Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Eirolīgas spēka rangs: TTT 15. vietā, "Bourges" 0-3 starts būtu neiedomājams

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Eirolīgas spēka rangs: TTT 15. vietā, "Bourges" 0-3 starts būtu neiedomājams
Megana Hafa spēlē pret Prāgu. Foto: Renārs Koris

Starptautiskā basketbola federācija pirmdien, 28. oktobrī, publicēja FIBA Eirolīgas otro spēka rangu. Tā pirmajās divās vietās ierindotas TTT konkurentes Jekaterinburgas UGMK un Prāgas USK, kamēr rīdzinieces nobīdītas no 12. uz 15. vietu.

Piezīme – FIBA veidotajam spēka rangam ir izklaidējoša nozīme un tas neatspoguļo reālo spēku samēru. Turpinājumā sarindotas A grupas komandas.

16) Bourges Basket (-7)

“Le Prado” nekļuva par priecīgu vietu mājinieku faniem, spēlētājām un treneriem pēc sakāves pret Prāgu. Tas bija brutāli un, ņemot vērā, ka komanda pārliecinoši zaudēja arī Venēcijā, uzskatām to par iemeslu panikai. Tas var būt skarbs un pārspīlēts vērtējums, taču Buržas sniegums nebija pietiekami labs.

Ja uzbrukumā neveicas un trāpīti tikai 2 no 24 trīspunktu metieniem, aizsardzībā jāparāda īpašs sniegums. Tāda vienkārši nebija. Tālu no tā. Nākamā spēle pret Rīgu komandai būs ārkārtīgi nozīmīga. Sezonas sākums ar bilanci 0-3 ir neiedomājams.

15) TTT Rīga (-3)

Iespējams, ka pirmajā rangā bijām pārāk optimistiski. Sastāva dziļuma un Eirolīgas pieredzes trūkums ir problēma. Pirmās agrās nedēļas, pagaidām spēlējot bez Kitijas Laksas, pārvērtušās smagā darbā, īpaši pēc sāpīgā zaudējuma galotnē pret “Castors Braine”.

Pozitīvais – izejot laukumā pret Buržu, komanda var sajust “asiņu garšu” un, izmantojot mājas sienu atbalstu, uzvarēt trešās kārtas spēlē. TTT jāuzlabo metienu realizācija un nav pārāk daudz jāaizraujas ar metieniem no distances pēc 30 tālajiem mēģinājumiem Beļģijā.

13) Castors Braine (+3)

Mūsu pirmajā rangā ierindojām viņas 16. vietā. Komanda reaģēja pozitīvi. Pēc tam, kad UGMK pirmajās 20 minūtēs sasmalcināja viņas putrā, “Braine” parādīja sirdi un raksturu, lai čempiones skrējiens nepārietu vieglā riksī.

Respektablajam zaudējumam pret Jekaterinburgu sekoja spraigā galotnē izrauta uzvara pār TTT, ļaujot izkļūt no zaudējumu bedres. Šekvedijai Volesai bija karsta roka un, ja komanda spēs labāk kontrolēt bumbu, līkne var turpināt vīties augšup.

13) Reyer Venezia (+2)

Itālijas komanda atgriezās Eirolīgā pirmo reizi 10 gadu laikā. Pirmajā spēlē tai izdevās relatīvi viegli tikt galā ar Buržu, tādējādi atstājot atmiņā paliekošu iespaidu. Zaudējums pret Čukurovu nedaudz sāp, jo pastāvēja iespēja sākt turnīru ar 2-0 sapņu startu.

Varenās lietuvietes Gintares Petronites klātbūtne padara Venēciju par citu komandu. Ja Džolīna Andersone sajutīs metienu garšu no trīspunktu līnijas, komanda būs konkurētspējīga un bīstama.

11) Čukurova (+2)

Uzvara pār Venēciju bija ārkārtīgi nozīmīgs veikums, ņemot vērā sakāvi pirmajā kārtā un to, ka nākamā spēle paredzēta Prāgā. Nia Kofija izšāva īstajā brīdī un viņai pietrūka pavisam nedaudz, lai iekļūtu nedēļas simboliskajā pieciniekā. Leonoras Rodrigesas snaiperes dotības palīdzēja Čukurovai pirmajās pāris spēlēs nopelnīt bilanci 1-1.

7) Nadežda (-1)

Jorga Dikeulakosa rēķinā pagaidām ir viena liela uzvara un viens liels zaudējums. Iespējams, ka abi rezultāti bija prognozējami, tāpēc Krievijas komanda rangā atkāpusies pavisam nedaudz. Orenburgas īstā pārbaude būs mājas spēles pret “Castors Braine” un “Reyer Venezia”.

Jebkura cita uzvaru un zaudējumu attiecība kā 3-1 būs iemesls lielam sarūgtinājumam. Jaunpienācējas Neiko Reinkoka-Ekunve un Ivonna Tērnere parādīja daļu potenciāla, taču Eiropas kausa čempionei jāsāk koncentrēties no jauna.

2) USK Praha (+1)

Vai 2019. gada sezona vispār ir beigusies? Divas uzvaras izbraukumā jau kabatā. Prāgas atrašanās trešajā vietā mūsu pirmajā rangā lika dažiem izbrīnā savilkt uzacis, taču mūsu ticība līdz šim tikusi attaisnota. Īpaši redzot, ka Briona Džonsa un Teja Oblaka spēlē pret “Bourges” pat negāja laukumā starta pieciniekā.

Pārliecinošas, meistarīgas, ar Alisu Tomasu sastāvā, viņas izskatās kā “Četru Fināla” agrās kandidātes. Šonedēļ jāizvairās no klupiena pret “Čukurova”, bet nākamajā nedēļā mājās jāuzņem UGMK. Ja atceraties, pērn viņas tajā pašā duelī svinēja uzvaru.

1) UGMK (-)

Pašreizējā čempione saglabājusi vietu uz pjedestāla augstākā pakāpiena, par spīti viduvējam sniegumam atklāšanas spēlē Beļģijā. Iespējams, noņemot kāju no gāzes pedāļa. Vai UGMK saņēma ziņu, kura apšaubīja viņu intensitātes līmeni?

Iespējams, ziņa tika saņemta, jo komandas sniegums pret “Nadeždu” bija dominējošs. Marija Vadejeva atkal uguņoja – 30 punkti ir viens no viņas labākajiem iznācieniem Eirolīgā. UGMK pagaisusi konkurentu skatienam un var vērot pretinieces atpakaļskata spogulī.

B grupa

#Komanda
3Dynamo Kursk (+2)
4Lyon (-2)
5Sopron Basket (+6)
6Fenerbahce (-2)
8Famila Schio (-1)
9Lattes Montpellier (+1)
10Uni Girona (-2)
14Arka Gdynia (-)

Izmantotie resursi:
Power Rankings: Sopron soaring and Bourges...