Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 0

Miris viens no Latvijas izcilākajiem bobsleja kamanu konstruktoriem Arvīds Miezis

Ints Megnis
Ints Megnis

Miris viens no Latvijas izcilākajiem bobsleja kamanu konstruktoriem Arvīds Miezis
Arvīds Miezis. Foto: Dmitrijs Suļžics, F64

Pagājušajā nedēļā aizsaulē devies viens no Latvijas izcilākajiem bobsleja kamanu konstruktoriem Arvīds Miezis, kura kamanas guvušas gan medaļu olimpiskajās spēlēs, gan pasaules čempionātos, gan Eiropas čempiona titulu.

Miezis bobsleja kamanu būvēšanā un dizainēšanā strādāja no 1983. līdz pat 2014. gadam. Ar Mieža konstruētajām četrinieku kamanām Jāņa Ķipura komanda ieguva bronzas medaļas Kalgari ziemas olimpiskajās spēlēs. Tāpat Mieža četrinieka bobā Eiropas čempiona titulu ieguvis Sandis Prūsis, divniekos savulaik pirmā medaļa pasaules čempionātu mērogā Zintim Ekmanim, bet sestā vieta Jāņa Miņina divniekam Turīnas ziemas olimpiskajās spēlēs.

“Arvīds ir Latvijas bobsleja leģenda ar lielo burtu,” tā savulaik aprakstam par Arvīdu Miezi “Talsu Vēstīs” konstruktoru raksturojis tagadējais izlases galvenais treneris Prūsis.

Miezis dzimis 1935. gada 25. augustā, bet aizsaulē pagājušajā nedēļā devās dažas dienas pirms 84. dzimšanas dienas - 21. augustā. Pasaulē viņš nācis Baškīrijā, netālu no Ufas, kur agrāk atradās latviešu kolonija. Viņa vectēvs uz Baškīriju aizbrauca 19. gadsimta beigās.

Vēlāk atgriezies Latvijā, Arvīds Miezis strādāja RAF autorūpnīcā par inženieri izgatavotāju un tieši viņš izstrādāja labi pazīstamā RAF mikroautobusa dizainu. 1983. gadā Latvijas bobsleja aizsācējs Rolands Upatnieks uzaicināja Miezi uz bobsleju, lai piedalītos bobsleja kamanu izstrādāšanā un šim darbam Arvīds nodevās vairāk nekā 30 gadus. Bobus konstruējis gan Polimēru un mehānikas institūtā, gan Laucienes darbnīcā, vēlāk pārcēlies uz dzīvi Talsos.

Atvadīšanās no Arvīda Mieža notiks pirmdien 26. augustā pulksten 12.00 Talsu Liepu kapličā.

2017. gada saruna ar Arvīdu Miezi

Izmantotie resursi:
Mūžībā aizgājis izcilais bobsleja kamanu...