Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1, Did:0, useCase: 0

Svētdien sāksies 20. Latvijas Banku basketbola kausa izcīņa

Renārs Buivids
Renārs Buivids

Svētdien sāksies 20. Latvijas Banku basketbola kausa izcīņa
2012. gadā LBBK vēsturisko trofeju no Latvijas Komercbanku asociācijas prezidenta Mārtiņa Bičevska saņēma čempionu "Swedbank" kapteinis Jevgēņijs Ivanovs
Publicitātes foto

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 20. turnīrā par čempionu titulu cīnīsies ne tikai septiņas vīriešu komandas – „Swedbank”, „SEB Banka”, „DNB banka”, „Nordea banka”, „Citadele banka”, „ABLV bank” un „Hipotēku banka” , bet arī pirmo reizi sacensību vēsturē laukumā dosies sieviešu vienības, lai sacenstos „Trīs pret trīs” formātā. Pirmās spēles tiks aizvadītas 3. martā Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē.

Latvijas Banku basketbola kauss (LBBK) ir viens no tradīcijām bagātākajiem sporta pasākumiem Latvijā, kura čempioni saņem īpašu metālā un akmenī kaltu ceļojošo trofeju. Gandrīz 20 kilogramus smagais kauss, kura autors ir savulaik „LainBankas” komandā spēlējušais mākslinieks Guntars Ošenieks, joprojām simbolizē iespēju sacensties basketbola laukumā ne tikai profesionāliem sportistiem, bet arī ierindas banku sfēras darbiniekiem. 20. reizi šis kauss banku basketbola čempioniem tiks pasniegts 27. aprīlī Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē notiekošajā fināldienā.

LBBK jubilejas turnīrā noticis nozīmīgs pavērsiens turnīra dalībnieku ziņā, jo šogad pirmo reizi notiks arī sieviešu komandas sacensības pašreiz tik populārajā basketbola formātā „Trīs pret trīs”. Debijas gadā izaicinājumu pieņēmušas pa divām komandām no „Swedbank” un „Citadele bankas”, kā arī sportiskās baņķieres no „DNB bankas” un „Nordea bankas”. 13. aprīlī notiks priekšsacīkstes, bet pirmās čempiones kļūs zināmas 27. aprīlī LBBK lielajā fināldienā.

No 3. marta līdz 21. aprīlim septiņas vīriešu komandas aizvadīs grupu turnīru, nosakot dalībniekus 27. aprīļa finālspēlēm – par 1., 3. un 5. vietu. Izšķirošās dienas ietvaros notiks arī Latvijas čempionvienības „VEF Rīga” trīspunktnieku konkurss.

LBBK turnīra labākie spēlētāji saņems balvas no modernajiem apģērbu un aksesuāru brendiem „Penelopes tauriņi” un „Betolli”, sporta preču tirdzniecības tīkla „Sport 2000” veikala „b.a.L.L.”, picērijas „Maxi Pizza”, pludmales volejbola halles „Beach Box”, kroga „Ar mani atkal runā kaijas”, bet labākās sieviešu komandas apdāvinās skaisto zeķu veikals „Madam Baron” un ziedu salons „Nardes zieds”. Kopā ar skaistumkopšanas salonu un frizētavu „Rudais mac” tiks noteikti mis un misters.

LBBK spēļu dienās, sākot no 10. marta, sacensību dalībniekus ciemos aicinās viesnīcā „Radisson Blu Hotel Latvija” esošais “KHL Sports Bar”, piedāvājot īpašus nosacījumus Čehijas Brenda “Bernard” produkcijas baudīšanai.

Otro reizi turnīra vēsturē sadarbībā ar firmu „Geka” taps īpašas medaļas LBBK logo veidolā. Medaļas saņems 2013. gada turnīra labākās trīs komandas gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.

LBBK vēsture aizsākās 1993. gadā, pirmo čempionu titulu izcīnot Vācijas-Latvijas bankas darbiniekiem. Kā „LainBankas” Izaicinājuma kausa izcīņa dzimušais turnīrs nu jau vairāk nekā desmit gadus notiek Latvijas Komercbanku asociācijas paspārnē. Ar LBBK dalībnieku un rezultātu palīdzību var izsekot līdz banku sistēmas attīstībai Latvijā, jo pirmo divu turnīru laureātu pulkā bija arī bēdīgi slavenā „Banka Baltija”, bet turpmākajos turnīros startējušas bankas, par kuru pastāvēšanu atmiņas saglabājuši tikai finansisti. 20 gadu laikā tikai vienu reizi – 1994. gada banku krīzes situācijā – turnīrs nenotika, bet kopš tā laika tradīcija tikusi saglabāta, neraugoties ne uz kādiem notikumiem finanšu sektorā.

LBBK 19 turnīros sešus čempionu titulus izcīnījusi „Swedbank”, kuras rēķinā arī savulaik „Vācijas-Latvijas bankas” un „Hansabankas” gūtie panākumi. Tieši „Swedbank” basketbolisti ir triumfējuši pēdējos trijos turnīros. Piecreiz turnīrā uzvarējuši „Parex bankas” basketbolisti. Četri čempionu tituli „SEB bankai” (iepriekš arī Latvijas Unibanka”), „LainBanka” uzvarējusi divreiz, bet pa reizei – „Falck Apsargs” un „Latvijas Krājbanka”. Ne vienu turnīru nav izlaidušas tieši „Swedbank” un „Parex bankas” vietu pārņēmušā „Citadele banka”. 18. reizi banku basketbola turnīrā piedalīsies „SEB banka” un „DNB banka”.

LBBK pagājušā gada finālā „Swedbank” ar 48:40 pārspēja „SEB banku”. Uzvarētājiem Madars Vārna guva 12 punktus, saņemot arī vērtīgākā spēlētāja balvu. Zaudētājiem ar 15 punktiem izcēlās Didzis Freivalds. Spēlē par trešo vietu „DNB banka” ar 61:49 uzvarēja „Nordea banku”, pirmo reizi iekļūstot laureātu trijniekā. Piekto vietu ieņēma „Citadele banka”, bet sesto pozīciju – „ABLV bank”. „VEF Rīga” konkursā uzvarēja Mikus Freimanis („Nordea banka”), bet „Krown” snaiperu konkursā labākais bija viņa komandas biedrs Mārtiņš Zābers.

Izmantotie resursi:
Latvijas Komercbanku Asociācija - Basketbola...

     [+] [-]

, 2013-02-28 12:39, pirms 6 gadiem
Blūmbergs no Swedbank izvilks atkal titulu.

     [+] [-]

, 2013-02-28 13:30, pirms 6 gadiem
DNB - mani īkšķi par jums!