Krūze - trīskārtējs Eiropas čempions pauerliftingā

Krūze - trīskārtējs Eiropas čempions pauerliftingā

Mārtiņš Krūze
Foto: EPF

Svarcelšana 2017

Valmierietis Mārtiņš Krūze ir kļuvis par trīskārtēju Eiropas čempionu klasiskajā spēka trīscīņā svara kategorijā virs 120 kg.

Jau pirms došanās uz Eiropas čempionātu, kas notika Dānijā, Latvijas izlases treneris Jurijs Ivaņušins, kuram ir vairāk nekā 20 gadus ilga trenera un starptautisko sacensību pieredze, atzina, ka Mārtiņš dodas tikai un vienīgi cīnīties par 1. vietu. Un atlēts to svētdien, 19.martā, arī pierādīja, kaut gan viņam bija liels konkurents – igaunis Sīms Rasts.

Krūze savā spēcīgākajā vingrinājumā – pietupienos – pievarēja 390kg, tuvāko sekotāju apsteidzot par 55kg. Jāatgādina, ka Krūzem pieder pērn pasaules čempionātā uzstādītais Eiropas rekords pietupienos – 400kg. Uzvarai summā ar 955kg atlēts pievienoja 222,5kg spiešanā un 342,5kg vilkmē.

Krūze pērn tika atzīts par Eiropas gada sportistu spēka trīscīņā. Mārtiņš ir arī vairākkārtējs pasaules čempionātu medaļnieks.

Savukārt aizkrauklietis Aleksandrs Grigorjevs svara kategorijā līdz 120 kg izcīnīja 6. vietu, lai gan pirms čempionāta treneris Jurijs Ivaņušins atzina, ka atlēts ir spējīgs cīnīties par krietnu augstāku vietu. Grigorjevs kopsummā pievarēja 800 kg. Pietupienos – 305kg, spiešanā – 195kg, vilkmē – 300kg.

Informāciju sagatavoja:
Inita Savicka
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Pauerliftinga federācija

     [+] [-]

, 2017-03-21 03:52, pirms gada
Apsveicu,kad seeeeen kopā trenējāmies tam nekad nenoticētu. Apsveicu

     [+] [-]

, 2017-03-21 03:53, pirms gada
PS Andrejs vēl trenē?

     [+] [-]

, 2017-03-21 07:51, pirms gada
Kāds zinātājs kaut ko vairāk māk teikt par šī čempionāta prestižu/konkurenci?

     [+] [-]

, 2017-03-21 08:14, pirms gada
tommy90 rakstīja: Kāds zinātājs kaut ko vairāk māk teikt par šī čempionāta prestižu/konkurenci?
IPF rīkotie čempionāti ir vienīgie oficiāli atzītie spēka trīscīņas turnīri, jo tieši IPF ir vienīgā oficiāli atzītā (no SOK un citu organizāciju puses) federācija.

Konkurence - tā ir pietiekoši liela, tajā pašā laikā ļoti daudzi pasaules vadošie un populārākie sportisti IPF sacensībās nepiedalās, jo nevēlas iziet dopinga kontroli.

     [+] [-]

, 2017-03-21 08:44, pirms gada
Tonna rakstīja: Konkurence - tā ir pietiekoši liela, tajā pašā laikā ļoti daudzi pasaules vadošie un populārākie sportisti IPF sacensībās nepiedalās, jo nevēlas iziet dopinga kontroli.
Tad jau tie vadošie un populārie nemaz īsti vadošie nav.

     [+] [-]

, 2017-03-21 08:55, pirms gada
AllBlacks rakstīja: Tad jau tie vadošie un populārie nemaz īsti vadošie nav.
Ja kāds sportists izvelk 500 kg vai ar šādu pašu svaru pietupjas, bet neviens cits līdz tam to nav darījis, tad viņš ir vadošais vai nē?

     [+] [-]

, 2017-03-21 15:26, pirms gada
Nu izstāsti tad arī par kombinzoniem,kuri wpc noteikti pieliek daaaaaudz kilo!
Nu un visās citās federācijās dop kontrole neeksistē,iztīrīti un bez ekipa vēl liels jautājums cik tie 500nieki taisītu iekš ipf.
Nu un ipf ir vienīgais ceļš uz Olimpiādi,valsts prēmijām ut

     [+] [-]

, 2017-03-21 15:56, pirms gada
sportists-amatieris rakstīja: Nu izstāsti tad arī par kombinzoniem,kuri wpc noteikti pieliek daaaaaudz kilo!
Nu un visās citās federācijās dop kontrole neeksistē,iztīrīti un bez ekipa vēl liels jautājums cik tie 500nieki taisītu iekš ipf.
Nu un ipf ir vienīgais ceļš uz Olimpiādi,valsts prēmijām ut
Kādā sakarā runā par ekipējuma liftingu? Itkā IPF nav ekipējuma divīzijas un itkā pie citiem neceļ RAW.

Citās federācijās par dopinga jautājumu spriež dažādi. Ir federācijas, kur viss vienalga, ir federācijas, kur profesionālā, t.i., netestājamā sportistu plūsma, ir nodalīta no amatieriem, t.i., tiem, kas var tikt paaicināti uz dopkontroli.

Par visu pārējo - ir muļķīgi turēties pie kaut kādiem iedomātiem un pašu neievērotiem standartiem tikai dēļ olimpiādes un valsts naudas.
Profesionālais pauerliftings, ja vien turpinās attīstīties, būs daudz interesantāks, skatāmāks un augstiem sasniegumiem bagātāks nekā IPF propogandētais variants.

Tev jābūt autorizētam,