Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Rumbenieks nosoļo Smolonski Latvijas čempionātā, Pastare atkal uzvar bez nopietnas konkurences

Ints Megnis
Ints Megnis

Rumbenieks nosoļo Smolonski Latvijas čempionātā, Pastare atkal uzvar bez nopietnas konkurences
Ruslans Smolonskis (no kreisās), Arnis Rumbenieks un Normunds Ivzāns uz Latvijas čempionāta goda pjedestāla. Foto no A. Rumbenieka Facebook profila

Latvijas čempionātā soļošanā 20 000 metru distancē sestdien Ventspilī uzvaras izcīnīja Arnis Rumbenieks un Agnese Pastare.

Vīriem par zeltu cīnījās Rumbenieks un Ruslans Smolonskis. Vēl tikai pirms divām nedēļām viņi abi Lietuvā notikušajās Eiropas kausa sacensībās izpildīja pasaules čempionāta normatīvu 50 kilometru distancē, toreiz finišējot pusotras minūtes robežās. Arī šoreiz, kad stadionā bija jāsoļo par 30 kilometriem īsāka distance, cīņa bija pietiekami sīva. Par Latvijas čempionu kļuva Rumbenieks, kurš finišu sasniedza pēc stundas, 25 minūtēm un 19,1 sekundes, bet Smolonskis viņam piekāpās par 25 sekundēm.

Savukārt bronzas godalgu četru dalībnieku vidū izcīnīja Normunds Ivzāns, kurš čempionam zaudēja četras ar pusi minūtes. Ivzāna rezultāts 1.29:48.1 ir jauns Latvijas rekords sportistiem, kas vecāki par 45 gadiem, par vairāk nekā pusotru minūti pārspējot 1959. gadā sasniegto Ādolfa Liepaskalna rezultātu. Tieši Ivzāns nesenajās Eiropas kausa sacensībās bija labākais no Latvijas 20 kilometru distancē.

Dāmām Pastare finišu sasniedza pēc stundas, 52 minūtēm un 23,9 sekundēm, otru sacensību dalībnieci Modru Ignati apsteidzot par desmit minūtēm. Pastarei karjerā izcīnītajās Latvijas čempionāta zelta medaļās jau tuvojas trīsdesmitajai.

     [+] [-]

, 2019-06-02 11:22, pirms pusgada
Normundam Ivzānam rezultāts 1:29:48.1 ir jauns Latvijas rekords 45+ vecuma grupā!
Leģendārā Ādolfa Liepaskalna 1959. gadā sasniegto rekordu (1:31:25) pārspēja par vairāk kā pusminūti