Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Ko atkārtoti kandidēs uz IAAF prezidenta amatu

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Ko atkārtoti kandidēs uz IAAF prezidenta amatu
Sebastjans Ko. Foto: Reuters/Scanpix

LETA--DPA. Starptautiskās vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) prezidents Sebastjans Ko, kurš veicinājis ievērojamas izmaiņas organizācijā, izvirzīts prezidenta amatam uz vēl vienu četru gadu termiņu, ziņo vācu ziņu aģentūra DPA.

Pirms trešdienas vēlēšanām IAAF kongresā, kurš Dohā norisināsies divas dienas, Ko pozīcijas ir drošas. Pirmo četru gadu termiņu viņš pabeidzis ar izaicinājumiem Krievijas dopinga afēras un DĀR skrējējas Kāsteres Semenjas lietās.

Nākamajai četrgadei Ko atjauninājumu paketē ietilpst arī kārtējais kapitālais remonts Dimanta līgā un plānotā soļošanas distanču saīsināšana. Vieglatlētikas integritātes vienība (AIU), kas cīnās ar dopingu, ataino iekšējās pārmaiņas, bet mērķis ir panākt, lai IAAF padome 2023. gadā būtu pārstāvēta vienādā daudzumā gan ar vīriešiem, gan sievietēm.

Pirms četriem gadiem Ko četras pamattēzes bija "Izmanto pārmaiņas, nodrošinot labāku nākotni!", "Decentralizācija un iespēju nodrošināšana", "Komerciālās izaugsmes kāpināšana" un "Taisnīguma un uzticēšanās nodrošināšana visā, ko darām".

62 gadus vecais Ko pirms četriem gadiem nomainīja IAAF prezidenta amatā senegālieti Laminu Diaku, kurš šobrīd Francijā apsūdzēts par korupciju. Bez korupcijas arī Krievijas dopinga skandāls ir grāvis IAAF tēlu. tomēr IAAF ir saglabājusi stingru mugurkaulu, 2016. gadā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs no Krievijas atļaujot startēt vien tāllēcējai Darjai Kļišinai un Dohā pie starta pielaižot krievu sportistus vien kā neitrālos atlētus.

"Mūsu sportā mēs neslēdzam darījumus," teica Ko pagājušajā nedēļā raidsabiedrībai BBC. "Mums ir kritēriji, un man šī filozofija ir vienkārša un svarīga."

Nozīmīgas bija debates un pieņemtie lēmumi Semenjas lietā. "Svarīgi ir saglabāt sportu kā tādu, it īpaši sieviešu sportu. Tas man ir svarīgi," teica Ko. "Mana atbildība bija aizstāvēt divas klasifikācijas, un man ir sajūta, ka esam to izdarījuši."

Vēl viens zīmola izaicinājums būs pēc vairāk nekā 100 gadiem oktobrī paredzētā organizācijas nosaukuma maiņa no IAAF uz Pasaules vieglatlētiku līdzīgi, kā tas jau šobrīd ir, piemēram, Eiropā.

Ir bijusi arī kritika. 2015. gada nogalē Ko bija jābeidz veikt "Nike" vēstnieka pienākumi, kas ienesa vairāk nekā 100 tūkstošus ASV dolāru gadā.

Tāpat Ko bija tagad slēgtās IAAF ētikas komisijas izmeklēšanas pētījuma centrā par it kā maldinošu atbilžu sniegšanu uz britu parlamentārās komitejas jautājumiem, vai viņš zinājis par shēmām, kurās Krievijas atlēti ar pozitīvām dopinga provēm varēja atpirkties par naudu.

Ko ir bijušais vidējo distanču skrējējs un divkārtējs olimpiskais čempions 1500 metru distancē. Viņš bija galvenais 2012. gada olimpisko spēļu Londonā organizators, Konservatīvo partijas Lielbritānijas parlamenta deputāts no 1992. līdz 1997. gadam. 2000. gadā viņam uz mūžu piešķirts pēra tituls.

     [+] [-]

, 2019-09-25 00:24, pirms gada
Dopinga analīzes nav pārbaudītas pēc jaunajiem tehnosasniegumiem?