Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Testosterona līmeņa dēļ Semenja skries 3000m

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Testosterona līmeņa dēļ Semenja skries 3000m
Kastere Semenja. Foto: Running Magazine

Divkārtējā olimpiskā čempione Kastere Semenja (DĀR) vairs nedrīkst startēt ierastajā 800m distancē, to liedz tiesas spriedums. 30. jūnijā šī sportiste plāno skriet 3000 metrus Dimanta līgas posmā Jūdžinā, ASV.

Oregonas štatā ieplānotajā Dimanta līgas posmā piedalīsies arī 2012. un 2016. gada olimpiskā čempione Kastere Semenja, bet ne vairs 800 vai 1500 metros. Šoreiz startēs 3000m distancē, kur Semenjas labākais sasniegums ir 9:36.29 minūtes - tas nav pasaules līmeņa rezultāts, pērnā gada rezultātu rangā būtu vien 452. vieta.

Atgādinām, ka 8. maijā stājās spēkā jaunie IAAF noteikumi, kas nosaka, ka distancēs no 400 metriem līdz jūdzei [~1609m] skrējējas testosterona līmenim asinīs jābūt mazākam nekā pieciem nanomoliem uz litru, bet Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) noraidīja Semenjas apelāciju par šo lēmumu. CAS šos noteikumus nosauca par diskriminējošiem, taču atzina, ka tie nepieciešami, lai attiecīgajās disciplīnās "saglabātu sieviešu vieglatlētikas integritāti". Precīza informācija gan nav publiskota, bet Semenjas testosterona līmenis ir augstāks par noteikto līmeni. Atzīts, ka tas rada būtisku priekšrocību. Šī skrējēja izceļas vīrišķīgu izskatu, līdz ar to vairākkārt veikti dzimuma testi.

Kā jau ziņots, maija sākumā Kastere Semenja aizvadīja pēdējo skrējienu 800 metros. Sportiste neplāno lietot preparātus, lai samazinātu testosterona līmeni, kas ļautu skriet savā ierastajā distancē.

Izmantotie resursi:
bbc.com

     [+] [-]

, 2019-05-22 17:09, pirms pusgada
Interesanti, ko pasāks IAAF funkcionāri, ja notiek neticamais un Semenja izskrien pasaules klases rezultātu arī "trīnītī"? Piekabinās aizliegumam vēl vienu distanci? Ātrāk par pieminēto 9.36 Semenja puslīdz droši var skriet, pirms mēneša 5 km viņai bija 16.05.