Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

"Prāta pie-spēle" ar Renāti Reini un Svenu Vilku

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

"Prāta pie-spēle" ar Renāti Reini un Svenu Vilku
Guna Lagzdiņa un Māris Mančinskis
Foto: Mikus Kļaviņš, Swedbank LJBL

Ceturtdien Swedbank galvenajā mītnē LJBL Talantu nedēļas ietvaros notika atraktīvs konkurss "Prāta pie-spēle", kurā jauno basketbolistu piecnieks ar rezultātu 40:15 uzvarēja personību komandu. Otrās sastāvā bija Romāns Vanags, Mārtiņš Lauva, Juris Visockis, Jānis Šipkēvics, Uldis Marhilevičs ar kapteini Edgaru Šnepu priekšgalā.

Jauniešu komandu veidoja jaunie basketbolisti, kuru vidējā atzīme mācībās ir 8 un vairāk. Prāta spēlē sacentās Signe Bulava (177/1994, BJSS „Jugla”/Teikas vidusskola), Laura Ekharde (179/1994, TTP/DSN 1/49. vidusskola), Renāte Reine (176/1994, Rīgas 3. BJSS/Rīgas Angļu ģimnāzija), Guna Lagzdiņa (182/1993, Tukums/Rīdzene/TTT Juniores/49. vidusskola), Svens Vilks (204/1992, BS Ogre/Ogres ģimnāzija). Komandu noteikti pastiprinātu Dāvis Bertāns, taču ceturtdienas rītā spēlētājs bija nedaudz apslimis.

Par uzvaru konkursā jaunieši saņēma Swedbank balvas un leģendārā „Los Angeles Lakers” trenera Fila Džeksona grāmatu „Sacred Hoops”. Iespaidos dalījās Renāte Reine un Svens Vilks.

Par konkursu „Prāta pie-spēle"

Renāte Reine: Konkurss bija ļoti interesants, tika izmēģināta jauna lieta un tajā piedalīties bija patīkami. Grūtākais jautājums bija par Jaunā Rīgas Teātra soloizrādi „Vectēvs”, kuru nezinājām, palīdzēja komandas kapteinis Māris Mančinskis. Zinājām atbildes uz visiem jautājumiem, kuri tika uzdoti pretinieku komandai. Jāatzīst, viņiem tie pat bija vienkāršāki.

Svens Vilks: Jautājumi bija interesanti, tādā konkursā vēl nebija sanācis piedalīties.. Esmu piedalījies angļu valodas un fizikas olimpiādēs. Šogad nesanāca piedalīties vienīgi ķīmijas olimpiādē, jo biju saslimis. Nesen piedalījos fizikas eksperimentā, taču ar tādām personībām kopā sacensties sanāca pirmo reizi.

Par mācību apvienošanu ar treniņiem un spēlēm

Renāte Reine: Noslogojums ir pamatīgs. Atbraucot no skolas mājās, pienācis laiks paēst un braukt uz treniņu. Mājās atbraucu pārgurusi, tad laiks tiek veltīts mācībām un tā katru dienu. Brīvdienās bieži braucu uz spēlēm. Mēnesī brīvu dienu ir maz, regulāri notiek mācības vai treniņi. Ja ļoti vēlas, mācības, treniņus un spēles var savienot.

Svens Vilks: Renātei identiska situācija. Pirmdienās treniņu nav, ir bijušas spēles, bet tāpat gribas iet uz zāli vai uz baseinu peldēt.

Par mērķiem un sāncenšiem Jaunatnes līgā

Renāte Reine: Trenējamies, neatlaidīgi gatavojamies spēlēm. Jārēķinās ar katru komandu, jebkurš pretinieks ir cienījams. Mērķi ir turpināt mācīties, nolikt devītās klases eksāmenus, tikt izlasē uz Eiropas čempionātu un lai viss būtu labi.

Svens Vilks: Jaunatnes līgā sīvākie sāncenši mums ir Ventspils un Rīgas komandas. Pārējiem klājas grūtāk. Ja paveicas un uzkrīt, krietni saņemas, var plāni klāties. Vairāk liekam akcentu uz treniņiem un spēlēm LBL otrajā divīzijā. Treniņprocess tam ir pakārtots, Jaunatnes līga seko nākamā prioritāšu sarakstā. Janvārī spēļu bija vairāk par treniņiem, kopā ar komandas biedru piedalījos Baltijas jūras kausa izcīņā Tallinā.

Vasaras mērķis ir spēlēt izlasē. Ziemā bija veselības problēmas, tad treneris teica, lai savedu visu kārtībā. Tagad iet uz labo pusi, esmu atpakaļ spēlēs.

Vēlējums nākotnei

Renāte Reine: Novēlu visiem sportistiem labas sekmes mācībās.

Svens Vilks: Nevar likt uzsvaru tikai uz treniņiem un spēlēm, jātiek galā ar mācībām. Dažreiz mācībām jābūt prioritārām, jo sportista dzīvē var gadīties savainojumi un rodas grūtības atgriezties basketbolā. Uzskatu, ka iegūt izglītību ir svarīgi.

  +1 [+] [-]

, 2010-02-04 22:31, pirms 9 gadiem
Noviks, kurs gan cits