Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Velvere: "Gribēju aiziet garām, tādēļ visu skrējienu nācās aizvadīt pa otro celiņu"

Velvere: "Gribēju aiziet garām, tādēļ visu skrējienu nācās aizvadīt pa otro celiņu"
Līga Velvere
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Latvijas 800 metru skrējēja Līga Velvere pēc nesekmīgā starta priekšskrējienā un nekvalificēšanās pusfinālam atzina, ka vainas apstākļi meklējami gan fiziskajā spēkā, gan taktiskajā cīņā.

"Domāju, mani iegāza tas, ka īsti netiku garām tām meitenēm, kas skrēja pa priekšu. Pirmā meitene skrēja savā tempā, bet nākamās trīs viņai sekoja. Es gribēju aiziet garām, tādēļ visu skrējienu nācās aizvadīt pa otro celiņu, kas vienā aplī sanāk par septiņiem metriem vairāk nekā konkurentēm," skaidro Velvere. "Protams, vajadzēja tikt viņām garām un skriet aiz līderes, bet no malas to paveikt izskatās vieglāk nekā tas ir izdarāms patiesībā."

"Negribējās distances pirmajā daļā patērēt tik daudz spēka. Beigās visas tāpat sāka skriet pa otro celiņu, grūstoties un mēģinot tikt viena otrai garām," saka Līga. "Pie pēdējo 200 metru atzīmes visas sāka domāt, kura tagad skries pa priekšu. Līdz tam bija ātrs sākums, bet distances vidū visas sportistes pieskaņojās konkrētā skrējiena ātrumam. Pēdējos 200 metros visas sāka pārkārtoties, jo līkumā apdzīt neviena nevēlas. Jā. es gan mēģināju to darīt, taču neizdevās."

"Laika apstākļi mani neietekmēja. Man patīk karstums. Varbūt drīzāk ietekmēja tas, ka no rīta man diez ko nepatīk skriet. Visās komercsacensībās parasti skrējieni notiek vakaros. Bijām trenējušies no rīta, lai pielāgotos sacensību režīmam, taču tas ir mazliet citādāk. Bija jāsāk sildīties pusotru stundu pirms starta, tādēļ jāceļas bija agri. Es neapskaužu soļotāju Arni Rumbenieku."

"Vai drīzāk zaudēju cīņu fiziski vai taktiski? Es teiktu, ka gan viens, gan otrs. Taču jāatzīst, ka šī man bija pirmā reize, kad lielajos mačos skrēju 800 metrus stadionā. Daudziem varbūt šķiet, ka esmu jau pieredzējusi sportiste, taču tas drīzāk attiecināms uz 400 metru barjeroto distanci."

     [+] [-]

, 2018-08-07 14:26, pirms 2 gadiem
Skriešanā ļoti daudzi zaudējumi ir izskaidrojami ar īsti netikšanu garām tiem, kas tev skrien pa priekšu. Patiesībā ir tikai viens cits veids, kā zaudēt, - palaižot priekšā tos, kas skrien tev aiz muguras. Ja tādu nav, atliek tikai pirmais variants.

  +2 [+] [-]

, 2018-08-07 16:14, pirms 2 gadiem
Izskatās, ka galvenokārt fiziski nebija gatava skriet, ja jau saka, ka sākums licies ātrs. Pirmais aplis bija pa 1.02, kas nav pārāk ātri.
Un arī takstiski bija kļūdas. Priekšpēdējā taisnē vēl skrēja mierīgi, bet līkumā pēkšņi mēģināja apdzīt konkurentes. To jau vajadzēja darīt pirms tam taisnē.

  +5 [+] [-]

, 2018-08-07 17:40, pirms 2 gadiem
Meitene pirmo gadu skrien 800m, ir vēl ko mācīties un kur tiekties, lai veicas! To ka viņa var skriet ļoti ātri neviens vairs neapšauba, tagad tik praksīti.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2018-08-07 19:34, pirms 2 gadiem
DrFreeman rakstīja: Meitene pirmo gadu skrien 800m, ir vēl ko mācīties un kur tiekties, lai veicas! To ka viņa var skriet ļoti ātri neviens vairs neapšauba, tagad tik praksīti.

Atverot viņas statistiku var redzēt, ka vismaz 47 reizes ir skriets 800m un pirmā reize jau pirms 14 gadiem. 800m ir regulāri skrieti jau pēdējos piecus gadus.

     [+] [-]

, 2018-08-07 20:20, pirms 2 gadiem
DrFreeman rakstīja: Meitene pirmo gadu skrien 800m, ir vēl ko mācīties un kur tiekties, lai veicas! To ka viņa var skriet ļoti ātri neviens vairs neapšauba, tagad tik praksīti.
Viss jau ir ok un pareiz Tu runā, bet meitenei jau 28 gadi un cik ilgi tad praksēsies?

  +1 [+] [-]

, 2018-08-07 20:36, pirms 2 gadiem
Jāatgriežas pie barjerām, tur nevajag apdzīt, nevajag taktiku, tad var redzēt,cik īsti iekšā- 800m nav priekš latviešiem, to jau puiši n-tās reizes nodemonstrējuši, neizmantojot savu potenciālu un vienmēr vainojot taktiskās kļūdas

  +1 [+] [-]

, 2018-08-07 20:50, pirms 2 gadiem
nekas, tieši 800m ļoti liela nozīme tieši pieredzei un spējai taktiski ātri pieņemt pareizus lēmumus - tas tagad krājas.

     [+] [-]

, 2018-08-07 21:12, pirms 2 gadiem
Mazāk plikai pa Kluba žurnāliem vajag zīmēties! Un 28gadu vecumā nav ko par mācīšanos pļāpāt, 2min. steidzami jāizmaina.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja