Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Broka: "Apgalvojumi, ka draudzējos ar Krieviju, ir ārprāta murgi"

Ints Megnis
Ints Megnis

Broka: "Apgalvojumi, ka draudzējos ar Krieviju, ir ārprāta murgi"
Baiba Broka
Foto: Kaspars Krafts/f64

Latvijas politiķe Baiba Broka sarunā ar Sportacentrs.com apgalvojumus, ka viņu Starptautiskās Biatlona federācijas (IBU) prezidentes amatam lobē Krievija, sauc par "ārprāta murgiem" un pauž nožēlu, ka viņas konkurents uz amatu strādā ar tik netīrām metodēm.

Pagājušās nedēļas beigās portāls "insidethegames", neminot konkrētus informācijas avotus, izteica apgalvojumu, ka dopinga skandālos ierautā Krievija lobē Broku. Arī otrs prezidenta amata kandidāts zviedrs Ūle Dālins intervijā teica, ka dzirdējis šādu informāciju, bet atteicās to sīkāk komentēt.

"Pilnīgs ārprāta murgs. Cilvēks, kurš to izdomājis, nedraudzējas ar galvu," Brokas pirmā reakcija par šo apgalvojumu bija emocionāla. "Mans zviedru kolēģis ir cienījams kungs gados, bet zemiski un skumīgi, ka viņš izvēlas šādas metodes."

Septembra sākumā Horvātijā notiks IBU kongress, kurā pēc vairāk nekā 25 gadu darba amatu atstās ilggadējais organizācijas vadītājs Annešs Besebergs no Norvēģijas. Jūnijā tika paziņots, ka amatam pieteicies Zviedrijas Biatlona federācijas prezidents Dālins, kā arī Latvijas Biatlona federācijas prezidente un Rīgas domes deputāte Broka, kura tika nosaukta par ļoti negaidītu kandidāti.

Broka atgādināja, ka Dālins arī šobrīd ir IBU valdē, līdz ar to latviete uzskata, ka viņš nav piemērots pretendents uz prezidenta amatu, jo pēdējos gados nav darījis pietiekami, lai uzlabotu federācijas darbu. "Zviedrijas kandidāts par savu kandidēšanu paziņoja pirms manis, bet joprojām neesam saņēmuši informāciju par viņa mērķiem un programmu, kamēr es lēmumu pieņēmumu pēdējā brīdī, jo uzskatīju, ka viņš nav piemērots kandidāts. Viņš jau šobrīd atrodas valdē. Iepriekšējos četros gados ļoti daudz kas nav ņemts vērā, uzskatu, ka esošās valdes loceklis neatbilst tam, lai būtu pārmaiņu līderis. Pārrunājot ar citām valstīm, pieņēmām lēmumu, ka es kandidēšu, lai būtu alternatīva ar konkrētu piedāvājumu un programmu. Jau jūlija sākumā visiem biedriem izsūtīju savu pirmo programmu, bet vēlāk to izveidoju vēl detalizētāku. Esmu saņēmusi daudz ieteikumu, ko nepieciešams uzlabot. To nevaru teikt par Zviedrijas kolēģi. Zviedrijai ir lieli līdzekļi un tā izvēlas citas metodes, kas man nav pieņemas. Nav jāmeklē katra kandidāta personīgie trūkumi, bet jāskatās, ko viņš var paveikt."

Šā gada aprīlī biatlona pasauli pāršalca ziņas par iespējamu korupcijas skandālu, dēļ kura IBU prezidenta amatu pameta norvēģis Annešs Besebergs, kā arī ģenerālsekretāre Nikole Rēša. Austrijas policija veica kratīšanu IBU mītnē, un par iemeslu tam tika nosaukta korupcija dopinga skandāla sakarā. Pēc ziņu aģentūras AFP pieejamās informācijas Besebergs, iespējams, sadarbojās ar Krievijas amatpersonām, lai slēptu 65 dopinga gadījumus un aizstāvētu Krievijas sportistu intereses. Viņš tiek turēts aizdomās par 300 000 ASV dolāru (243 000 eiro) lielu kukuļa ņemšanu.

