Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:6, Did:0, useCase: 0

Arī olimpiskajā tenisa turnīrā vairs nebūs piecu setu maču

Ints Megnis
Ints Megnis

Arī olimpiskajā tenisa turnīrā vairs nebūs piecu setu maču
Olimpiskie apļi. Foto: Paul Zimmer

Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) lēmusi nedaudz mainīt izspēles kārtību arī olimpisko spēļu sacensībās - vīriešu vienspēļu finālā uzvarētājs tiks noskaidrots mačā līdz diviem uzvarētiem setiem (ar taibreiku trešajā setā) nevis līdz trim.

Līdz ar to vīriešu vienspēļu turnīrā fināls tagad tiks spēlēts tāpat kā visi pārējie turnīra mači, kas arī ir līdz diviem uzvarētiem setiem ar taibreikiem.

Tāpat lemts, ka vīriešu un dubultspēļu sacensībās tagad trešais sets tiks spēlēts supertaibreika formātā. Šāds formāts jau tiek izmantots jauktajās dubultspēlēs.

Kā uzsver ITF, ar šādām izmaiņām tā cenšas izvairīties no pārslodzes spēlētājiem, kas piedalās trijās sacensībās - vienspēlēs, dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs. Izmaiņas stāsies spēkā no 2020. gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Pēdējo gadu laikā tenisā sistemātiski tiek samazināts maču ilgums. Tā 2017. gadā tika lemts Deivisa kausā atteikties no mačiem līdz trim uzvarētiem setiem, kamēr "Grand Slam" turnīri atsakās no bezgalīgiem piektajiem setiem, ieviešot taibreikus. Ja vēl nesen piektajā setā taibreiks bija tikai ASV atklātajā čempionātā, pašlaik tāds ir palicis tikai Francijas atklātajā čempionātā. "Australian Open" turnīrā šī gada sākumā pirmoreiz piektajā setā tika spēlēts taibreiks līdz desmit uzvarētiem punktiem, kamēr Vimbldonā taibreiks līdz septiņiem uzvarētiem punktiem piektajā setā pirmoreiz tiks spēlēts šovasar.

Izmantotie resursi:
https://www.itftennis.com/olympics/...