laimīgs, ja viņš pateiks "jā", jo ticu, ka viņa kandidatūra ir ļoti labs risinājums. Ivkovičs ir viens no mūsu labākajiem treneriem."

"No otras puses, mums jādomā arī par nākamo treneru paaudzi, jo neviens nevadīs komandu mūžīgi," izvēlei turpināt darbu ar Ivkoviču ēnas puses skaidroja arī Diljass. "Ivkovičs atgriezās mirklī, kad es viņam to lūdzu, tāpēc uzskatu, ka viņam jāturpina šis darbs, kamēr vien varēs."

Izmantotie resursi:
FIBA Europe