"Krievijas sporta sabiedrībai jāatjauno antidopinga aģentūra, tai jāatbilst visām prasībām, kuras ievēro citas valstis. Šajā ziņā nedrīkst būt kompromisi. Pēdējā pusgada laikā esmu IBU izstrādājusi vairākus dokumentus, kas septembra kongresā tiks apstiprināti - organizācijas ētikas kodeksu, kā arī trauksmes cēlāju politiku, kuras ietvaros varēs veikt anonīmus ziņojumus. Četrus gadus strādājot, redzu, ka biatlona savienība ir tālu atpalikusi labā pārvaldībā," pauda Broka, uzsverot, ka Krievija šobrīd arī neatbilst nekādām prasībām, lai rīkotu starptautiskas sacensības.

"Es pašlaik netirgojos, nesolu neko, kas man nepieder. Savukārt viņš, cik esmu dzirdējusi, jau piesola dažādus labumus gadījumā, ja tiks ievēlēts. Tas ir nekorekti. Esmu izstrādājusi programmu, aicinājusi par to sniegt komentārus un redzu, ka interese ir. Ja tās ir vēlēšanas, nevar būt tikai viens kandidāts. Es nāku ar kā cita paaudzi, ar citu skatījumu," uzsver latviete. "IBU jāatjauno starptautiskā reputācija, nepieciešama strikta un neatkarīga dopinga kontroles sistēma, kas radīs uzticamību. Amats nav pašmērķis."

Brokai ir liela pieredze dažādos amatos un viņa arī uz dažādiem posteņiem pretendējusi. "Katrā šādā procesā ir savi plusi un mīnusi. Izgaismojas cilvēku patiesā daba, tomēr tas nav tikai sliktajā virzienā, jo daudzi tevi patiesi iedvesmo. Šī ir ļoti laba pieredze, tagad tikai atliek gaidīt rezultātu. Mani gan ārkārtīgi apbēdinājis veids un forma, kā otrs konkurents cīnās. Tas ir vīrieša necienīgi. Turklāt jāpiebilst, ka Krievijas Biatlona federācijas jauno vadību, kas nomainījās maijā, vēl neesmu satikusi un redzējusi. Par kādu lobiju vispār varam runāt?"

Vēlēšanas gaidāmas 7. septembrī Horvātijā.

1 2 39 komentāri
Slēpts komentārs: Gatis

  +4 [+] [-]

, 2018-08-21 15:18, pirms 9 mēnešiem
Ar Ņilu gan draudzējas: https://www.facebook.com/NilsUsakov...

  +1 [+] [-]

, 2018-08-21 15:19, pirms 9 mēnešiem
Gatis rakstīja: izskatās, ka ārprāta murgi ir pati Nacionālā apvienība...
pirmsākumos bija doma balsot par "visu Latvijai"...
... bet tad, kad apvienojās ar LNNK, tapa skaidrs, ka tas ir tikai biznesa projekts... LNNK bija pērkamāki par visiem pērkamajiem...
tā, ka Saskaņa vienā maisā ar nacionālo apvienību... bļaustās tikai domes sēdēs un Saeimas sēdēs... pēc sēdēm pārdodas visiem par lētu naudu....
Ko esi nopircis foršu?

  +4 [+] [-]

, 2018-08-21 15:21, pirms 9 mēnešiem
Politiķi jau paši vairs nezin,kad viņi runā taisnību,kad melo un pārsvarā jau melo.

  -2 [+] [-]

, 2018-08-21 15:25, pirms 9 mēnešiem
aizermans rakstīja: Ko esi nopircis foršu?
nu tak Tevi...
es jau pirmīt rakstīju... ka par lētu naudu...

  -4 [+] [-]

, 2018-08-21 15:36, pirms 9 mēnešiem
Paga, zviedrs bija IBU valdē. Kur bija Broka, kāds viņai sakars ar biatlonu? Ko viņa ir darījusi Latvijas, vai vēl labāk, pasaules biatlona scēnas labā?

  -4 [+] [-]

, 2018-08-21 15:58, pirms 9 mēnešiem
Lai gan protams ir daļa elektoriāta kas uzķeras uz NA nacionālo interešu retoriku, domāju ka lielākā daļa tomēr saprot ka 'latviskas nācijas interešu aizstāvība' ir tikai izkārtne kārtējai korumpētajai naudas rausēju kliķei. Vienīgais kas viņus interesē ir personīgo ambīciju un savu bankas kontu piepildīšana, pirmkārt jau caur saviem lielākajiem lobijiem, ātriem kredītiem un maksātnespējas administratoru mafiju.

