Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:346, Did:0, useCase: 0

Džokovičs, Federers un Nadals aicina vadošos tenisistus palīdzēt rangā zemāk esošajiem

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Džokovičs, Federers un Nadals aicina vadošos tenisistus palīdzēt rangā zemāk esošajiem
Novaks Džokovičs. Foto: EPA/Scanpix

ATP pasaules ranga līderis Novaks Džokovičs, viņa tuvākais sekotājs Rafaels Nadals un ceturtās vietas īpašnieks Rodžers Federers kopā aicinājuši citus pirmā simtnieka tenisistus finansiāli atbalstīt rangā zemāk esošos spēlētājus.

Novaks Džokovičs citiem tenisistiem izsūtījis vēstuli, kurā izklāsta plānu par rangā zemāk esošo spēlētāju atbalstīšanu finansiāli. Plāns paredz naudas iemaksāšanu kopējā kasē. Pirmais piecinieks dotu 30 tūkstošus dolāru, sestā līdz desmitā vieta – 20 tūkstošus, 11. līdz 20. vieta – 15 tūkstošus, 21. līdz 50. vieta – 10 tūkstošus, 51. līdz 100. vieta – piecus tūkstošus dolāru. Savukārt dubultspēļu pirmā divdesmitnieka spēlētāji katrs piešķirtu piecus tūkstošus.

Tāpat tiek plānots, ka piedalītos arī "Grand Slam" turnīri, katrs piešķirot pusmiljonu dolārus, un ATP, kas arī dotu identisku summu. Tādējādi kopējā savāktā summa sastādītu četrus līdz četrus ar pusi miljonus dolāru. Nauda tiktu izdalīta rangā zemāk esošiem spēlētājiem, kurus finansiālā dīkstāve ietekmē skarbāk. Proti, spēlētāji, kuri rangā ir starp 250. un 700. pozīciju, katrs saņemtu desmit tūkstošus dolāru.

Džokovičs arī paudis, ka viņš kopā ar Nadalu un Federeru vēlētos 50% no ATP sezonas fināla, ja tas notiks, balvu fonda novirzīt, lai palīdzētu citiem spēlētājiem. Gadījumā, ja sezonas fināls tomēr nenotiks, Džokovičs aicinājis visus spēlētājus padalīties arī 2021. gada "Australian Open" balvām, lai palīdzētu citiem tenisistiem.

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis pasaules rangā ieņem 162. vietu, savukārt Mārtiņš Podžus ir 448. pozīcijā.

Izmantotie resursi:
https://twitter.com/jon_wertheim

     [+] [-]

, 2020-04-19 18:30, pirms mēneša
Podžus dabūs tikpat cik visā karjera nopelnījis 😅