Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Baltkrievijas valstsvienības kapteine: "Izvēlējos ilgāk neklusēt par notiekošo"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Baltkrievijas valstsvienības kapteine: "Izvēlējos ilgāk neklusēt par notiekošo"
Jekaterina Sņitina. Foto: Instagram

Desmit slaveni sportisti septembra sākumā paziņojuši par "Baltkrievijas brīvo sportistu apvienības" izveidi. Viņu vidū ir četri basketbolisti – brāļi Jegors un Ņikita Mešerjakovi, centra spēlētāja Jeļena Ļevčanka un sieviešu valstsvienības kapteine Jekaterina Sņitina.

Iniciatīvā piedalās pasaules čempions sambo Stepans Popovs, trīskārtējā Olimpisko spēļu medaļniece peldēšanā Aleksandra Herasimeņa, volejbola valstsvienības spēlētājs Arturs Udris, pasaules čempione lodes grūšanā Nadežda Ostapčuka, handbola kluba “Vitjaz” galvenais treneris Konstantīns Jakovļevs un “Vitjaz” dibinātājs Aleksandrs Opeikins.

Sportisti pieprasa sarīkot atkārtotas prezidenta vēlēšanas, atbrīvot demonstrācijās aizturētos pilsoņus, atbrīvot un reabilitēt politiski ieslodzītos, pārbaudīt tiesībsargājo iestāžu darbinieku rīcības likumību, noskaidrot un sodīt vainīgos Baltkrievijas pilsoņu piekaušanā un pazemošanā.

Visi 10 apvienības dalībnieki parakstīja 18. augustā publicēto Baltkrievijas sportistu, treneru un sporta darbinieku atklāto vēstuli. Pirmo parakstītāju vidū bija sieviešu basketbola valstsvienības kapteine Jekaterina Sņitina un Jeļena Ļevčanka. Vēlāk viņām pievienojās izlases spēlētājas Arina Mosko, Anna Briča, Tatjana Ļihtaroviča un bijusī “TTT Rīga” uzbrucēja Tatjana Troina.

Baltkrievijas sieviešu valstsvienība nesen guva lielus panākumus – izcīnīja bronzas medaļu Eiropas čempionātā (2007), sasniedza Pasaules kausa pusfinālu (2010) un divas reizes startēja Olimpiskajās spēlēs (Pekina 2008, Rio 2016). Ļevčanka un Troina daudzus gadus bija izlases līderes, savukārt Sņitina un Ļihtaroviča spēlē joprojām.

“Dzīves laikā nekad neesmu piedalījusies (valsts rīkotajās) vēlēšanās,” rakstīja Sņitina, kura jau daudzus gadus profesionāli spēlē Turcijā. “Vienmēr uzskatīju, ka mana balss neko neizšķir, taču šis augusts mainīja manis pašas viedokli.

“Visi redzējāt fotogrāfiju, kura parādījās pāris dienu pēc vēlēšanām – vecītis, sažņaudzis rokas dūrēs, nostājies pretī OMON kaujiniekam,” turpināja sportiste. "Ieraugot to, sapratu: baidos nevis no tā, ka mana balss neko nemainīs – kā pati sevi mierināju, bet no tā, ka, ja gribētu no valsts kaut ko vairāk, kļūtu tikai sliktāk. Ja nostātos pret sistēmu, tad sistēma tevi salauztu.”

Sņitina vēlas runāt atklātu valodu. “Mēs visi dzīvē izdarām izvēli. Izvēlējos ilgāk neklusēt par notiekošo. Negaidīt, kamēr citi cīnās par labāku dzīvi, kā dūres sažņaugušais vecītis, ar apņēmību sejā, par spīti bailēm, bet iestāties par savām tiesībām vēlēties pārmaiņas un tiesības uz labāku dzīvi.

“Par spīti sāpēm, ciešanām un šausmām, kuras augustā pārdzīvoja mūsu tauta, mūsdienu baltkrievi sajūsmina un iedvesmo mani,” teica 2010. gada Pasaules kausa labākā centra spēlētāja Jeļena Ļevčanka. “Jūtu neviltotu lepnumu un atbildību reizē. Pienācis laiks, kad mēs – baltkrievu sportisti – kļūstam par savas tautas līdzjutējiem.

Vēstuli parakstīja Maskavas CSKA basketbola kluba preses sekretārs Nikolajs Cinkevičs, astoņkārtējais Baltkrievijas čempions Ņikita Mešerjakovs, kā arī Eiropas U20 čempions (1994) un valstsvienībā 17 gadus aizvadījušais Jegors Mešerjakovs. Pulkam pievienojās agrāko paaudžu groza bumbas personības Inna Rodionova un Oksana Dolgorukova (Duboiska).

Izmantotie resursi:
https://sport.tut.by/news/aboutspor...
https://www.instagram.com/sos_by_2020/

  +1 [+] [-]

, 2020-09-03 01:30, pirms 2 mēnešiem
Sportisti ir kopā ar tautu, un tauta uzvarēs.

     [+] [-]

, 2020-09-03 08:17, pirms 2 mēnešiem
Artūrs Ūdris??

     [+] [-]

, 2020-09-11 08:10, pirms 2 mēnešiem
Jau valsts nosaukumā ir iekodēts -ieklausāmies-baltie krievi -belo-rus,ko varam arī redzet cilvēku sejās un apģērbā,baltās drēbēs,no cilvekiem staro gaišums-ir prieks par šo mazo un gaišo slāvu tautas atzaru kam pietiks gan drosmes ,gan gudrības veidot pašiem savu dzīvi un valsti.