Ja šī pilnīgi nekvalificētā bāba kaut kā nonāks IBU galvgalī, tas būs automātisks pierādījums ka Krievijas nauda var paveikt visu. Nav absolūti nekādu objektīvu iemeslu lai viņu ievēlētu šajā amatā.

  -1 [+] [-]

, 2018-08-21 16:01, pirms 9 mēnešiem
asinsdesa rakstīja: Paga, zviedrs bija IBU valdē. Kur bija Broka, kāds viņai sakars ar biatlonu? Ko viņa ir darījusi Latvijas, vai vēl labāk, pasaules biatlona scēnas labā?
Neko. Nevajag arī aizmirst visu to jezgu ap valsts noslēpuma pielaides atņemšanu. Viņas saites ar Austrumu kaimiņzemi ir ļoti senas.

     [+] [-]

, 2018-08-21 16:07, pirms 9 mēnešiem
Gatis rakstīja: izskatās, ka ārprāta murgi ir pati Nacionālā apvienība...
pirmsākumos bija doma balsot par "visu Latvijai"...
... bet tad, kad apvienojās ar LNNK, tapa skaidrs, ka tas ir tikai biznesa projekts... LNNK bija pērkamāki par visiem pērkamajiem...
tā, ka Saskaņa vienā maisā ar nacionālo apvienību... bļaustās tikai domes sēdēs un Saeimas sēdēs... pēc sēdēm pārdodas visiem par lētu naudu....
O, laikam vienotības pakalpiņš esi. Atstāj savus sūdus citā forumā, piem., delfi, tur tādu analfabētu daudz. Lai nu ko, bet Broka ar Krieviju. Kādam deģenerātam jābūt, lai šito samurgotu!

 +11 [+] [-]

, 2018-08-21 16:10, pirms 9 mēnešiem
Papuass rakstīja: Ar Ņilu gan draudzējas: https://www.facebook.com/NilsUsakovs/photos/a.213321042032155/2014054731958768/?type=3&theater
Cik zinu Nila sieva ir Brokas draudzene, vēl pirms Nils bija ar viņu kopā, tad ko ,tagad saraut draudzību? Ko var murgot!!!!

     [+] [-]

, 2018-08-21 16:11, pirms 9 mēnešiem
Tieši tā, Visu Latvijai ir tikai izkārtnīte. Slēpjas aiz nacionālas idejas un tik bīda savas štelles ar pāris ķēdes vaukšķiem kā Iesalnieks, kas novērš uzmanību no shēmošanas, kas notiek partijas paspārnē. Pats smieklīgākais, ka tādi kā Iesalnieks tikai ņemas ap nac.ideju un Latvijas vēsturi, bet zināšanu ir 0 līmenī. Līdz ar to degradē pašo šo nacionālās valsts ideju divos veidos - ar savu darbību (maksātnespējas mafija utt.) un ar savu retoriku (tiražējot nepatiesības un puspatiesības).

  -3 [+] [-]

, 2018-08-21 16:22, pirms 9 mēnešiem
Man nav pieņemama ,ne šī dāma ne viņas partija Visu Nacismam . Taču viņas konkurents ir kungs ,kura vadītajā federācijā visi sportisti ir asmātiķi .Tas ka par Broku negatīvi izteicās Pihlers (cilvēks kuram ir darba attiecības ar vienu no kandidātiem ) arī nav korekti un ētiski

  -4 [+] [-]

, 2018-08-21 16:28, pirms 9 mēnešiem
Ulrihs rakstīja: Tieši tā, Visu Latvijai ir tikai izkārtnīte. Slēpjas aiz nacionālas idejas un tik bīda savas štelles ar pāris ķēdes vaukšķiem kā Iesalnieks, kas novērš uzmanību no shēmošanas, kas notiek partijas paspārnē. Pats smieklīgākais, ka tādi kā Iesalnieks tikai ņemas ap nac.ideju un Latvijas vēsturi, bet zināšanu ir 0 līmenī. Līdz ar to degradē pašo šo nacionālās valsts ideju divos veidos - ar savu darbību (maksātnespējas mafija utt.) un ar savu retoriku (tiražējot nepatiesības un puspatiesības).
Riebjas politiķi, kuri izmanto patriotismu un nac. idejas, lai tiktu pie ruļļiem. Tas ir pats vieglākais veids - nekas nav jādara, tikai pēc iespējas aktīvāk jāvicina karogs un jāvalkā prievīte. Tad jau labāk par liberastiem.

