Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Velvere: "Jaunais Latvijas rekords parāda, ka šis gads būs vēl labāks"

Ints Megnis
Ints Megnis

Velvere: "Jaunais Latvijas rekords parāda, ka šis gads būs vēl labāks"
Līga Velvere. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Skrējēja Līga Velvere šoreiz, labojot Latvijas rekordu 1000 metru distancē, jutusies daudz labāk nekā pirms gada, tāpēc ir pārliecināta, ka 2019. gads izdosies vēl labāks par pagājušo, sportiste uzsvēra intervijā Sportacentrs.com.

Pērn Velvere sacensībās "Kuldīgas Katrīnas kauss" par 1,15 sekundēm laboja Innai Poluškinai piederējušo valsts rekordu, bet sestdien viņa šo rezultātu uzlaboja vēl par 3,66 sekundēm. Jaunais Latvijas labākais rezultāts tagad ir divas minūtes un 42,30 sekundes.

"Šāds rezultāts man nebija pārsteigums. Labs sezonas sākums. Salīdzinot ar pērno gadu, bija daudz, daudz vieglāk, skrējiens bija daudz labāks. Jācenšas ar katru gadu uzlabot rezultātu, lai tas atbilstu pasaules līmenim un netiktu pārspēts vēl daudzus gadus," Velvere pauda apņēmību nākamgad šo tradīciju turpināt. Pēc Starptautiskās Vieglatlētikas savienības (IAAF) sniegtās informācijas Viktora Lāča audzēknes rezultāts ir ceturtais labākais pasaulē šogad. Sezonas rekordiste ir Aleksandra Guļajeva no Krievijas, kura skrējusi sešas sekundes ātrāk. "Mani rezultāti aug ar katru gadu. Tas ir galvenais rādītājs, ka treniņu programma darbojas, ka ļoti labi sadarbojos ar treneri."

"Ziemas sezonā galvenais starts ir marta sākumā gaidāmais Eiropas čempionāts. Pēc tam vasarā šis gads būs notikumiem ļoti, ļoti bagāts, gaidāmi svarīgi starti," Velvere saka, ka centīsies iet uz priekšu maziem solīšiem. "Galvenais starts, protams, ka būs pasaules čempionāts, bet olimpiskais normatīvs nekur neizpaliks - tas būs tikai starpsolītis pasaules čempionāta procesam. Pasaules čempionātā vajadzētu tikt tālāk par pusfinālu, bet dzīvosim, redzēsim. Mērķi sev jāizvirza visaugstākie, cerams, ka tos arī sasniegšu."

Atlase 2020. gada Tokijas olimpiskajām spēlēm sāksies 1. jūlijā un ilgs gadu, tomēr šoreiz veiktas ievērojamas izmaiņas sportistu atlasē - braucējus uz četrgades prestižāko sporta notikumu noteiks nevis pēc kvalifikācijas normatīviem, bet gan pasaules ranga.

"Tā kā atrodamies Kuldīgā, domājot par pagājušo gadu, šobrīd pirmais nāk prātā tieši Latvijas rekords 1000 metros - tas bija labs sākums pagājušajam gadam. Jaunais rekords parāda, ka tagad būs vēl labāks gads," pauž skrējēja, kura pēc ziemas sezonas cer aizbraukt uz nometni augstkalnē. "Liels paldies Saldus novadam, kas mani pagājušajā gadā ļoti atbalstīja. Tas dod iespēju trenēties un sasniegt rezultātus."

  +1 [+] [-]

, 2019-01-20 14:47, pirms 2 gadiem
Līga ir spītīgs un izturīgs cīnītājs. Prieks viņas rezultātu izaugsmi vērot.
Varbūt kļūdos, bet kaut kur vēl ir iekšējie resursi, ko atraisīt.