Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Saušs: "Viss, kas notika pirms trim gadiem, tagad atnesa rezultātu"

Jānis Celmiņš

Saušs: "Viss, kas notika pirms trim gadiem, tagad atnesa rezultātu"
Romāns Saušs. Foto: CEV

“Domāju, ka man prieks ir lielāks, nekā jebkuram citam. Es izlasē esmu visilgāk, arī Deniss Petrovs un Ingars Ivanovs pievienojās vēlāk,” sarunā ar portālu Sportacentrs.com pēc atgriešanās no Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra atzīst viens no pieredzējušākajiem Latvijas izlases volejbolistiem Romāns Saušs.

Jau vēstīts, ka Kipras galvaspilsētā Nikosijā Latvijas vīriešu volejbola izlase vakar pārspēja laukuma saimniekus un uzvarēja kvalifikācijas D grupā, izcīnot ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru, kur nav spēlēts kopš tālā 1995. gada.

Šodien mūsu vīri atgriezās mājās, kur pēc izkāpšanas no autobusa sarunu portālam Sportacentrs.com neatteica Romānam Saušam, kurš šovasar nosvinēja savu 31. dzimšanas dienu, un šis viņam bija jau sestais EČ kvalifikācijas cikls. “Vēlme bija liela! Šobrīd ir labi padarīta darba sajūta. Trenera maiņa, spēlēšana Sudraba līgā, tas viss, kas notika pirms trim gadiem, tagad atnesa rezultātu. Apakšgrupā nebija izteiktu pastarīšu un nebija arī tik izteiktu favorītu. Jā, Spānija it kā bija mūsu grupas spēcīgākā komanda, bet redz kā viņiem sanāca. Vairāk veiksmes, pārliecības un otrajā spēlē būtu apspēlējuši arī spāņus,” teic viens no Latvijas izlases līderiem Romāns Saušs.

“Arī slodzes bija lielas. Septiņiem spēlētājiem fiziski izturēt šāda formāta turnīru (6 spēles 8 dienās) bija ļoti grūti. Mums ir labi jaunie spēlētāji, kuri to arī apliecināja epizodēs, kad viņiem tika dotas iespējas. Viņiem noteikti ir jāiespēlē vairāk. Fiziski bija ļoti grūti, saskaitīju, ka trenējāmies un spēlējām 14 dienas pēc kārtas,” saka Saušs, vienlaikus gan piebilstot, ka arī komandas apkalpojošā personāla ziņā ir sperts solis uz priekšu. “Bez Toma Zvonkova es vispār nespēju iedomāties šo turnīru. Biju pie viņa regulārs klients. Priecē, ka spējam iet laikam līdzi. Klubos pie šādām lietām mēs esam pieraduši, labi, ka tagad arī izlasē ir līdzīgi,” piebilst volejbolists.

Vaicāts, kas jāizdara līdz finālturnīram, lai tur nospēlētu cienīgi, Saušs atbildi ilgi nemeklē: “Mums ir ļoti labs kolektīvs, tas jāmēģina saglabāt. Jau minēju, ka noteikti jāiespēlē jaunie spēlētāji, tas ļoti noderēs,” uzskata Saušs, kurš jau 10. septembrī dosies uz Somiju, kur spēlēs “VaLePa” vienībā. Viņa komandas biedrs būs somu leģendārais cēlājs Miko Esko.

Sauša pārstāvētā komanda spēlēs CEV Čempionu līgā un tur pirmā spēle paredzēta jau 23. septembrī.