  +6 [+] [-]

, 2018-08-21 16:28, pirms 9 mēnešiem
KPV LV elektorāts komentāros izpaužas "во всей красе".

  +1 [+] [-]

, 2018-08-21 16:31, pirms 9 mēnešiem
vēl pasaki, ka ar nilu nedraudzējies

  +2 [+] [-]

, 2018-08-21 16:34, pirms 9 mēnešiem
Edison rakstīja: Cik zinu Nila sieva ir Brokas draudzene, vēl pirms Nils bija ar viņu kopā, tad ko ,tagad saraut draudzību? Ko var murgot!!!!
Kā to ņem... Ja tavs draugs pārkāpis principiem, kuru aizstāvis tu esi, saraut draudzību ir normāli. Piemēram, ja tu esi bijis izsūtīts uz Sibīriju, bet tavs draugs tikmēr apprecējies ar Čekas priekšnieku, saraut draudzību ir visnotaļ normāli. Nesaku, ka šis ir tas gadījums, bet ja tu sevi uzskati par karstu nacionālisti, kamēr tavs draugs sapinies ar cilvēku, kurš balsojis par divvalodību... kaut kā nav lāgā.

     [+] [-]

, 2018-08-21 16:36, pirms 9 mēnešiem
Broka saka, ka viņas konkurents nav piemērots kandidāts IBU prezidenta amatam, bet cik piemērota ir viņa pati? Ko viņa ir izdarījusi Latvijas biatlona labā kopš 2014.gada jūnija, kad viņu ievēlēja par Latvijas Biatlona federācijas prezidenti? Mums ir tikai 2 augsta līmeņa biatlonisti - Rastorgujevs un Bendika, un tuvākā nākotne arī neizskatās diezko cerīga. Padomājot no otras puses, varbūt būtu labi tikt vaļā no Brokas. Atbrīvotos vieta kādam šī sporta veida entuziastam.

  +1 [+] [-]

, 2018-08-21 16:45, pirms 9 mēnešiem
pikolo rakstīja: vēl pasaki, ka ar nilu nedraudzējies
Un? Man arī ir vairāki labi draugi krievvalodīgie, tas nenozīmē, ka jebkādā veidā atbalstu Krievijas politiku vai valsti kā tādu. Šie "argumenti," ko Brokas noracēji min, ir vienkārši smieklīgi.

     [+] [-]

, 2018-08-21 16:48, pirms 9 mēnešiem
biskaps rakstīja: KPV LV elektorāts komentāros izpaužas "во всей красе".
Kāds sakars ar šo Šlesera projektu?

     [+] [-]

, 2018-08-21 16:49, pirms 9 mēnešiem
Zviedriem tak jāpiesedz sava Beseberga sastrādātais,tapēc tagad gaž samazgas pār konkurentiem.Turklāt pašu izlase 70-80% sēž uz astmas preperātiem

  +4 [+] [-]

, 2018-08-21 16:58, pirms 9 mēnešiem
...un Ušakovu ar nepazīst, Rīgas brīvostas valdē SC par skaitām acīm iecēla! MELE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     [+] [-]

, 2018-08-21 17:25, pirms 9 mēnešiem
Edison rakstīja: O, laikam vienotības pakalpiņš esi. Atstāj savus sūdus citā forumā, piem., delfi, tur tādu analfabētu daudz. Lai nu ko, bet Broka ar Krieviju. Kādam deģenerātam jābūt, lai šito samurgotu!
Vienigais analfabēts te varetu būt tu...
Ja kāda viedoklis nav tāds kā tavs, viņš uzreiz ir analfabēts?
Tu jau mierīgi vari balsot par Saskaņu, ZZS... nav iebildumu...
Par tavu piederību Saskanas klanam varētu liecināt arī tava bilde profilā...

