Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Pusmaratonā uzvar ukrainis un lietuviete, Prokopčuka atgriežas ar ceturto vietu

Agris Suveizda

Pusmaratonā uzvar ukrainis un lietuviete, Prokopčuka atgriežas ar ceturto vietu
Jeļena Prokopčuka
Foto: Lattelecom

Ar ukraiņu skrējēja Oleksandra Matvijčuka un lietuvietes Mildas Vilčinskaites uzvaru noslēdzies "Lattelecom" Rīgas maratona pusmaratona distance.

Rīgas maratona izšķirošā diena sākās ar startu pusmaratonā un maratonā. Pa priekšu kopējai grupai skrēja vairāki maratonisti, kuri turēja ļoti augstu tempu un pusi distances veica nedaudz ātrāk nekā vīru pusmaratona uzvarētājs Oleksandrs Matvijčuks. 34 gadus vecais ukrainis 21 kilometru veica vienā stundā, piecās minūtēs un 14 sekundēs, bet otro vietu ar personīgo rekordu izcīnīja latvietis Jānis Višķers (1:06:12). Trešā vieta Dmitrijam Serjoginam (1:07:24).

Tikmēr dāmu konkurencē par pusmaratona uzvarētāju kļuva Milda Vilčinskaite no Lietuvas, kura distanci veica vienā stundā, 14 minūtēs un 38 sekundēs. Otrā bija Oleksandra Šafara, kura garāk pārstāvēja Baltkrieviju, bet nu skrien zem Ukrainas karoga. Viņas laiks: viena stunda, 16 minūtes un 11 sekundes. Trešo vietu izcīnīja Ilona Marhele, kura Šafarai piekāpās par 15 sekundēm, bet ceturtajā pozīcijā bija Jeļena Prokopčuka (1:19:41), kurai tas bija pirmais starts kopš Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm un dzemdībām.