Marcinkeviča zaudē ITF kvalifikācijas finālā, tomēr tiek pamatturnīrā

Marcinkeviča zaudē ITF kvalifikācijas finālā, tomēr tiek pamatturnīrā

Diāna Marcinkeviča
Foto: Ralf Reinecke

3:6, 3:6

Diāna Marcinkeviča - Vera Lapko

Latvijas sieviešu tenisa trešā rakete Diāna Marcinkeviča nespēja kvalificēties Kruasī-Bobūras ITF 60 000 pamatturnīram, piedzīvojot neveiksmi kvalifikācijas 3. kārtā jeb finālā, tomēr vēlāk pamatsacensībās iekļuva kā laimīgā zaudētāja.

Ranga 295. vietā esošā Diāna Marcinkeviča Francijā, kur mači notiek uz "hard" seguma telpās, pirmajā mačā ar 6:4, 6:3 pieveica Itālijas tenisisti Kristianu Ferando (#342), bet otrajā cīņā ar 6:3, 4:6, 6:2 apspēlēja Francijas sportisti Klotildi de Bernardi (#917).

Kvalifikācijas finālā Diānai bija jāsacenšas ar rangā augstāk esošu spēlētāju, kuru uzveikt neizdevās. Marcinkeviča ar 3:6, 3:6 piekāpās 18 gadus vecajai Baltkrievijas tenisistei Verai Lapko (#270), kura ir 2016. gada "Australian Open" junioru čempione. Marcinkeviča viņai zaudējusi abus mačus, pirmais bija pērn ITF kvalifikācijā Ungārijā, toreiz izstājoties 1. setā pie rezultāta 1:5.

Ar tikšanu līdz kvalifikācijas 3. kārtai Marcinkeviča nopelnīja trīs reitinga punktus. Tā kā viņa zaudēja kvalifikācijas pēdējā posmā, vēl pastāvēja iespēja pamatturnīrā tikt kā laimīgajai zaudētājai. Tā arī notika. Diāna 1. kārtā tiksies ar kvalifikāciju izgājušo čehieti Marketu Vondroušovu (#239). Dubultspēļu turnīrā Diāna spēlēs ar Lielbritānijas tenisisti Loru Robsoni.

Anastasija Homutova zaudēja Hēraklejas ITF 15 000 turnīra (māls) kvalifikācijā, kur 1. kārtā ar 3:6, 6:3, 1:6 piekāpās Krievijas tenisistei Poļinai Avdžijanai (arī nav rangā). Homutova šogad zaudējusi visos septiņos ITF kvalifikācijas turnīros, tajos gūstot tikai vienu uzvaru. Sezonas vienīgais pamatturnīrs viņai bija marta vidū Solarino, kur ar "wild card" zaudējums ITF 15 000 turnīra 1. kārtā.

Tev jābūt autorizētam,