Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource373 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource373), Fid:1247, Did:0, useCase: 0

Sportacentrs.com TV šobrīd

Piektdiena, 19. jūlijs

03:30 Pārbaudes spēles volejbolā sievietēm: Latvija - Dānija
08:00 Shell Helix Igaunijas rallija apskats
09:00 UEFA Eiropas līga: RFS - Ļubļanas Olimpia

Video: Preiss trešo reizi centīsies šķērsot Baltijas jūru ar vējdēli 

Aigars Prūsis
Aigars Prūsis @Prusis
Godalgotais burātājs Jānis Preiss centīsies šķērsot Baltijas jūru ar vējdēli, veicot aptuveni 180 kilometru distanci no Liepājas līdz Gotlandes salas pilsētai Slitei. Nozīmīgais brauciens notiks no 2. līdz 9. septembrim, konkrētu dienu izvēloties pēc laika apstākļu atbilstības.

„Jau divas reizes Baltijas jūra nav vēlējusies man ļaut piepildīt šo sapni, taču tas ir tikai vairojis un nostiprinājis manu apņēmību. Tagad esmu gudrāks un ar lielāku pieredzi. Šoreiz pastiprināti pievērsīsim uzmanību prognozētajiem laika apstākļiem, lai neietu iepriekšējo mēģinājumu pēdās, kad uz to nedaudz pievērām acis,” sacīja apņēmības pilnais burātājs.

Liepājnieku J. Preisu visus šos gadus un mēģinājumus šķērsot Preiss trešo reizi centīsies šķērsot Baltijas jūru ar vējdēli Baltijas jūru atbalstījusi arī Liepājas pašvaldība. „Ļoti ceru, ka trešā reize būs veiksmīga un Jānis Preiss šķērsos Baltijas jūru un pierādīs, ka iespējams piepildīt savus mērķus, motivējot arī citus, ka visas ieceres un virsotnes ir iespējams sasniegt,” izcilajam burātājam vēlēja Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš.

Par liepājnieka braucienu tiks uzņemta arī dokumentāla filma „Sasniegsim augstākās virsotnes”. „Dokumentālās filmās svarīgs ir galvenais varonis, kurš vēlas un grib sasniegt savu mērķi. Jānis pie tā stingri turas un jau trešo reizi centīsies šķērsot Baltijas jūru, ” par iecerēto filmu sacīja „Platformafilm” producents Andrejs Ēķis.

Šī būs garākā distance, ko Preiss jebkad ir mēģinājis veikt atklātā jūrā. Ņemot vērā viļņus, kas vējdēli nedaudz novirzīs no kursa, tiek rēķināts, ka J. Preisam kopā būs jāveic aptuveni 180 – 200 kilometru distance.

Nesenāko no mēģinājumiem Jānis izpildīja 2010. gada augustā, kad izdevās pieveikt 2/3 no iecerētās distances. Toreiz, vējam pastiprinoties līdz 25 m/s un viļņiem sasniedzot 5 metru augstumu, drošības apsvērumu dēļ brauciens tika pārtraukts.
Vērtējums:

     [+] [-]

, 2013-08-29 23:39, pirms 6 gadiem
Turi buru