  +3 [+] [-]

, 2018-08-21 17:43, pirms 9 mēnešiem
balts rakstīja: ...un Ušakovu ar nepazīst, Rīgas brīvostas valdē SC par skaitām acīm iecēla! MELE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nuuu, kā redzams tajā tvitera bildē, ne tikai acis viņai skaistas...

Bet būtu interesanti uzzināt, vai šī aizstāvības intervija ir Sporta centra iniciatīva vai arī bija zvans no Brokas. Jo tuvojas taču vēlēšanas un var pazaudēt tās dažas balsis, kuras varētu nākt no biatlona faniem.

  +5 [+] [-]

, 2018-08-21 17:57, pirms 9 mēnešiem
kāpēc Baibai nedeva pieeju valsts noslēpumam?

  +6 [+] [-]

, 2018-08-21 18:07, pirms 9 mēnešiem
Pasaki, kas ir Tavi draugi, un es pateikšu, kas esi Tu pati. (c)

  +4 [+] [-]

, 2018-08-21 19:43, pirms 9 mēnešiem
Edison rakstīja: Cik zinu Nila sieva ir Brokas draudzene, vēl pirms Nils bija ar viņu kopā, tad ko ,tagad saraut draudzību? Ko var murgot!!!!
Nē, nevajag saraut draudzību! Brokai Jāstājas Ņila partijā! Loģika elementāra - Kāds Ņils, tāda arī sieva. Politisko uzskatu ziņā. Es, piemēram, nevaru iedomāties dzīvot kopā ar laulāto, kura, ietu teikt runas un liktu ziedus pie Pārdaugavas falla, vai nobalsotu par krievu val. kā valsts val. Līdzīgi attiecībā arī uz draudzību. Labākajā gadījumā Brokai nav nekādas politiskās pārliecības. Ir tikai intereses, intereses, intereses... Tāda tipa cilvēki nevienos laikos nepazūd. Arī pie komunistiem viņa būtu kādā augstā kompartijas amatā.

  +5 [+] [-]

, 2018-08-21 20:50, pirms 9 mēnešiem
Baibiņ, nodziedi un ieliec tīmeklī "Puķin Huilo !" un visas šaubas tiks kliedētas.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2018-08-21 21:04, pirms 9 mēnešiem
huters rakstīja: Baibiņ, nodziedi un ieliec tīmeklī "Puķin Huilo !" un visas šaubas tiks kliedētas.
Domā Dzintars var nodziedāt ?

  +3 [+] [-]

, 2018-08-21 21:08, pirms 9 mēnešiem
balts rakstīja: Domā Dzintars var nodziedāt ?
Ja nolaidīs duetā, balsošu par NA !

     [+] [-]

, 2018-08-21 21:59, pirms 9 mēnešiem
Atkārtoju jautājumu : kāds valūtas kurss 1 megnim?

  +4 [+] [-]

, 2018-08-22 00:47, pirms 9 mēnešiem
huters rakstīja: Baibiņ, nodziedi un ieliec tīmeklī "Puķin Huilo !" un visas šaubas tiks kliedētas.
kāpēc jādzied, ta visi tāpat zin, ka Puķin Huilo !

  +4 [+] [-]

, 2018-08-22 02:53, pirms 9 mēnešiem
ingaa rakstīja: kāpēc jādzied, ta visi tāpat zin, ka Puķin Huilo !
Jā, bet tauta nav pārliecināta vai Baibiņa nav Huilo sūkātāja...

  +1 [+] [-]

, 2018-08-22 11:13, pirms 9 mēnešiem
huters rakstīja: Jā, bet tauta nav pārliecināta vai Baibiņa nav Huilo sūkātāja...
Ir, ir...

     [+] [-]

, 2018-08-22 11:28, pirms 9 mēnešiem
huters rakstīja: Jā, bet tauta nav pārliecināta vai Baibiņa nav Huilo sūkātāja...
Daļa tautas saprot ka baibuks to tik dara kā sūkā kremlim....un labi saņem par to,kā jau vip klases prostitūta
1 2 39 komentāri